Atla

Boşanma Davası Avukatlık Ücretleri


Boşanma Davası Avukatlık Ücretleri

Boşanma Davası Avukatlık Ücretleri

 Boşanma Davası Avukatlık Ücretleri

Boşanma Davalarında veya velayet davalarında velayetin belirleyici önemli unsurlarından biri de, Çocukların gelecekleri ile ilgili bir karar niteliği de taşımakta olan velayet kararlarında mahkeme tarafından Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi’ne dayanılarak idrak çağına gelmiş olan çocukların fikirlerinin alınması  öngörülmektedir.

Türkiye tarafında da imzalanan Çocuk Hakları sözleşmesine göre velayet konusunda çocuğun kararının belirleyici olması ve kararına saygı duyulması açısından önemli olduğu belirtilmiştir.

Çocukların velayet hakları ile ilgili olarak özellikle birden çok çocuğun konu olduğu velayet davasında çocukların hangi eşe ne şekilde verileceği daha açık ve net belirlenmesi açısından uzman psikolog raporu  alınması gerekmektedir. Uzman raporu ve velayet alınacak çocukların daha iyi şartlarda yetişeceği ortam tercih edilecektir.

Çocuğun Velayet konusu  kamu düzenini ilgilendiren bir durumdur. Eşler kendileri anlaşmış olsalar bile, hakim tarafından çocuğun menfaatleri dikkate alınarak yapılacak olan olası düzenlemelere res’en müdahale ederek verilen kararları  değiştirilmesi mümkün olabilmektedir.

Velayet hakkının bir eşe verildikten sonraki tüm süreçte hakların artık eşte kalabileceğine ilişkin bir kural bulunmamaktadır. Velayet hakkını elde etmiş olan kişinin değişen durumlarına bakılarak velayetin değiştirilmesi için diğer eş her zaman dava açabilir.

Velayet konusunda yaşı henüz küçük olan çocukların sevgi, bakım ve şefkate ihtiyaç duyduğu gözetilerek anneye verilmesi gerekirken, babaya verilmesi hem usul hem de yasalar itibarıyla aykırılık teşkil eden bir durum olmaktadır.

Velayet Konusu Ve Avukatlık Ücretleri

Yazılı ve görsel basında sıkça duyar olduğumuz ortak velayet nedir. Ortak velayet  evlilikleri son bulmuş eşlerin çocuk konusunda eşit haklara sahip olduğu bir durumdur. 

Aile mahkemeleri Çocuğun güvenliğine ve üstün yararının olduğu tespit edilmesi ve anne babanında bu konuda anlaşmaları durumunda Velayet konusunda Ortak velayete karar verebilmektedir. Bu konu hakkında velayet konusunda avukat desteği alabilirsiniz.

boşanma avukatı ücretleri ankara

Boşanma Davası Avukatlık Ücret Tarifesi

AVUKATLIK ÜCRETLERİ
1 Tenfiz  4.400,00 TL
2 Kayyım ve Veraset Davaları  2.500,00 TL.
3 Evlat Edinme İzin Davası 3.300,00 TL.
4 Evlenme izni, kadın için bekleme süresinin kaldırılması  3.700,00 TL.
5 .Nişan Davaları, Nişan Tazminat Talepleri  2.800,00 TL  - dava değerinin %15’i
6 Nesebin Reddi, Nesebin Tahsisi Ve Babalık Davaları        3.900,00 TL
7 Anlaşmalı Boşanma Davaları  - Çekişmeli Boşanma 3.700,00 TL    - 6.100,00 TL  - %15’i
8 Nafaka Davaları    2.500,00 TL  - dava değerinin %15’i
9 Aile korunmasına dair 4320 S.K doğan davalar  1.900,00 TL.

Boşanma Davası Avukatı Tavsiye Edilen Ücretler yukarıya çıkarılmıştır. 

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • Boşanma Davası Avukatlık Ücretleri - Yorum
  MERİÇ EREN -
  9 Ağustos 2016

  Boşanma Davası Avukatlık Ücretleri Bu konuda dava dilekçesi nasıl yazılır nedeniler nasıl açıklanır.

  Cevapla
 • Boşanma Davası Avukatlık Ücretleri - Yorum
  BERCİS SEVGİ METE ÇALIPINAR -
  7 Eylül 2016

  Boşanma Davası Avukatlık Ücretleri Bu dava açmak için bilmeniz gerekenler nelerdir. dava açmak için nasıl bir yol izlenir

  Cevapla
Yorum Bırak