Atla

İş Davası Ne Kadar Sürer


İş Davası Ne Kadar Sürer

İş Davası Ne Kadar Sürer

İş Davası Ne Kadar Sürer

İş davası işçi ile işveren arasında çıkan uyuşmazlıkların çözülmesi için açılan davalardandır. İş davası konularına göre işe iade davası, hizmet tespit davası, kıdem tazminat davası, fazla mesai alacağı davası, yıllık ücret alacağı, dini ve resmi bayramlardan dolayı fazla mesai alacağı davaları olarak sıralayabiliriz.

İş davaları işveren ve işçi arasında uyuşmazlıkları İş mahkemelerinde görülür. Yukarıda saydığımız İş davası ne kadar sürer sorunun cevabı  tahmini olarak,

İş mahkemesinin davayı sonuçlandırması 7 ay ile 9 ay arasında değişmektedir. Yargıtay aşaması ise 12 ile 18 ay içerisinde  karara bağlamaktadır. Bölge Adliyelerin kurulması ile yargıtay aşamasına geçmeden bu iş davasının sonuçlanma süresi 3 ile 6 ay içinde sonuçlanmaktadır. 

İş Davası Ne Kadar Sürer - İşe İade Davası

İş davaları süre olarak en seri en hızlı sonuçlanan davalardan birisidir. İşe iade davası 4857 Sayılı İş Kanunu ilgili  20. maddesinde düzenlenmektedir.

İş mahkemelerinin son dönemde açılan davaların yoğunluğu nedeniyle işe iade davası en kısa sürede sonuçlandırılması zaman zaman mümkün olmamaktadır.

İşe iade davası Yerel mahkemede sonuçlanması durumunda işverenin yargıtaya başvuru hakkı bulunmaktadır.

İş Davası Ne Kadar Sürede sonuçlanır

 

İşe iade davasında yerel mahkemenin karar temyiz edilmesi durumunda yargıtay işe iade davasındaki kararı  bir ay içerisinde kesin olarak karara bağlanmasını gerektiğini belirtilmiştir. 

Bu belirtiğimiz durum kanun hükmü emredici değildir.

İşe İade Davası Ne Kadar Sürer

İşe iade davaları ne kadar sürer cevaplayacak olursak tahmini olarak,

İş mahkemesinin davayı sonuçlandırması 3 ay ile 9 ay arasında değişmektedir. Yargıtay aşaması ise 1 ile 2 ay içerisinde  karara bağlamaktadır. 

Bölge Adliyelerin kurulması ile yargıtay aşamasına geçmeden bu iş davası işe iade dava sonuçlanma süresi 3 ile 6 ay içinde sonuçlanmaktadır.

İş Davası Ne Kadar Sürer - Kıdem Tazminat Davası Ne Kadar Sürer

İş davaları arasında en fazla açılan işçi tazminat davaları arasında hiç kuşkusuz kıdem tazminat davaları bulunmaktadır.

Kıdem tazminat davaları ne kadar sürer sorusunun cevaplayacak olursak  iş mahkemelerinin iş yoğunluğuna, işten çıkarılma gerekçesine, feshin haklı olup olmadığı eldeki delillere, tanıklara kıdem tazminat davasının iyi şekilde takip edilmesine bağlıdır.

 

Kıdem tazminat davasında işçinin imzalamış olduğu ibranameleri, fesih sebepleri, iş sözleşmesini kimin feshi ettiği ve feshin haklı olup olmadığı kıdem tazminat davasının kazanılmasında önemli noktalardır.

İş Davası Ne Kadar Sürer
Kıdem tazminat davası ne kadar sürer sorunun tahmini cevabı,

İş mahkemesinin davayı sonuçlandırması 7 ay ile 9 ay arasında değişmektedir. Yargıtay aşaması ise 12 ile 18 ay içerisinde  karara bağlamaktadır.

Bölge Adliyelerin kurulması ile yargıtay aşamasına geçmeden iş davasının sonuçlanma süresi birlikte işe iade 3 ile 6 ay içinde sonuçlanmaktadır.

İş hukuku dava ve tazminat hakkında geniş bilgi için göz atınız. 

6100 Sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu’nun 341. maddesi uyarınca ilk derece mahkemeleri tarafından verilen miktar veya değeri 01.01.2017 tarihi itibariyle 3.110,00 TL'dir.

Alacağın bir kısmının dava edilmiş olması durumunda kesinlik sınırı alacağın tamamına göre belirlenir.

Alacağın tamamının dava edilmiş olması durumunda, kararda asıl talebin kabul edilmeyen bölümünü geçmeyen taraf, istinaf yoluna başvuramaz.

Yargıtay Kararı - İş Davası Ne Kadar Sürer

T.C. YARGITAY 22.Hukuk Dairesi Esas:  2014/9039 Karar: 2015/19236 Karar Tarihi: 02.06.2015

İŞÇİ ALACAKLARI DAVASI

İŞ SÖZLEŞMESİNİN İŞÇİLİK ALACAKLARININ ÖDENMEMESİ NEDENİYLE FESHİ - ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ OLARAK ÇALIŞAN DAVACI - DAVANIN KISMEN KABULÜ - USUL VE KANUNA UYGUN OLAN HÜKMÜN ONANMASI GEREĞİ.

ÖZET: Yapılan inceleme, celp edilen kayıtlar, taraf açıklamaları, tanık beyanları, bilirkişi raporu ile tüm dosya kapsamından, davacının 01.03.2003-04.05.2012 tarihleri arasında toplam 9 yıl 2 ay 4 gün sürer ile özel güvenlik görevlisi olarak … TL net ücret ile çalıştığı,

İş sözleşmesinin işçilik alacaklarının ödenmemesi haklı nedeniyle davacı tarafından feshedildiği değerlendirilmiş,

Denetime elverişli hükme esas alınan 19.08.2013 havale tarihli bilirkişi raporundaki tespit ve miktarlar ile son oturumda davacı vekilinin ücrete ilişkin … TL nin ödendiği hususundaki beyanı da dikkate alınarak davanın kısmen kabulüne,

Kıdem tazminatı ile yıllık izin, fazla çalışma ve ücret alacaklarının davalıdan tahsiline, fazlaya ilişkin ücret alacağı talebinin reddine karar verilmiş olması isabetli olup hükmün onanması gerekir. 

Makalede iş davası ne kadar sürer konusu bilgi amaçlı verilmiştir. Diğer makaleler için Ankara avukat sayfamızı ziyaret ediniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • İş Davası Ne Kadar Sürer - Yorum
  Basak -
  17 Ocak 2017

  Merhaba Mayıs 2016 da iş hakkımı fesh ettim ilk durusmam görüldü ve ikinci duruşmada tanık dinlemeye karar verildi 14 mart 2017 de ikinci durusmam bu tarihte sonuçlanır mi

  Cevapla
   - Yorum
  Avukat İlkay Uyar Kaba -
  19 Ocak 2017

  Merhabalar İş davalarında tanık dinlemesinden sonra alacaklarınızın hesaplanması için bilirkişiye gönderilecektir. Bilirkişi hesabı geldikten sonra itiraz olmaması durumunda dosyaya incelemeye alınır ve karar verilir. Yani tanık dinlenmesinden sonra karar verilmez.

  Cevapla
   - Yorum
  Bilirkişi - Karar - İST
  31 Aralık 2017

  Efendim merhabalar benim dosyam bilir kisiden cikti ve davali taraf itiraz etti fakat hakim ek dosya icin durusmayi erteledi bu sefer sonuc alabilirmiyiz

  Cevapla
 • İş Davası Ne Kadar Sürer - Yorum
  Yörüten -
  19 Ocak 2017

  Merhaba eşim 2005_2016 tarihleri arasinda bir özel eğitim kurumunda calişti eşim adina bir işyeri açtık ve işten ayrıldı işveren tazminat odemeye yanaşmadi bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

  Cevapla
 • İş Davası Ne Kadar Sürer - Yorum
  -
  21 Şubat 2017

  Merhaba ben hep gece çalışıyorum yani akşam saat on sabah sekiz ve mesaileri tam alamıyorum iş hakkımı tek taraflı fes edebilirim birde iş kazam oldu bu sonuç alabilirmiyim

  Cevapla
 • İş Davası Ne Kadar Sürer - Yorum
  Halil Yıldırım -
  28 Şubat 2017

  Merhaba ben sorumu babam adına soracağım babam şuan emekli ama belediyede çalıştığı dönem için belediyeyi avukata vererek dava açtı yaklaşık iki yıl olacak ilk duruşmaya çıktılar üç mesai arkadaşı bir birlerine şahitlik ederek avukat davanın 2017 yılbaşişi gibi açıklanır demişti şimdi konuştuğumuzda ise zaman aşımı olabilir ve bişey çıkmaz dedi aslını sizden öğrenebilirmiyim

  Cevapla
 • İş Davası Ne Kadar Sürer - Yorum
  -
  14 Mart 2017

  2006 Ocak ayında işten cikarildim tazminatlar yatirmadilar mahkemeye verdik sendika avukatı ile 1 seneyi geçti haber yok belirsiz lik içindeyim amasra hema koluna bağlı denfa dan cikarildim hiçbir sebeb beritilmedi

  Cevapla
 • İş Davası Ne Kadar Sürer - Yorum
  -
  17 Mart 2017

  Beni işten attılar 15 ay oldu hala mahkemem olmadı neden acaba

  Cevapla
 • İş Davası Ne Kadar Sürer - Yorum
  Ahmet -
  29 Mart 2017

  ben işe iade davası açtım.tam iki yıl 3 ay geçmesine rağmen halen sonuçlanmadı. Bu konuda yapabileceğimiz bir şey var mı acaba

  Cevapla
 • İş Davası Ne Kadar Sürer - Yorum
  -
  7 Nisan 2017

  merhaba 2014 eylül ayında işren haksız yere atıldım. dava açtım mahkeme şirketin tazminat ödemesine karar verdi 2015 aralık ayında dava yargıdaya gitti hala bi sonuç yok yargıtay ne zaman davayı onaylar onaylarsa tazminat hemen yatar mı teşekkürler.

  Cevapla
 • İş Davası Ne Kadar Sürer - Yorum
  Hakan -
  21 Nisan 2017

  benim özel bir sektörde 5 yıla yakın bir çalışmıaligim var sabah 7 akşam 7 hasta sonu çalışmaları falan yani cumartesi pazar günleri çalışıyorduk resmi tatillerde çalışıyorduk dini tatillerde 2 gün çalışıyorduk ve beni davam başlayalı 2 yıl oldu yani 12.06 2015 başladı ve halen sonuclanmasi bana ne kadar tazminat alacağım konusunda bilgi verebilecek olan varsa çok sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim.

  Cevapla
 • İş Davası Ne Kadar Sürer - Yorum
  Anonim -
  30 Nisan 2017

  Iyi gunler is mahkemesinde taniklar dinlendi dosya bilirkisiye gidecek bilirkisi raporundan hemen sonra hakim karari mi gider acaba saygilar

  Cevapla
   - Yorum
  İlkay Uyar Kaba -
  27 Mayıs 2017

  İyi günler efendim, burada cevap verirken ortak sorulara ve sıkça cevap aranan sorulara cevap yazmaya dikkat etmekteyiz. Öncelikle iş davaları 4 veya 5 celse yapılacak duruşma ile tamamlanmaktadır. Buda süre olarak iş davalarının ne kadar sürede sonuçlanır sorusunun cevabı olarak 5-6 ay olarak söyleyebiliriz. ilk duruşmada uzlaşma ve ön inceleme yapılır, ikinci duruşmada tanık dinlenerek hesap için bilirkişiye gönderilir, üçüncü duruşmada bilirkişiye varsa itiraz yada miktar ıslah edilir, dördüncü duruşmada da toplanan belge ve raporlara göre karar verilir. Sizin durumunuza baktığımızda dosyanız bilirkişiye gönderilmiş. Eğer bilirkişi raporu diğer duruşma tarihinde gelmiş ise davalı veya davacı itiraz haklarını kullanabilirler. İtirazın olması durumunda dosya tekrar bilirkişiye çelişkilerin giderilmesi için ek rapora gönderilir. Ek rapordan sonra miktar ıslah yapılmış ise mahkemenin karar verme olasılığı yüksektir. Kısaca size cevap verecek olursak sizin davanız 2 veya 3 duruşma sonrası karar verilebilir. Burada davanızın kısa sürede sonuçlanmasından ziyade davanın olumlu olarak sonuçlanmasının önemli olduğunu vurgulamak isterim. Haklarınızın karşılığını bulması dileği ile güzel günler dilerim. Avukat "İŞ MAHKEMESİNE AÇILAN İŞÇİ TAZMİNAT DAVALARI 4 VEYA 5 DURUŞMA SONRASI TAMAMLANIR. NE KADAR SÜRER SORUSUNUN CEVABI OLARAK NORMAL ŞARTLARDA 5-6 AY OLARAK CEVAPLAYABİLİRİZ. BU SÜRE ÇEŞİTLİ SEBEPLERDEN DOLAYI DEĞİŞİKLİK GÖSTEREBİLİR. "

  Cevapla
 • İş Davası Ne Kadar Sürer - Yorum
  İş Kazası -
  11 Mayıs 2017

  merhabalar eşim iş kazası geçirdi fakat işveren iş kazası deme diye baskı yaptı bunun üzerine 5 ay oldu ne arıyor ne soruyor hiçbir şekilde ilgilenme yok. bu kazada eşimin 2 ayağı biri topuk kemiğinden diğeri tarak kemiğinden kırıldı elinde de kırık çıktı şu an ayaklarındaki kemikler kaynadı eli de az kaldı biz bu konuda işçi mahkemesine başvursak kaç yıl sürer.

  Cevapla
   - Yorum
  İlkay Uyar Kaba -
  26 Mayıs 2017

  Öncelikle Geçmiş olsun dileklerimi iletmek isterim. Anlattığınız konu dahilinde hemen iş mahkemesine dava açabilirsiniz. Ayrıca SGK başvur yaparak iş kazasının tespitini isteyiniz.

  Cevapla
 • İş Davası Ne Kadar Sürer - Yorum
  Hakan -
  25 Mayıs 2017

  Dosyam yargitaya gonderildi ve 7.hukuk dairesi kapatılmış 9. Hukuk dairesine devredilmiş yaklasik dosyam bir senedir yargıtayda ne zaman sonuçlanır

  Cevapla
 • İş Davası Ne Kadar Sürer - Yorum
  Anonim -
  1 Haziran 2017

  Bölge mahkemesinde davam sonuçlandı işveren istinaf mahkemesine başvurdu 18 04 17 tarihinden beri ankara 7.asliye hukuk mahkemesinde bekliyor tazminat alacağımız ile ilgili mahkeme daha ne kadar surer.

  Cevapla
 • İş Davası Ne Kadar Sürer - Yorum
  Fatih -
  9 Haziran 2017

  12 yıldır calistiğim işimi kolumdan kas kopmasına dolayı bıraktım iş yeri ile anlaşamadık amaliyat olduğum gün çıkış yaptılar heyet raporluyum tazminat alamadim işsizlik maaşına mahkemeliki olduk mahkemeyine kazanma veya kaybetme durumumu nedir

  Cevapla
   - Yorum
  İlkay Uyar Kaba -
  10 Haziran 2017

  Fatih bey öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. İş sözleşmesini işveren raporlu iken sonlandırmış ise tazminat haklarınızı ödemek zorundadır. Davanızı aşamasını ve ilerleme sürecini bilmediğim için davanız hakkında yorum yapamam ama davayı kazanma oranınız yüksek olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca burada işverenizin kötü niyetide söz konusu olduğundan kötü niyet tazminatıda ayrıca isteme hakkınız olabilirdi. Sağlıklı günler dilerim..

  Cevapla
 • İş Davası Ne Kadar Sürer - Yorum
  Anonim -
  5 Temmuz 2017

  Merhabalar 1 senedir özel sektörde çalışmaktayım ve düzensiz maaş sıkıntısı ve içerde alacağım parayı alamıyorum birtürlü vermediler ve haksızlık yapıldığını düşünüyorum aldığımıza dair maaşları en ufak bir dekont banka hesabı vs yok maaş bordrosuna da imza atmıyoruz dava açsam kazanırmıyım ne süreçte olur baya zor durumda bıraktılar yardımcı olursanız sevinirim

  Cevapla
   - Yorum
  İlkay Uyar Kaba -
  5 Temmuz 2017

  Merhabalar, mesajınızdaki belirtmiş olduğunuz maaşlarınızın ödenmemesi, eksik ödenmesi iş sözleşmenizi haklı olarak sonladırma sebebi vermektedir. Kaldı ki 01.01.2017 tarihinden itibaren çalıştırdığı siortalı işçi sayısı kaç olursa olsun maaşların tamamı banka hesabından ödenmesi gerekmektedir. Bu durum bile iş szöleşmesinin fesih sebebidir.

  Cevapla
 • İş Davası Ne Kadar Sürer - Yorum
  kemal -
  16 Temmuz 2017

  selam ben calısdıgım ıs yerını mahkemeye verdım verdıgım tarıh 2016 tarıgın de ılk mahkemem 3 ayda oldu ıkıncı mahkemem tanıklarım dınlendı 5 ayda oldu ucuncu mahkemem 9 ayda oldu dortuncu mahkemem 11 oldu besıncı mahkemem 4 ayda oldu toplam 5 tane mahkeme gordum 9 ayda terkrer mahkemem var 2017 tarıgın de bu mahkeme kesın bır karara baglanırmı

  Cevapla
   - Yorum
  Tarik - ISTANBUL
  23 Kasım 2017

  Sonuç ne oldu bende senin durumundayım

  Cevapla
 • İş Davası Ne Kadar Sürer - Yorum
  kemal -
  16 Temmuz 2017

  veya kac yıl daha surer arkadaslar ben mobılya da calısıyordum boyacı olarak toplam 23 ay calıstım

  Cevapla
 • İş Davası Ne Kadar Sürer - Yorum
  Anonim -
  17 Temmuz 2017

  Benim işe iade ve fazla mesai ücreti iki davam var ama tam 4 yıl oldu ikisi de bir sonuca ulaşmadı ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz

  Cevapla
   - Yorum
  İlkay Uyar Kaba -
  19 Temmuz 2017

  Öncelikle merhabalar Yorumda belirttiğiniz gibi davanızın 4 yıl sürmesi imkansız. İşe iade davası hızlı sonuçlanan davalardan olması nedeniyle en fazla 8-9 ayda sonuçlanmaktadır. Dava dosyanızı kontrol etmeniz gerekmektedir. Dosyanızda başka bir sıkıntı olabilir.

  Cevapla
 • İş Davası Ne Kadar Sürer - Yorum
  Cem -
  21 Temmuz 2017

  Merhabalar; 2012 yılında işten çıkartıldım ve tazminat davası açtım 2015 yılında dosya temyize gitti 2017 deyiz ve dosyam yargıtayda gözüküyor bukadar sürmesi normalmidir

  Cevapla
 • İş Davası Ne Kadar Sürer - Yorum
  Cem -
  21 Temmuz 2017

  2012 yılında iş yerine açtıgım dava 2017 oldu sonuçlanmadı dosya yargıtayda gözüküyor normalmidir

  Cevapla
   - Yorum
  İlkay Uyar Kaba -
  23 Temmuz 2017

  Cem bey merhabalar. İş davasında Yargıtay aşaması önceki yıllarda gerçekten çok uzun sürmekteyi. Şuan kurulan istinaf mahkemelerinde davalara 3 ay içerisinde karara bağlanmaktadır. İş davanız 2015 yılında giden dosyalar malesef şuanda karar için beklenmektedir. Bunun nedeni ise 2017 yılında kapatılan dairelerin iş yükleride mevcut dairelere verildi. Bu nedenle iş yoğunluğu arttı. Ama tahminim bu senenin sonu veya 2018 de bu sorun çözülecek diye düşünüyorum.

  Cevapla
 • İş Davası Ne Kadar Sürer - Yorum
  Anonim -
  22 Temmuz 2017

  iyigünler özel bir şirkette 2008 den bu güne kadar halen çalışmaktayım 2008/2014 arası sadece 6 gün sigorta yaptılar şimdi ben hizmet tespiti ve kıdem tazminatı davası açmayı düşünüyorum çalıştığım tarihlerde sigortalı çalışıp işten ayrılmış 3 adet şahidim var bizler güde 15 saate yakın çalışıyoruz hafta sonu tatili yok resmi dini ayramlarda tatil yok yıllık izin yok elimde 2009 -2010-2013 yıllarına ait evraklarda var iş yeri adına ve beim adıma tahsilat yaptıklarımv.s 1.mahkemem ortalama e kadar sürer 2.tüm u şartları kazandığımda ortalama getirisi haklarımın karşılığı ortalama olarak ne olur 3. şirketin alacağı ceza ve yaptırımlar neler olur ilginize teşekkür eder vereceğiniz kıymetli ilgilerden dolayı minnet duyarım saygılarımla

  Cevapla
   - Yorum
  İlkay Uyar Kaba -
  23 Temmuz 2017

  Yorumda belirttiğiniz hususları kanıtlamanız durumunda dava açmanız mantıklı bir durumdur. Yanlız burada iki dava önümüze çıkmaktadır. Birincisi hizmet tespit davası diğeri ise işçi alacakları ve tazminat davası. Hizmet tespit davası ve tazminat davaları ortalama 8ile 9 ay sürmektedir. Hesaplama hususunda kıdem tazminatı 1 yıl için 1 maaş brüt ücrettir. Eğer düzenli hesabınıza yol, yemek, ikramiye düzenli olarak bunlarda eklenerek hesaplanır. Örnek 1800 TL brüt olan maaşınız+yol,yemek, ikaramiye toplamı 500 Tl : 2300 TL olarak hesaplanır. Fazla mesai ise değişken bir durum olduğundan sadece zamanaşım süresi olduğundan 5 yıllık alabilirsiniz.

  Cevapla
 • İş Davası Ne Kadar Sürer - Yorum
  Anonim -
  24 Temmuz 2017

  Merhabalar hiç bir gerekçe gösterilmeden ocak 2017 de iş yerinden işime son verildi işe iade davası açtım tek celsede sonuçlandı istinaf mahkemesine gittiler onun sonucu da geçen hafta lehime olarak çıktı. bu seferde temyize gitmeye karar verdiler temyiz kararı sizce ne kadar zaman da çıkar? bir diğer sorum çalıştığım kurum bir federasyon buradaki yönetim kurulu ve başkan ücret almadan çalışırlar ancak yapılan yanlışlarda ve hatalardan sorumludurlar yani federasyon tüzel kişilik olarak ceza ödemez. şimdi bu durumda temyizden de lehime sonuç çıkarsa ödenecek olan işe paralar ve mahkeme masrafları ve geriye dönük sgk ödemeleri kimden tahsil edilir? federasyon kasasından mı çıkar yoksa yönetim kuruluna ya da başkana mı rücu edilir?

  Cevapla
   - Yorum
  İlkay Uyar Kaba -
  25 Temmuz 2017

  Merhabalar istinafın vermiş olduğu kararlar ile işe iade davaları yargıtay sonuçlanma süresi tahmini 2 ile 3 ay sürmektedir. Ayrıca tazminatların ödenmesi konusunda gerekçeli kararda karşı taraf kim yazılmış ise o taraftan tahsil edilir. Sizin anlatmış olduğunuz detaylara bakılmaz.

  Cevapla
 • İş Davası Ne Kadar Sürer - Yorum
  Anonim 4 -
  28 Temmuz 2017

  Merhaba iş mahkemeleri 3 ila 9 ay sürüyor demişsiniz. Şuna 3 ila 9 yıl arası deseydiniz daha inandırıcı ve isabetli olacaktı. Çünkü benim ve arkadaşlarımın hali hazırda 2015 ağustos ayından beri devam eden ihbar ve kıdem tazminat davalarımız devam ediyor. Sürekli erteleniyor önümüzde ki duruşma ile beraber 12. duruşma olacak ve kasım-2017'de görülecek. İşe geri dönüş vs. değil

  Cevapla
 • İş Davası Ne Kadar Sürer - Yorum
  vecdin -
  14 Eylül 2017

  merhaba İlkay hanım. ben yaklaşık 4 buçuk sene bir üniversitede güvenlik görevlisi olarak çalıştım. zorunlu askerlikten dolayı işten çıktım. askerlikten sonra gittim yanlarına beni işe almadılar. bende eylül 2016 da dava açtım. 26 eylül 2017 de 4. duruşmam olacak. duruşmadan 1 ay önce bilirkişi raporu geldi. bu durumda 26 eylül 2017 deki duruşmam son duruşma olup hakim karara bağlar mı? TEŞEKKÜRLER

  Cevapla
 • İş Davası Ne Kadar Sürer - Yorum
  Vecdin -
  14 Eylül 2017

  Merhaba ılkay hanım ben yaklaşık 4 buçuk sene bir üniversitede güvenlik görevlisi olarak çalıştım. Zorunlu askerlikten dolayı işten çıktım. Askerlikten sonra gittim yanlarına beni işe almadılar. Bende eylül 2016 da dava açtım.26 eylül 2017 de 4. Durusmam olacak. Duruşmadan 1 ay önce bilirkişi raporu geldi. Bu durumda 26 eylül 2017 deki durusmam son duruşma olup hakim karara baglar mı? TEŞEKKÜRLER

  Cevapla
 • İş Davası Ne Kadar Sürer - Yorum
  Anonim İşe İade -
  17 Eylül 2017

  Merhaba ,benim işe iade davam mart 2015 te başladı. Eylül 2016 da ilk mahkeme Leh'ime karar verdi. Karşı taraf istinafa başvurdu. Dosyam istinafa şubat 2017 de gitti . İstinaf 2017 mart sonu karar verdi. Daha sonra karşı taraf yargılata ya başvurdu, Dosya yargıtaya mayıs sonu 2017 de geldi. Şuan sonucu bekliyoruz,. Sizin dediğiniz 3 ay gibi bir süre ancak Yargıtay sayfasında dosya sırasına baktığımızda Hale'n 2015 dosyalarına bakılıyor .. Acaba bilmediğim başka bir şey mi var ? Teşekkürler

  Cevapla
 • İş Davası Ne Kadar Sürer - Yorum
  -
  21 Eylül 2017

  merhaba ıkay hanım ben yaklaşık 6 yıl devlet hastanesinde özel firmada radyoloji teknisyeni olarak çalıştım ve bizi işten çıkardılar bide dava açtık önece işe iade sonra kıdem açtık işe iade kazandık tabi işveren bizi tekrar işe almadı sonra tektar dava açtık ama kıdem tazminat dosyası halen 2 bülge adliyesinde ve 13 aydır inceleniyor nezaman karara cıkar vala beklemekten yorulduk av diyordu engeç 9 ayda biter ve 2 yıl oldu halen incelemede

  Cevapla
 • İş Davası Ne Kadar Sürer - Yorum
  -
  21 Eylül 2017

  merhaba ıkay hanım ben yaklaşık 6 yıl devlet hastanesinde özel firmada radyoloji teknisyeni olçalıştım 2010 işe başladım ve 2016 yılında bizi işten çıkardılar bizde dava açtık önce işe döş açtık ondan hemen sondar kıdem ve hak davasını açtık işe iade 1 yılda kara çıktı ve işe iade kazandık ama bizi işe almadılar tekrar dava açtık duraşma gün verdi 2017 sonlarına ama ikinci dosyam e devleten bakıyom 13 aydır halen bülge mahkemesinde incelemede yazıyo sizce nezaman sonuçlanır

  Cevapla
 • İş Davası Ne Kadar Sürer - Yorum
  -
  21 Eylül 2017

  Merhaba babamın 7 yıldır iş mahkemesi sürüyor.Karar babamın Leh'ine çıktı.Ve karşı tarafa para cezası verildi.karşı taraf itiraz ettiğinden dosya Yargıtay'a gitti neredeyse 1.5 sene oldu dosya Yargıtay'a gideli.Sizce ne zaman karar verilir

  Cevapla
   - Yorum
  Süre - İSTANBUL
  14 Kasım 2017

  Bence onu e devletten yada uyap vatandaş portaldan bakın ve yargıtayı arayıp sorun çok uzun sürmüş

  Cevapla
 • İş Davası Ne Kadar Sürer - Yorum
  Süre - İSTANBUL
  7 Kasım 2017

  Merhaba. Ben 2013 yılında işten ayrıldım ve tazminat davası açtım. 2015 in 9. ayında yargıtaya geldi ve halen arşivde görünüyor. bu davam ne zaman sonuçlanır. 2. sormak istediğim. çıktığım iş yerine 2013 sonlarında özelleşince tekrar girdim 2017 de bu açtığımız davalardan vazgeçmemiz söylendi bizde vazgeçmeyince tekrar iş akdimizi sonlandırdılar. İşe iade açtım geçen ay tanıklar dinlendi bu ay da sanırım dava biter. ama açtığımız dava sendikal sebeplerden çıktığımız ispatlandı ve ödemeleri 45000 üzeri olacak. davamız bitince önce istinaf daha sonrada yargıtaya mı gidecek. istinaf ve yargıtay sürersi nekadar sürer. davamız ne kadarda sonuçlanır. teşekkür ederim.

  Cevapla
 • İş Davası Ne Kadar Sürer - Yorum
  iş kazası parmak - BURSA
  15 Kasım 2017

  Mrb is kazasi gecirdim 2 parmagim koptu dikildi biri kisa kaldi mahkemem suruyor raporum bittigi gun beni isten cikardilar hic bir hak vermediler sonuç ne olur yardımcı olurmusunuz

  Cevapla
 • İş Davası Ne Kadar Sürer - Yorum
  Anonim - İSTANBUL
  19 Kasım 2017

  2 yıl önce imzaladığım kağıdın bir önemi varmı....fotokopisi mevcut mahkeme sürecinde şahide gerek duyulurmu ,mahkeme paranı yatırmışlar sonra diyerek beni haksız gösterebilirmi.

  Cevapla
 • İş Davası Ne Kadar Sürer - Yorum
  Ananim - İSTANBUL
  27 Kasım 2017

  Merhaba çalıştıpım yer haklarımı vermedi 2016 dan buyana mahkeme sürüyor ne kadar daha sürer me zaman sonuçların avukatı mı değişmek gerekşr

  Cevapla
 • İş Davası Ne Kadar Sürer - Yorum
  Duruşma Nedir - ADANA
  25 Aralık 2017

  Merhaba ben 2015 temmuz ayında iş yerimi mahkemeye verdim iş yerim kamu kuruluşu ve 4 şirket olarak dava açtım mahkeme neden bukadar uzadı sizce 7 duruşma olacak

  Cevapla
 • İş Davası Ne Kadar Sürer - Yorum
  Deniz bilgi - İZMİR
  26 Aralık 2017

  Slm avukat hanım ben 2009 yılında iş kazası geçirdim sigortam yoktu ve 2012 de dava açtım halen bir sonuca varamadım

  Cevapla
 • İş Davası Ne Kadar Sürer - Yorum
  Arabuluculuk - KAYSERİ
  31 Aralık 2017

  Merhabalar İş Hukukunda Arabuluculuk iş kazalarında zorunlu mu . 4 Yıl Süren iş kazasında haklarımı nasıl arayabilirim.

  Cevapla
 • İş Davası Ne Kadar Sürer - Yorum
  Dursun kayan - İSTANBUL
  7 Ocak 2018

  Merhaba ilkay hanım Şubat 2013 de açmış olduğum hizmet tespit davasını 2016 Mayıs ayında sonuçlandı karşı taraf temyize gitti dosya suan yargıtay da acaba ne zaman sonuçlanır yıl 2018 teşekkür ederim Hoşça kalın

  Cevapla
 • İş Davası Ne Kadar Sürer - Yorum
  Sorum Var - EDİRNE
  26 Ocak 2018

  Avukat hanım merheba. *Hakettiğim maaşım tespit edilerek * Asgari ücret üzerinden yatan kıdem ve ihbar tazminatlarımın yeniden hesaplanarak tarafıma ödenmesi; * Fazla mesai ücretlerimin hesaplanarak ödenmesi; * Kullanılmayan yıllık izinlerimin tutarının hesaplanarak tarafıma ödenmesi; * Yatmayan maaş alacaklarımın hesaplanarak tarafıma ödenmesi; Eğer davacı olma durumumda bahsettiğim taleplere istinaden davanın sonuçlanması ne kadar sürer. Bankaya yatırılmamasına rağmen bordroda imzalarımın olması, alamadığım ücretler ile ilgili bir sakınca oluşturur mu? Değerli yanıtlarınız için şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

  Cevapla
 • İş Davası Ne Kadar Sürer - Yorum
  mehmet - AFYON
  31 Ocak 2018

  merhabalar 5yıl özel söktörde çalıştım.maaş larımız düzensiz ödendiği için iş akdimi fesettim...6 aylık alacağım ve yıllık [20]gün iznim kaldı...ve de tazminatım için mahkeme yoluna başvurdum.2017 sekizinci ayda avukata verdim.mahkeme bizden tanık istedi,tanıklar dinlenildi,karşı tarafda tanık dinletmek istedi.bizim dava ne kadar sürer Yardımcı olursanız sevinirim...bizim mahkemenin en kısa sürede sonuçlanması için ne yapmamız gerekir,birde davayı geri çekersek ne kadar ücret öderiz...SAYGILAR

  Cevapla
 • İş Davası Ne Kadar Sürer - Yorum
  İş davası - MUGLA
  24 Mart 2018

  Merhaba.yargıtay dosyam 3 senedir sonuçlanmadı sonucu ne zaman belli olur. cevaplarsanız sevinirim.

  Cevapla
 • İş Davası Ne Kadar Sürer - Yorum
  aLİ ÇAĞLAR - DİYARBAKIR
  10 Temmuz 2018

  merhaba ıkay hanım benim ilk önce bi dosyam İstinafta da 2. dosyam 2015 karara çıkmış 3.dosyamda Ön İnceleme İçin Atama Bekliyor bunları açıklaya bilirmisiniz teşekürler ilginiz için

  Cevapla
Yorum Bırak