Aldığım Araç Ayıplı Çıktı Ne Yapmalıyım? Aldığımız 2'inci El Araç Kusurlu Çıkarsa Ne Yapmalı?

Aldığım Araç Ayıplı Çıktı Ne Yapmalıyım? Aldığımız 2'inci El Araç Kusurlu Çıkarsa Ne Yapmalı?
Artan fahiş fiyatlar, sıfır araçların çok yüksek fiyatlar ile satışa sunulması insanların araç ihtiyaçlarını daha çok 2’nci el araçlar ile karşılamasına neden oluyor. Daha iyi modelleri 0 araçlara göre daha uygun fiyatlara almak isteyenler seçimlerini 2’nci el araçtan yana seçseler bile bazen beraberinde birçok sorunu kendilerine davet edebiliyorlar. 2’nci el araç alırken tanıdık firmalara götürülerek yaptırılan muayeneler, bilinmeyen adreslerde alınan raporlar araç alan kişilerin büyük sorunlar ile yüz yüze olmasına neden olabiliyor. Aldığım araç ayıplı çıktı özellikle son zamanların en çok karşılaşılan sorunlardan birisi olmaya başladı. Peki, aldığımız 2’nci el araç kusurlu çıkarsa ne yapmak gerekir? İşte, merak edilen detaylar… https://www.youtube.com/watch?v=MhBSHHpEoeY

Alınan Araçlar Kusurlu Çıkarsa Neler Yapılmalı?

Alınan araçlar kusurlu olsa bile satış yapan kişiler tarafından bir hayli merak edilebiliyor. Satış sırasında satıcılar;
  1. Değişensiz, arabam orijinal
  2. Sadece birkaç parçada boya var
  3. İhtiyaçtan satıyorum, ev alacam
  4. Orijinal kilometrede gibi cümleler ile satışları yapılan araçlar bazen insanların sorunlar ile yüz yüze olmasına neden olacak.
İkinci el araç almak her ne kadar daha cazip bir düşünce gibi dursa da aslında adeta kumar oynamak gibi olduğunu bilmek gerekir. Şartlar ne olursa olsun ikinci el araçların satıcıların dediklerinden ziyade belirli noktaları gözler önüne alması gerekir. Satış işlemi gerçekleştikten sonra sorun yaşamamak için belirli noktalar ayarlanmalıdır. İkinci el araç satışları sırasında kesinlikle satış işlemi daha yapılmadan ekspertiz raporlarını almak gerekir. Bunun yanı sıra araç satış sözleşmesi düzenlettirilmelidir. Araç satış sözleşmesinde satıcının vaat ettiği her şey sıralanmalıdır. Özelliklerin tamamı sözleşmeye eklenmelidir.

İkinci El Araçlardaki Gizli Ayıplar

İkinci el araçlarda gizli ayıplar meydana gelebilir. Satış işlemlerinin ardından her ne kadar fark edilerek satıcılar aransa bile satıcılar bunları kabul etmeyebilir. Böyle anlarda sorun yaşamamak için belirli haklardan yararlanmak için ayıbı öğrenir öğrenmez satıcılara mail, mesaj ya da ihbarname olarak yazılı bir şekilde bildirmek gerekir. İhbar ederken kişilerin kendilerini kanıtlaması için satış sözleşmesi, yazılı bir şekilde bildirilen kusurlar ya da ekspertiz raporları her zaman yardımcı olacak, kişilerin paralarını geri almalarına olanak sunabilecektir.

Bu haber toplam 415 defa okunmuştur
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
İLETİŞİM: 0 312 229 25 05 CEP: 0 545 229 25 05 ADRES : Adres: Eti, Strazburg Cd. N:10/9, 06101 Çankaya/Ankara