Atla

Avukat Arama Ankara


Avukat Arama Ankara

Avukat Arama Ankara

Avukat Arama Ankara

Hukuk, günlük hayatımızda pek aklımıza gelmese de her hangi bir hukuksal sorunumuz olduğunda ilgilensek de aslında hayatımızın her alanında hukuk ile ilgili şeyler görmek mümkündür. Hukuk, genel olarak iktidarın, toplumsal yaşamı düzenlemek ve adil bi düzenin devamlılığını sağlamak adına yapmış ve söylemiş olduğu şeylerin bir bütünüdür. Sistemli bir bilimdir. Yaşantı boyunca bütün insanların hukuksal sorunları olabilceği gibi hukuka yönelik iyi ve kötü eleştirileri de bulunabilir. Çoğu zaman yaşanmadan akla gelmese de herkesin bu tip sorunlara karşı hazırlıklı olabilmesinin gerekliliği, bir çok bilir kişi tarafından belirtilmektedir.

Şayet bir hukuksal sorun yaşanırsa yapılması gereken temel şeyler nelerdir? Elbette sorunu yaşayan kişi, ister davalı ve ister davacı olsun öncelikle profesyonal bir yardım alması gerekmektedir. Bu bakımdan avukatlara büyük ihtiyaç doğmaktadır. Bu noktada avukat arama ciddi bir iş ve ihtiyaç haline dönüşmektedir. Elbette avukat arama işi, herkesin yapabileceği bir iştir. Ayrıca gelişen teknolojik yenilikler sayesinde günden güne kolaylaşmaktadır. Kişiler daha önce tanıdıkları avukatlar ile iletişimleri kesilse dahi bir kaç ipucuyla internet üzerinden arama yaparak bulabilmektedirler.

Bunun haricinde bir çok hukuksal site açılmakla birlikte bu sitelerde yaşanan davalar konularına göre ayrılarak sıklıkla paylaşılmaktadır. Buradan yola çıkarak güvenilir bir avukat bulmak isteyenler, çevrelerine danışmakla birlikte internet üzerinden de öğrenebilmektedirler. avukat arama ankara ile ilgili  aranan konu başlıkları ise şu şekildedir,  ankara avukat listesi, ankara avukat telefon, ankara barosu avukat arama motoru, ankara barosu, ankara barosu avukat arama, ankara barosu levhası, avukat sorgulama ankara, avukat telefon numaraları, avukat telefon numaraları bulma, ankara avukat numaraları, ankara avukat telefon numaraları, ankarada avukat nasıl bulunur, ankara avukat bilgileri, icra hukuku, boşanma hukuku, miras hukuku, ceza hukuku, nafaka hukuku, tazminat hukuku, kira hukuku, velayet davaları, tüketici hukuku, banka dosya masrafı iadesi, avukat arama,

Çankaya, Çubuk ilçesi, Etimesgut ilçesi, Gölbaşı ilçesi, Keçiören ilçesi, Mamak ilçesi, Yenimahalle ilçesi, Beypazarı ilçesi, Haymana ilçesi, Sincan ilçesi, Kızılcahamam ilçesi, Polatlı ilçesi, Şereflikoçhisar ilçesi, Eryaman ilçesi, ostim sanayi sitesi, siteler, almanya, İngiltere, fransa, avukat arama, avukat telefonları ankara,Yukarda saydığımız Ankara'nın tüm ilçelerinde bulunan avukatlar ve ilkay hukuk bürosu avukatları ankara Ankara Barosuna kayıtlı avukatlardır.

AVUKAT ARAMA

Avukat Arama Ankara Öncelikle hukuksal sorunlarınızla ile ilgili olarak avukat ihtiyacının belirlenmesi önem arz etmektedir. Hukuksal konularda alacağınız avukat desteğinin her zaman faydası ve önemi büyük olacaktır. Davalarınızın avukat ile takibi halinde kazanacaklarınız her zaman kaybedeceklerinden fazla olacaktır. Çünkü hukuksal işlerinizin takip edilmesinde avukat, tüm dava ve hukuksal işlemlerinizde, davaların açılması, dilekçelerin yazılması, davaların sonuçlandırılması, verilen kararlara Yargıtay, Danıştay nezdinde itiraz edilmesi, gerek şirket gerekse bireysel icra takibinizi veya alacaklarınızı o yoğun adliye koridorlarında size en üst düzeyde hizmet etmek için, sizin hukuksal haklarınızı en üst seviyede korumak için çalışmış olacaktır. Avukat Arama Ankara konusunda insanların ihtiyaçları doğrultusunda avukat bulma arayışına girmektedir. Bizde avukat arama nasıl yapıldığını incelediğimizde aşağıdaki sonuçlara ulaştık.

Avukat Arama Ankara - Nasıl Yapılır

ÇEVRE VE TAVSİYE ÜZERİNE AVUKAT ARAMA:

Avukat arama, Avukat bulma yöntemlerinde en çok tercih edilen yöntemlerin başında gelmektedir. Daha önceden davasına bakmış olan kişiler çevresinde de avukat arayışı olması durumunda kendi davasını takip etmiş avukatı önermektedirler. İş davası tazminat davalarında da bir işçi avukat aracılığı ile dava açıp kazanması durumunda, o işyerinde ayrılan diğer tüm işçiler genelde o avukatı tercih etmektedirler.

ANKARA BAROSU AVUKAT ARAMA: 

Ankara Barosu ve Barolar birliği web sitelerinin en büyüğü ve geniş kapsamlısı Türkiye Barolar Birliği'nin resmi web sayfasıdır. Buradan da araştırma yapmak bir çok açıdan faydalı olmaktadır. Bu sadece aranılan avukatların bulunması açısından değil hukuk ile ilgili bir çok bilginin de kişilerin hizmetine sunulmasından kaynaklanmaktadır. Site içerisinde avukatlık hizmeti almak isteyenlerden, stajyer  olan ve olmayan bütün avukatlara bir çok nitelikli bilgi ve içerik bulunmaktadır. Örneğin meslek kuralları, avukatlık asgari ücret tarifeleri vb. gibi değişik bilgilere de ulaşmak mümkündür. Buradaki bilgilere ulaşarak kişiler, aradıkları avukatlarda olması gereken nitelikler konusunda daha ufku açık bir düşünce yapısını kazanabilmektedirler. Gerek bulunduğunuz ilin baro sayfasından, gerekse ankara barosunun resmi web sitesinden avukat baro levhasından, Ankara barosu avukat araması yapabilirsiniz. Bu yöntem daha çok avukat hakkında bilgi almak için kullanılan bir yöntemdir.

İNTERNET ARAMA MOTORLARINDA AVUKAT ARAMA: Avukat aramaları elbette tek tek avukatlar üzerinden değil, hukuk büroları üzerinden de yapılabilmektedir. Birden fazla avukat ve hukuk çalışanının kurduğu hukuk büroları bir çok konuda oldukça faydalı olmaktadır. Bu noktada başarılı hukuk büroları ile ilgili araştırmalara yapılabilmekte ve ilgilenilen bürolar hakkında yapılan yorum ve paylaşımlar da internetten araştırılabilmektedir. Bu noktada gelişen teknoloji sayesinde, internet, nitelikli ve kaliteli hizmete daha hızlı ve kolay ulaşabilmekte hayati bir önem taşımaktadır. Günümüzde artan teknoloji ve internet dünyasına her zaman ayak uydurulmaktadır. İnternetin yaygınlaşması evde, işyerinde veya cep telefonlarımızda bilgilere artık kısaca ulaşabilmekteyiz. En büyük arama motoru olan Google ve yandex ile bulunduğunuz bölgede kolayca avukat araması yaparak ulaşabilirsiniz.

SOSYAL AĞLAR - AVUKAT WEB SİTESİ AVUKAT ARAMA: Yukarda da bahsettiğimiz gibi teknolojinin imkânlarını her meslek grubu gibi avukatlarda bilgi paylaşımında bulunmaktadır. Avukat web sitesi ve sosyal ağlar incelenirken avukat arama yapılarak, kolayca avukat bilgilerine ve avukat telefon numaralarına ulaşabilirsiniz. Sosyal ağlarda veya avukat web sitesinden avukat bilgileri incelenirken avukatın çalışma alanları, kurumsallığı, çalışma arkadaşlarını detaylı inceleme fırsatınız olacaktır.

TELEFON ŞİRKETLERİ ARACILIĞI İLE AVUKAT ARAMA: Gerek görsel gerekse yazılı basında sıkça gördüğümüz 118'li telefon şirketlerini arayarak size en yakın avukat telefon numaralarına ulaşabilirsiniz.

Ankara Barosu - Avukat Arama Ankara

Ankara barosuna bağlı veya diğer barolara bağlı avukatın biliniyorsa barosu, adı ve soyadı, baro sicil numarası gibi bilgilerinden bilinenleri girilerek arama yapılabilmektedir. Ayrıca barolar birliği resmi web sayfalarında da baroya kayıtlı avukatların isimleri ve iletişim bilgileri listelenmektedir. Arama motorlarından eksik bilgi sebebiyle sonuç alamayan kişiler biraz daha uzun bir araştırmayla buralardan aradıkları avukatlara ulaşabilmektedirler.

Ankara Avukat Telefon Numaraları - Avukat Arama Ankara

Ankara ilinin ilçeleri olan Akyurt, Altındağ, Ayaş, Bala, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Gölbaşı, Kalecik, Kazan, Keçiören, Mamak, Pursaklar, Sincan, Yenimahalle, Beypazarı, Çamlıdere, Evren, Güdül, Haymana, Kızılcahamam, Nallıhan, Polatlı, Şereflikoçhisar, Eryaman, ostim, siteler, bölgelerinde avukat büroları bulunmaktadır. Yukarda saydığımız Ankara'nın tüm ilçelerinde bulunan avukatlar Ankara Barosuna kayıtlı avukatlar olduğunda Ankara Barosunun resmi web sitesinde bulunan Avukat Levhasına isim yazarak avukat adresleri ve avukat telefon numaralarına kolayca ulaşabilirsiniz.

 AİLE BOŞANMA HUKUKU KONULARI 

Anlaşmalı Boşanma Davası Çekişmeli Boşanma Davası Boşanmadan Kaynaklı Tazminat Davası Velayet Davası Nafaka Davası Mal Rejimi – Boşanma Sonrası Malların Paylaşımına İlişikin Davalar Nesebin – Soybağınınz Reddi Babalık Tespiti Davası

İCRA HUKUKU KONULARI İlamlı İcra Takipleri İlamsız İcra Takipleri Kambiyo Senetlerine İlişkin İcra Takipleri Kira Alacakları İlişkin İcra Takibi Rehnin Paraya Çevrimesi İcra Takipleri İpoteğin Paraya Çevirilmesine İlişkin Takipleri İcra Takibine – Borca İtiraz İtirazın İptaline İlişkin Davalar

İŞ HUKUKU TAZMİNAT KONULARI Kıdem ve İhbar Tazminatı, İşe İade, İş Kazası Tazminat Davası Hizmet Tespit Davası Yurtdışı Borçlanmalar ve Çalışmanın Tespiti,

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • FİKRET ŞAFAK -
  10 Ağustos 2016

  Avukat Arama Ankara Davayı açmak istiyorum süreç ne olur en acil davayı siz alırsanız masraflarım ne kadar tutar.

  Cevapla
 • GİZEM EKMEN -
  11 Ağustos 2016

  Avukat Arama Ankara Size email olarak gönderdiğim davamda zaman aşımı söz konusumudur. teşekkürler....

  Cevapla
Yorum Bırak