Atla

İşçi Tazminatı Nasıl Alır Alınır


İşçi Tazminatı Nasıl Alır Alınır

İşçi Tazminatı Nasıl Alır Alınır

İşçi Tazminatı Nasıl Alır Alınır

A. KIDEM VE İHABR TAZMİNATI B. FAZLA MESAİ ÜCRET ALACAĞI C. YILLIK İZİN ÜCRET ALACAĞI D. DİNİ VE RESMİ BAYRAMLARDA FAZLA ÜCRET ALACAĞI

İşçi işveren tarafından İş sözleşmesi haksız şekilde fesh edilmiş ve alacakları tarafına ödenmediği takdirde yasalarca haketmiş olduğu tazminat ve ücretleri alabilir. işçi eğer en az bir yıldan fazla çalışmış ise kıdem tazminatını hak eder. Bir yılın üzerindeki her yıl için kıdem ve tazminat hakkı bulunmaktadır.

İşveren eğer ihbarsız işten çıkarmış ise ihbar tazminatıda hak etmiş sayılır.

İşçinin yazılı sözleşmedeki yazılı, ücretlerini ayrıca talep edebilir. Fazla mesai Yıllık izin gibi. Bu tüm haklarını Noter aracılığı ile İhtar çekilerek istenmesi en doğru harekettir.

İşveren yapılan ihtara rağmen işçi alacaklarını ödememekte ısrar ederse İş mahkelerinde açılacak İşçi alacakları davası ile tüm hak ve alacaklarını talep edebilir. İş davalarının avukat meslaktaşlarımızla takip edilmesi her zaman faydalı olmuştur.

Çünkü açılacak davanın özellikli olması istenecek hakların ve miktarları avukatın davayı takip etmesi neticesinde alınacak haklarında hak kaybı yaşanmayacağı bilinmesi gerekmektedir.

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
  • İşçi Tazminatı Nasıl Alır Alınır - Yorum
    BAŞAR ÇALIK -
    14 Kasım 2016

    İşçi Tazminatı Nasıl Alır Alınır Bu dava için gerekli belgeler nelerdir..

    Cevapla
Yorum Bırak