Otobüs Firmasına 200 Bin Liralık Tazminat Davası

Otobüs Firmasına 200 Bin Liralık Tazminat Davası

Otobüs Firmasına 200 Bin Liralık Tazminat Davası

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de en fazla can kaybı yaşanan olayların başında trafik kazaları geliyor. Trafik canavarının aldığı canların önüne geçilmesi için alınan önlemlerin sayısı ve nitelikleri sürekleri olarak yükselse de kazaların önüne geçilemiyor. Eğitim ve bilinç seviyesinin artırılması kadar cezalar ve yaptırımlar da kazaların önlenmesi açısında çok büyük önem taşıyor. Özellikle ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarında kusurlu bulunanların cezalandırılması başta seyahat firmaları olmak üzere ilgili tüm kişi ve kuruluşların sorumluluklarını yerine getirmesini sağlayabilir.

5 Kişi Hayatını Kaybetti, 36 Kişi de Yaralandı

Bu konuya en önemli örneklerden bir tanesi Amasya'da yaşanan ve 5 kişinin hayatını kaybetmesine ve 36 kişinin yaralanmasına sebep olan bir kaza için gerçekleşti. Şehirler arası taşımacılık yapan bir otobüs firmasına ait otobüsün devrilmesi sonucu yaşanan kazanın ardından hayatını kaybeden bir yolcunun yakınları firmaya 200 bin liralık tazminat davası açtı. İstanbul'dan Ordu istikametine hareket eden otobüsteki kazada hayatını kaybeden aynı aileden iki kadının yakınları açtığı dava dilekçesinde otobüs firmasının yüzde 15 kusurlu bulunduğuna vurgu yapıldı.

Kaza Şoförün Uyuması Nedeniyle Gerçekleşti

Dava dilekçesini hazırlayan avukat, yaşanan kaza nedeniyle eşini kaybeden, kendisi de yaralan müvekkilinin ve yakınlarının büyük elem ve keder içinde olduğu ve manevi olarak büyük bir yıkıma uğradığı belirtildi. Şoförün uyuması nedeniyle gerçekleşen kazada firmanın bu kusuru nedeniyle 200 bin liralık manevi tazminat talebinde bulunuldu.

Bu haber toplam 112 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
İLETİŞİM: 0 312 229 25 05 CEP: 0 545 229 25 05 ADRES : Adres: Eti, Strazburg Cd. N:10/9, 06101 Çankaya/Ankara