Sincan Batı Adliyesi Arabuluculuk Bürosu Nerede? Arabulucuya başvuru ücretli mi?

Sincan Batı Adliyesi Arabuluculuk Bürosu Nerede? Arabulucuya başvuru ücretli mi?
Arabuluculuk, tarafların mahkeme sürecine girmeden ve daha az maliyetle uyuşmazlıklarını çözebilmeleri için etkili bir yöntemdir. Sincan Batı Adliyesi Arabuluculuk Bürosu Nerede?

Arabuluculuk, taraflar arasındaki uyuşmazlıkların mahkemeye gitmeden çözülebilmesi için tercih edilen bir yöntemdir. İş hukuku, ticaret hukuku gibi pek çok alanda uygulanabilir. İşte arabuluculuk süreci, ücretler ve başvuru hakkında detaylar:

Arabulucuya Başvuru Ücretli mi?

Dava şartı arabuluculuk başvurularında başvuru için herhangi bir ücret talep edilmez. Ancak taraflar arasında bir anlaşma sağlanması durumunda arabuluculuk hizmeti için bir ücret ödenir. Anlaşma sağlanamazsa herhangi bir ücret ödemesi gerekmez.

Sincan Batı Adliye Arabuluculuk Bürosu Nerede - Arabuluculuk İletişim Numaraları

Oğuzlar Mahallesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Caddesi No: 52 Etimesgut/ANKARA

Ankara Adliyesi Ankara Arabuluculuk Bürosu 0312 540 45 32 – 0312 204 47 79

Ankara Batı Adliyesi Arabuluculuk Bürosu 0 312 246 44 54

Dava öncesi arabuluculuk faaliyetlerine başvuruda bulunmak isteyenler, Adalet Bakanlığı tarafından lisans verilen özel arabuluculuk merkezlerine müracaat edebilecekleri gibi adliye sarayı içinde yer alan Ankara Adliyesi Arabuluculuk Bürosu başvurusunda bulunarak da arabuluculuk faaliyetlerini diledikleri gibi başlatabilme hakkına sahip olmaktadır.

Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığı Nerede?

Adalet Bakanlığı'nın Arabuluculuk Hizmetleri Bürosu, Adalet Bakanlığı Ek Bina B Blok, Namık Kemal Mahallesi Milli Müdafaa Caddesi No:22, 06659 Çankaya/ANKARA adresinde bulunmaktadır.

Adliyede Arabulucuya Nasıl Başvurulur?

Dava şartı arabuluculuk başvurusu, uyuşmazlığın esasını görmekle yetkili olan mahkemenin bulunduğu yerdeki arabuluculuk merkezine yapılabilir. Başvuru yapmak isteyen kişiler, kendilerine en yakın arabuluculuk merkezine başvurarak davanın esasına bakacak mahkemenin bulunduğu bölgeden bir arabulucu atanmasını talep edebilirler.

Arabulucu Avukat Ücretini Kim Öder?

Arabuluculuk görüşmeleri iki saati aşarsa, görüşme süresinin aşan kısmı için ücreti (anlaşma olsun ya da olmasın) taraflar öder. Anlaşma sağlanması durumunda arabuluculuk ücreti her durumda taraflarca karşılanır. İşçi ve işveren uyuşmazlıkları dışındaki durumlarda, ihtiyari arabuluculukta, anlaşma sağlansın ya da sağlanmasın ücret taraflar tarafından ödenir.

Arabuluculuk Kaç Günde Sonuçlanır?

Arabuluculuk süreci, başlangıçtan itibaren en fazla 3 hafta içinde tamamlanmalıdır. Bu süre zarfında taraflar görüşmeleri yapmalı ve bir sonuca varmalıdır. Özel durumlar ortaya çıkması halinde süre, en fazla 4 haftaya kadar uzatılabilir.

Adliyede Arabulucu Var mı?

Arabuluculuk başvuruları, adliyelerde bulunan arabuluculuk bürolarına yapılır. Arabuluculuk bürosu bulunmayan yerlerde ise sulh hukuk mahkemesi yazı işleri müdürlüğü arabuluculuk bürosu sıfatıyla görev yapar ve başvuruları kabul eder.

Arabuluculuk, tarafların mahkeme sürecine girmeden ve daha az maliyetle uyuşmazlıklarını çözebilmeleri için etkili bir yöntemdir. Anlaşma sağlanması durumunda arabuluculuk ücreti, taraflar tarafından karşılanır. Başvuru süreci ve arabuluculuk görüşmeleri, tarafların uyuşmazlığı adil bir şekilde ve kısa sürede çözümlenmesine yardımcı olur.

Bu haber toplam 395 defa okunmuştur
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
İLETİŞİM: 0 312 229 25 05 CEP: 0 545 229 25 05 ADRES : Adres: Eti, Strazburg Cd. N:10/9, 06101 Çankaya/Ankara