Güven Sarsıcı Davranış Nedeniyle Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Güven Sarsıcı Davranış Nedeniyle Boşanma Davası Nasıl Açılır?
Evliliklerin sonlandırılması için açılacak olan boşanma davalarında sunulacak hukuki sebeplerden birisi de evlilik içerisinde gerçekleştirilen güven sarsıcı davranışlar olmaktadır.

Güven Sarsıcı Davranış Nedeniyle Boşanma Evliliklerin sonlandırılması için açılacak olan boşanma davalarında sunulacak hukuki sebeplerden birisi de evlilik içerisinde gerçekleştirilen güven sarsıcı davranışlar olmaktadır.

Evlilikleri içerisinde yaşadıkları olaylar nedeni ile güven sarsıcı davranışlar nedeni ile boşanma davası açmak isteyen kişilerin hangi tutum ve davranışların evlilik içerisinde güven sarsıcı davranış olduğunun ve güven sorunun boşanmayı gerektirdiği konusuna aşağıda değinilecektir.

Güven Sarsıcı Davranış Nedeniyle Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Evli eşlerin evlilikleri içerisinde saygı, sevgi ve güven unsurlarının bulunması mutlu bir evlilik için önemli ve olmazsa olmaz konulardan birisidir.

Evliliklerde güven eksikliğinin yaşanmış olması evlilik birliğinin temelden sarsılması ve bunun sonucunda evliliğin boşanma ile sonuçlanmasına neden olacaktır.

Güven sarsıcı davranış farklı şekiller meydana gelebilmektedir. Buna örnek olarak, evlilik içerisinde açıklanamayan telefon konuşmaları, gün içerisinde gidilen yerlerin veya yapılanların gizlenerek anlatılmaması bu gibi davranışlar gösterilmektedir.

Bu gibi davranışlar güven sarsıcı davranışlardır ve bu davranışlar nedeni ile boşanma davaları açılarak evlilik sonlandırılabilmektedir.

Boşanma Avukatı İletişim Bilgileri

✅ Boşanma Avukatı İlkay Uyar Kaba

✅ Telefon: 0312 229 25 05 - +90-545-229-2505

✅ Adres: Eti Mahallesi Strazburg Cad. 10/9 Çankaya/Ankara

✅ Mail: [email protected]

✅ Hizmet Alanları: Tanıma ve Tenfiz davası, Anlaşmalı Boşanma Davası, Çekişmeli Boşanma Davası Ankara, Boşanma Nedeniyle Tazminat, Velayet, Nafaka, Sözleşmeler, Dilekçeler

Güven Sarsıcı Davranış Nedeniyle Boşanma Sebepleri Nelerdir?

Eşler arasında oluşan güven sarsıcı davranışlar nedeni ile boşanma davası açılabilmektedir. Bahsi geçen davranışlar evlilik birliğinin temelinden sarsılmasına neden olması ile boşanma davalarına sık bir şekilde konu olabilmektedir.

Bu konuda 4721 sayılı Türk Medeni Kanun evlilik birliğinin temelden sarsılması nedeni ile boşanma davası açılabileceğine hükmetmektedir. Kanunlara göre ortak bir yaşam kurulmasında sorun yaratacak olan ve taraflardan beklenmeyecek şekilde evlilik birliğini sarsmakta olan davranışlar için boşanma davası açılabilmektedir.

Bu sebeple de evlilik birliği içerisinde güven sarsıcı davranış nedeniyle boşanma davaları açılabilmekte ve bu davranışlar hukuki olarak sebep gösterilebilmektedir. Evlilikte Güven Problemleri Evlilik birliği içerisinde güven olmaması durumunda eşler arasındaki bağ zedelenebilmektedir.

Güven Sarsıcı Davranışlar Nelerdir?

Özellikle güven sarsıcı davranış aldatma nedeniyle boşanma davalarında ortaya çıkabilmekte ve aldatma şüphesi doğuran bu davranışlar boşanma konusu olabilmektedir.

Bu konuya örnek vermek gerekirse özellikle eşlerden birisinin diğer eşten habersiz olarak telefon görüşmeleri yapması, başkaları ile buluşması, internet ve sosyal medya aracılığı ile yazışması da aldatma şüphesi doğuran davranışlar arasında yer almaktadır.

Güven sarsıcı davranış Yargıtay kararı

Bu gibi davranışlar nedeni ile taraflar güven sarsıcı davranışlar nedeni ile boşanma davaları açabilmektedirler. Bu konuda Türk Medeni Kanunun 166'ncı maddesinde evlilik birliğinin temelinden sarsılması nedeni ile boşanma davası koşulları belirtilmektedir.

Bu maddeye ve verilen koşullara göre boşanma davaları açılabilmektedir. Güven Sarsıcı Davranış Nedeniyle Boşanma Dilekçesi Evlilik içerisinde eşlerin gerçekleştireceği güven sarsıcı davranış sonucunda boşanma davaları açılabilmektedir.

Bu davaları açacak olan kişilerin boşanma davası dilekçesi ile birlikte yetkili Aile Mahkemesine başvurması gerekmektedir. Bu noktada boşanma dilekçesi hazırlanırken boşanma için öne sürülecek olan hukuki sebep doğru bir şekilde tercih edilmeli ve bu boşanma dilekçesinden hukuki alt yapı olarak doğru şekilde kurgulanmalıdır. Güven Sarsıcı Davranış Nedeniyle Boşanma

Bu haber toplam 435 defa okunmuştur
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
İLETİŞİM: 0 312 229 25 05 CEP: 0 545 229 25 05 ADRES : Adres: Eti, Strazburg Cd. N:10/9, 06101 Çankaya/Ankara