Anlaşmalı Boşanma Nasıl İptal Edilir? | Ankara Avukat, Boşanma Avukatı, Miras Avukatları Ankara

Ankara Avukat

ANASAYFA

Anlaşmalı Boşanma Nasıl İptal Edilir?

Anlaşmalı Boşanma Nasıl İptal Edilir?

Anlaşmalı Boşanma Nasıl İptal Edilir? Anlaşmalı boşanmanın iptal edilmesi boşanma kararı kesinleşmediği sürece iptal edilmesi mümkündür. Örneğin Aile mahkemesinde anlaşmalı boşanma protokolüne göre boşanma kararı verilmiş olsa dahi, verilen karar taraflara tebliğ edilmesi ve tebliğ tarihinden itibaren 14 gün süre içerisinde boşanma kararına itiraz edilmesi halinde dahi anlaşmalı boşanma bozulur ve dava çekişmeli boşanmaya dönüşür.

Şimdi anlaşmalı boşanmanın şartları ve dava süreci şu şekilde işlemektedir.

Anlaşmalı Boşanma için Tarafların Her Konuda Uzlaşmış Olmaları Gerekmektedir

Taraflar anlaşmalı boşanma için her hususta öncesinden anlaşmış olmaları gerekir. Eğer anlaşma maddelerinde tereddüt bulunuyorsa, anlaşmalı boşanma mümkün olmaz.

Kadın ya da erkek bu durumda karar açıklanana kadar sözleşmeden cayabilirler. Eğer söz konusu sözleşme mahkeme tarafından onaylanmaz ise, sözleşme taraflar tarafından imzalanmış olmasına rağmen yinede geçerli olmaz. Taraflar mahkemeye çıktıkları zaman fikirlerini değiştirdiklerini beyan edebilirler.

Boşanma Davalarında Hukuksal Destek Almayı İhmal Etmeyin

Eğer boşanma davanızı iptal ettirmek isterseniz, sözleşme maddelerinde kanuna aykırı bir hüküm olup olmadığını kontrol ettirmenizde fayda var. Bu kontrol en iyi boşanma davaları konusunda uzmanlığı bulunan bir avukat yapabilir.

768 Görüntülenme

AVUKATA İLK SORUYU SİZ SORMAK İSTER MİSİNİZ?

AVUKATA SORU SOR

 

Telefon WhatsApp