Türkiye Boşanma İcra İş Miras Avukatları

Türkiye Boşanma İcra İş Miras Avukatları
Türkiye Boşanma İcra İş Miras Avukatları Türkiye Dava Avukatlık Danışmanlık - Türkiye Boşanma İcra İş Miras Avukatlık Danışmanlık TÜRKİYE ANKARA 'da 2006 yılından beri faaliyet göstermekte olan büromuz, kuruluşundan itibaren Yurtiçi ve Yurtdışındaki BİREYSEL ve KURUMSAL nitelikteki müvekkillerinin her türlü hukuksal sorunlarına karşı HIZLI VE ETKİLİ çözüm yolları bulmaktadır. Aile Hukuku...
Türkiye Dava Avukatlık Danışmanlık - Türkiye Boşanma İcra İş Miras Avukatlık Danışmanlık Konuları Nelerdir?  Türkiye’de en iyi avukatlar için araştırma yaparken, hukuk alanına göre araştırma yapmak gerekir. Her avukatın kendine has bir uzmanlık alanı bulunmaktadır. Boşanma ve miras hukuku gibi farklı dallarda uzmanlaşmış olan avukatlarla çalışmak bu gibi özel davalarda oldukça önemlidir. Türkiye Boşanma İcra İş Miras Avukatları alanında oldukça başarılı avukatlarla çalışmak mümkündür. Boşanmalarda, icralarda ya da miras konularında daha önce deneyimi olmuş ve bu alanda başarılı avukatlarla çalışmak hem dava süresini oldukça kısaltır hem de dava süresince psikolojik yıpranma oranlarını minimuma indirir. İlkay Hukuk Bürosu olarak 2006 senesinden beri Türkiye ve Ankara kapsamında tüm ilçe ve illerde avukatlık hizmetleri için müvekkillerimizin yanındayız. Hem bireysel hem de kurumsal nitelikteki müvekkillerimiz için her türlü hukuksal sorunu çözüme kavuşturma amacındayız.

İlkay Hukuk Bürosu Avukat ve Danışmanlık

İlkay Hukuk Bürosu Ankara kapsamında modern hukuk sistemi dahilinde tüm konularda çözümleri ile yanınızdayız. Aile hukuku kapsamında evlilikler ve evlilik birliğinin sonlandırılması ile ilgili tüm konularda hizmet vermektedir. Türkiye’de ve yurtdışında açılacak olan boşanma davalarında da uluslararası hakimiyeti ile müvekkillerini desteklemektedir.

Miras Hukuku için Avukatlık Hizmetleri

İlkay Hukuk Bürosu yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarının boşanma ya da miras konularında da hizmet vermektedir. Türkiye kapsamında miras hakları konusunda danışmanlık ve bilgi dışında yasal hak talepleri konusunda da müvekkillerini bilgilendirmektedir. Bu konuların dışında vasiyetlerin hazırlanması ve hazırlanmış olan vasiyetlerin tenfiz açılması, mirasın reddedilmesi gibi tüm konular için İlkay Hukuk Bürosu’ndan destek alabilirsiniz. Danışmanlık konularının yanı sıra:
  • Yapılan yatırımların hukuksal boyutları,
  • Gayrimenkul alımları,
  • Kira sözleşmelerinin hazırlanması,
  • Ödenmiş kiraların takibi,
  • Ödenmeyen kiraların temin edilmesi,
  • Tahliye aşamaları gibi her noktada İlkay Hukuk Bürosu aracılığı ile hizmet ve bilgi alabilirsiniz.
Yurtdışında farklı ülkelerde yaşayan vatandaşlarımız tüm hukuksal hizmet ve desteği uzman ekibimiz aracılığı ile alabilir. Tanıma ve tenfiz davalarından, miras davalarına kadar her konuda, farklı uzmanlık alanları olan ekibimizle hizmetinizdeyiz.  Kira alacakları ya da tahliye davaları konularında sözleşmelerinin hazırlanması ve sonuçlandırılması için danışmanlık ve avukatlık hizmeti ile başlayabilirsiniz.

Aile Hukuku Konularında Avukatlık ve Danışmanlık

Modern hukuk sistemi dahilinde dünyanın her yerinde evlenmiş kişilerin evlilik birliğini devam ettirememeleri durumunda boşanma hakkı bulunmaktadır. Aile Hukuku içerisinde evlilikler hem Türkiye'de hem de yurtdışında açılacak boşanma davası ile evlilik birliğinin sona erdirilebilmesi mümkün olabilmektedir. Yurtdışıda yaşayan Türk vatandaşların bulundukları ülkedeki mahkemelere başvuru yaparak almış oldukları boşanma kararını, Türkiye’ de geçerli olması ancak mahkemeler aracılığı ile tanınması hala geçerli olmakla beraber Yeni çıkan kanun ile eşler gerekli şartları yerine getirerek beraberde başvuru yapması durumunda geçerli olabilmektedir. Yurtdışında yaşyan Türk vatandaşlarının Türkiye'deki nüfus kayıtlarının düzeltilmesi, veya yeniden resmi olarak Türk medeni kanuna göre evlenmesi için yukarda anlatılan konuların yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu kararının yerine gelmemesi durumunda Türkiye'de hala evli görüneceksiniz, boşanma gerçekleşmediği için ayrıldığınız eş mirasçı konumundadır. Türkiye'de Boşanma istenmesi halinde Anlaşmalı yada çekişmeli olarak davalar açılabilmektedir.  Bu dava ile Türkiye'ki malların satışını önelmek için tedbir istenebilir. Ayrıca çocukları velayeti, nafaka ve bakım ücretleri, istenebilmektedir. Detaylı bilgi için Türkiye'de avukatlar ile iletişim kurulmalıdır. (Türkiye Boşanma İcra İş Miras Avukatları)

Miras Hukuku Konularında Avukatlık ve Danışmanlık

Yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarının Türkiye'de medeni kanunumuzdaki yasal miras hakları devam ettiğinden bu konudaki bilgi ve danışmanlık içerisinde yasal haklarının talep etmesi faydalı olacaktır. Türkiyede miras oranlarının neler olacağı, saklı payların ihlalinde nasıl dava açılacağı, muvazaa nedeniyle tapu iptal davasının nasıl görüleceği, bunun yanında miras paylarının paylaşılması ortaklığın giderilmesi ve satışı sonrasında hakların nasıl alınacağı önemli ve çözüme kavuşturulması gereken konulardır. Bu konuların yanında vasiyetin hazırlanması, hazırlanmış vasiyetin tenfizi açılması, mirasın reddinin nasıl yapılacağı, süreleri, önemli olmaktadır. İnanç sözleşmesi yurtdışında gönderilen paralar ile yapılan yatırımlar, vekalet ilişkileri, verilen vekaletlerin kötüye kullanılması gibi alacak ve tapu iptal davaları açılabilmektedir.

Kira Hukuku Konularında Kira Alacağı ve Kiracı Tahliye Davalarında Avukatlık ve Danışmanlık

Türkiye'de gayrimenkul mülk edinme  sorunları ile ilgili olarak, yatırım, kira ve tahliye konuları ön plana çıkmaktadır. Yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarının Türkiye'de yaptıkları yatırım ve gayrimenkuller ile yaşanan hukuksal sorunların çözümü konusunda danışmanlık desteği faydalı olacaktır. Danışmanlık konularında yatırımların hukuksal boyutları, gayrimenkul alımı ve kira sözleşmelerinin hazırlanması, kiraların ödenmesinin takibi, ödenmeyen kiraların alınması için icra takibi, kiracıya yaşanan kiranın ödenmemesi ve diğer konular nedeniyle tahliye davasının nasıl açılacağı takip edileceği önemli konular arasındadır. (Türkiye Boşanma İcra İş Miras Avukatları)

İlkay Hukuk Arabuluculuk Avukatlık ve Danışmanlık Konuları

Yurtdışında çeşitli ülkelerde yaşayan vatandaşlarımıza hukuksal hizmet ve desteği yıllardır süren gelen güven içerisinde sunmaktadır. Yurtdışında yapılan boşanma işlemlerinin Türkiye'de geçerli olması için tanıma ve tenfiz davası açılması sonuçlandırılması, Yine yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın Türkiye'de emeklilik işlerin yürütülmesi davalarını sonuçlandırılması, Kira Alacakları,tahliye davalarının takibi, gayrimenkul alım satım sözleşmelerinin hazırlanması ve sonuçlandırılması hizmetleri sunmaktayız. Miras davaları, miras davası nasıl nerede açılır konular için Miras hukuku sayfasını ziyaret edebilirsiniz. (Türkiye Boşanma İcra İş Miras Avukatları)

Türkiye Boşanma İcra İş Miras Davaları İçin Yargıtay Kararları

BOŞANMA DAVASI - DAVACININ YURTDIŞINDAKİ ÇALIŞMASINDAN DOLAYI EMEKLİ OLUP OLMADIĞI - EMEKLİ OLMUŞ İSE AYLIK NE MİKTAR EMEKLİ MAAŞI ALDIĞI . ARAŞTIRMA SONUCUNA GÖRE YOKSULLUK NAFAKASI HAKKINDA HÜKÜM KURULMASI - EKSİK İNCELEME ÖZET: Davacının, yurtdışındaki yirmi iki yıllık çalışmasından dolayı bulunduğu ülkeden emekli olup olmadığı, emekli olmuş ise aylık ne miktar emekli maaşı aldığı hususunun, uluslararası istinabe usulleri kullanılarak, "Yabancı Ülkelerde Delil Sağlanmasına İlişkin Avrupa Sözleşmesi" hükümlerinden yararlanılarak Alman Sosyal Güvenlik Kurumundan araştırılması, yoksulluk nafakası hakkında sonucuna göre hüküm kurulması gerekirken, eksik incelemeyle hüküm kurulması doğru bulunmamıştır.

Yargıtay Kararı - Boşanma be Tanıma Davası

TANIMA DAVASI - YABANCI MAHKEME İLAMININ TANINMASI - DAVALIYA İLANEN TEBLİGAT YAPILMAK SURETİYLE TARAF TEŞKİLİ SAĞLANIP İŞİN ESASI HAKKINDA BİR KARAR VERİLMESİ GEREKTİĞİ - EKSİK İNCELEME ÖZET: 6099 sayılı Yasayla değiştirilen 7201 sayılı Tebligat Kanunun 28 inci maddesi dikkate alınarak davalıya ilanen tebligat yapılmak suretiyle taraf teşkili sağlanıp işin esası hakkında bir karar verilmesi gerekirken, eksik incelemeyle karar verilmesi doğru görülmemiş, bu sebeple hükmün bozulması gerekmiştir. (Türkiye Boşanma İcra İş Miras Avukatları) Diğer makalelerimize Ankara Avukat sayfamızdan göz atabilirsiniz.

Bu haber toplam 197 defa okunmuştur
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
İLETİŞİM: 0 312 229 25 05 CEP: 0 545 229 25 05 ADRES : Adres: Eti, Strazburg Cd. N:10/9, 06101 Çankaya/Ankara