Ankara Çankaya Avukatları

Ankara Çankaya Avukatları

Ankara Çankaya Avukatları adres ve iletişim. Kişisel veya kurumsal hukuki uyuşmazlıklarınızı, Türk hukuk sistemi içinde yer alan yöntemleri tercih ederek çözüme kavuşturmak için avukatlardan yardım almanız gerekmektedir.

Ankara’nın en merkezi bölgelerinden biri olan Çankaya’da avukatlık hizmeti sunan birçok hukuki danışmanlık bürosu bulunmaktadır. Ortaya çıkan tüm hukuki anlaşmazlıklarınız için uzmanlık alanlarına göre bu kurumlardan profesyonel hukuki danışmanlık hizmeti almanız mümkündür. Ankara Çankaya avukatlık hizmetleri kapsamında:

 • İş Hukuku
 • Aile Hukuku
 • Ceza Hukuku
 • Gayrimenkul Hukuku
 • İcra ve İflas Hukuku
 • Fikir Mülkiyet Hukuku
 • Tüketici Hukuku
 • Borçlar Hukuku
 • Şirketler Hukuku
 • Bilişim Hukuku vb.

Türk yargı sistemi içinde yer alan tüm konular hakkında kurumsal destek almanız mümkündür. Çok sayıda hukuk bürosu arasından seçimlerinizi yapmadan önce avukatların uzmanlık alanlarına göre taleplerinizi iletmeniz yerinde olacaktır.

Ankara’nın Çankaya bölgesinde hizmet veren tüm hukuk büroları kendi alanında farklı uzmanlık alanlarına sahiptir. Ankara ikamet eden vatandaşlar tüm hukuki uyuşmazlıkları için uzmanlıklarına göre hukuki danışmanlık hizmeti veren kurumlardan yardım alabilirler.

Ankara Çankaya Aile Hukuku Avukatları

Ankara ve çevresinde ikamet eden vatandaşlar aile hukuku kapsamında yer alan tüm hukuki uyuşmazlıklar için Çankaya bölgesinde yer alan avukatlık bürolarından hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti alabilirler. Aile hukuku kapsamında:

 • Boşanma davaları
 • Velayet ve nafaka davaları
 • Maddi ve manevi tazminat davaları
 • Ailenin korunması davaları
 • Nişanın bozulması davaları vb.

Yer alan tüm hukuki konular hakkında bu bürolardan yardım almanız gerekmektedir. Ankara aile hukuku avukatları uzmanlık alanlarına göre aile hukukunun konusunu teşkil eden tüm davalar için hizmet vermektedir.

Yaşadığınız hukuki uyuşmazlıkların çözümü için uzman avukatlardan destek almak oldukça önemlidir. Davanın lehinize sonuçlanması ve haklarınızın korunması adına Ankara Çankaya bölgesinde avukatlık hizmeti veren uzman kişilerden yardım talep edebilirsiniz.

Ankara Çankaya İş Hukuku Avukatları

Ankara’nın Çankaya ilçesinde hukuki uyuşmazlıkların en çok yaşandığı konular arasında iş hukuku davaları gelmektedir. Bu hukuk dalında yaşanan yoğun talepler karşısında birçok farklı avukatlık bürosu tarafından iş hukuku alanına giren tüm konular için hizmet sunulur. Çankaya’da hizmet veren iş hukuku avukatları:

 • İş kazalarından doğan tazminat davaları
 • İş akdinden doğan uyuşmazlıkların çözümü
 • İşçi haklarının korunması adına hukuki danışmanlık vb.

İş hukuku konularında en iyi avukatları Çankaya bölgesinde rahatlıkla bulabilirsiniz. İş hayatında işçi ve işveren arasında yaşanan sorunların çözümü için günümüzde arabuluculuk kurumu aktif olarak kullanılmaktadır. Bu kurum aracılığıyla orta yolu bulmadan önce uzman bir avukattan yardım alarak tüm hukuki haklarınızı öğrenebilirsiniz. Çankaya avukat numaraları sayfası üzerinden iş hukuku alanında hizmet veren avukatları bulabilirsiniz.

Ankara Çankaya Trafik Kazası Avukatları

Trafik kazası sonucu ortaya çıkan hasarların tazmin edilmesi, ölüm veya yaralanma halinde ortaya çıkan manevi tazminatların karşılanması adına, bu konuda uzmanlaşmış kişilerden hukuki destek almanız gerekmektedir. Trafik kazası sonucu ortaya çıkan hukuki uyuşmazlıkların yargı önünde en kısa sürede çözüme kavuşturulması için Çankaya avukatları ile iletişime geçmeniz gerekir.

Ticari davalar kapsamında yer alan hasarlı trafik kazası davaları için arabuluculuk şartı getirilmiştir. Adalet Bakanlığı tarafından yapılan yeni düzenlemeye göre günümüzde birçok hukuki uyuşmazlığın daha kısa sürede çözüme kavuşturulması için arabuluculuk faaliyetleri aktif biçimde kullanılması hedeflenmektedir. Hukuki uyuşmazlıklarınızın mahkemeye taşınmasına gerek kalmadan kısa sürede çözüme kavuşması için uzman avukatlardan alacağınız yardım oldukça önemlidir.

Çankaya bölgesinde hizmet veren tüm avukatlık büroları söz konusu hukuki uyuşmazlıkların çözümü için arabuluculuk işlemlerinde sizin haklarınızın en iyi şekilde korunmasını ve taleplerinizin yerine getirilmesini sağlamaktadır.

Ankara Çankaya Miras Hukuku Avukatları

Miras davalarında, aile hukukundan, icra iflas hukukuna, gayrimenkul ve taşınmaz hukukundan, kira hukukuna kadar birçok farklı alan iç içedir. Miras hakkı Anayasa ile de teminat altına alınmış bir haktır.

Ankara Çankaya Miras Hukuku Avukatları, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisindeki tüm vatandaşların Anayasa ile de korunan miras hakkının savunulması ve hakların hukuki kurallar çerçevesinde sahiplerine teslim edilmesi için hukuki süreçleri yönetir ve bu süreçlere ilişkin danışmanlık verir.

Ankara Çankaya Miras Hukuku Avukatları, miras davalarında en başından sonuna mirastan kaynaklanan uyuşmazlıklara, kişilerin haklarının belirlenmesine ve bu haklarında savunulması için pratik çözümler üretmesinde faydalı olacaktır.

Ankara Çankaya Hukuk Büroları

Türkiye’de hukuksal meselelerin çözüme kavuşturulması için her geçen gün artan oranda hukuk bürolarına ihtiyaç duyulmaktadır. Böylece hukuksal sürecin kısa sürede çözülmesi ve adaletin sağlanması beklenmektedir.

Türkiye’deki gelişmeler hukuk sorunlarını arttırmakta ve bu konuda hukuksal düzlemde ihtiyaç duyanların sayısı artmaktadır. Bulunduğunuz bölgeye göre değişmekle birlikte alanında iyi olan bürolar Ankara Çankaya hukuk büroları olarak öne çıkmaktadır.

Hukuk Bürosundan Beklentiler Nedir?

Hukuk bürosu seçiminizi, artık bu büronun sizin yasal sözcüsünüz olacağını gözeterek yapmanız yararınıza olacaktır. Bürolar bünyesinde farklı alanlarda uzman olan avukatlar çalıştırabildikleri gibi sadece bir alanda da faaliyet gösterebilirler. Davanızı en iyi temsil edeceğini düşündüğünüz büroyu şu kriterler ile seçebilirsiniz;

 • Kendi davanıza benzer davalarda nasıl sonuç alındığı,
 • Davanızı içeren konularda nasıl bir uzmanlığa sahip olduğunu,
 • Avukatların müvekkil ile olan ilişkilerinin nasıl olduğu,
 • Dava süreci boyunca büro ya da avukat ile temas kurulup kurulmayacağı,
 • Hukuk konusunda yeterli çalışana sahip olup olmadığı

Kriterleri göz önünde tutularak hukuk bürosu tercihi yapılmalıdır. Örneğin, boşanma davalarına bakan bir hukuk bürosunu eğer boşanma durumunuz varsa seçmek oldukça mantıklı olacaktır. Süreç boyunca sizinle ilgilenecek, talepler ile gerekli envanter toplanacak ve sonunda mahkemeye sunulacaktır. Ancak büronun yanlış seçilmesi tüm bu süreci tersine doğru bükecek ve davanın olumlu sonuçlanmasını engelleyecektir. Hukuk büroları çok fazla olmasına rağmen, yanlış tercihler sonucunda müvekkiller olumlu sonuçlar alamamaktadır.

Ankara Çankaya hukuk bürosu?

Hukuk bürosu hukuksal zemindeki tüm süreci kapsayacak şekilde davalara bakmakla yükümlüdür. Başlıca müvekkil yönetimi, dava takibi, icra takibi, vekaletname takibi, finans yönetimi, doküman yönetimi, randevu yönetimi, iletişim yönetimi gibi konulara bakmaktadır.

Davanın seyrini etkileyecek gelişmelerin paylaşılması gibi noktalar da önemlidir. Bunların sağlanmadığı durumlarda hukuk bürosundan beklediklerinizi bulamayabilirsiniz.

Hukuk Bürosu Neden Tercih edilmeli?

Hukuk büroları Türkiye Barolar Birliği Meslek Etik Kurallarına göre çalışmak zorundadır. Bundan ötürü avukatlık meslek ilkelerini titizlikle yerine getirmekle mükelleftirler.

Temsil ettiği müvekkili ile şeffaf bir ilişki kuran, mesleğini ilkelerine göre yapan, müvekkilini süreçten haberdar eden bir yapıya sahip olmalıdır. Aynı zamanda müvekkilin büroya sunduğu her türlü evrak, bilgi sır saklama yükümlülüğü gereğince kimseyle paylaşılmaz.

Bu bilgiler kötü sonuçlara sebep olmuş bilgiler olsa bile büro tarafından muhafaza edilir ve asla üçüncü kişiler ile paylaşılmaz. Ayrıca hukuk büroları her türlü hukuki çalışmayı sürdürürken diğer kurum ve kuruluşlardan bağımsız olarak hareket ederler. Hukuk bürosu menfaatleri tamamen birbirine karşıt olan kişilerin de davasına bakmamaktadır. Bu durum büronun aynı durum için farklı savlar sunmasını engelleyerek sadece bir konuya odaklanmasını sağlar.

Bu haber toplam 648 defa okunmuştur
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
İLETİŞİM: 0 312 229 25 05 CEP: 0 545 229 25 05 ADRES : Adres: Eti, Strazburg Cd. N:10/9, 06101 Çankaya/Ankara