Atla

Şirket Alacaklarının Tahsili


Şirket Alacaklarının Tahsili

Şirket Alacaklarının Tahsili

Şirket Alacaklarının Tahsili

Şirket Alacaklarının Tahsili konusu ile ilgili açıklamalara ve yargıtay kararlarına yer verilmiştir. Şirket Alacaklarının Tahsili Avukat ile takip edilmesi meydana çıkacak hukuki anlaşmazlıklar olan, İcra takibi, icra takibine itiraz, itirazın iptali veya itirazın kaldırılması davalarında ispat, davanın kazanılması ve ilerlemesinde önemlidir. Çünkü icra takibi, itirazın iptali veya kaldırılması, dava bakımından hem zaman alan hemde masraflı olan davalardandır.

Şirket Alacaklarının Tahsili Ve Hukuksal Danışmanlık

Avukatın görevi, müvekkillerini mahkemede savunmaktır. Bu görevin yanı sıra danışmanlık görevi de vardır. Danışmanlık yaparak hukuki sorun çözümlerinde müvekkillerine görüş bildirirler. Danışma, avukatın yazılı veya sözlü düşüncesinin alınmasıdır. İş sahibi hukuksal sorunlar karşısında, ücret ödeyerek baroda kayıtlı olan avukatın düşüncesini alabilir. Uygulama içerisinde mütalaa yazılı danışma demektir. İstişare de sözlü danışma anlamındadır.

Müvekkilin doğru olanı bulması ve karar vermesi, yarar ve zararları bilmesi için avukat danışma görevini sergilemektedir. Avukatın danışma görevi en az savunma görevi kadar önemlidir. Çünkü avukat danışma sağlayarak, hukuki sorunlarda alternatif çözüm yollarını sunar. Alternatiflerin sakıncalarını veya yararlarını anlatır. Uyuşmazlığın gerekmedikçe davaya dönüşmesini ve bu nedenle oluşabilecek çekişmeleri engeller. Bakıldığı zaman tüm bu etkilerle, avukatın danışma görevinin ne kadar önemli olduğu ortadadır. İş sahibi kimseler veya şirketler, hukuksal problemleri uyuşmazlık meydana gelmeden öngörme arayışındadırlar. Ayrıca yine uyuşmazlık da mümkünse çözüme gidilmesi taraftarıdırlar. Bu değişimin gelişimi olarak contract analist, hukuk müşaviri, contract manager gibi unvanlar ile danışman hukukçu kavaramı genişlemiş ve yayılmaya başlamıştır. Bu sayede iş dünyasında, hukukçunun görev kapsamının sadece uyuşmazlık söz konusu olduğunda var olduğu anlayışına veda edilmeye başlanmıştır.

Danışmanın en iyi şekilde ve en yüksek verimle sağlanabilmesi için, yapılacak olan görüşme profesyonellikle ve disiplin içinde yapılmalıdır. Aksine bir davranış söz konusu olursa hem müvekkil olumsuz etkilenir ve yanlış bilgiler verir hem de avukatlık mesleğine olan güvenin sarsılacağı şekilde sonuçlar da oluşabilir.

Avukat, danışma görevini yaparken belli kurallar dâhilinde yapmalıdır. Her mesleki faaliyet için birtakım kurallar vardır. Avukatın danışma görevi için de bu yükümlülük söz konusudur. Bu açıdan bakıldığında büromuz, yılların tecrübesine sahip olarak ve alanında uzman hukukçular bulunan bir ekiple çalışmalarını yürütmektedir.

Büromuzun faaliyet alanı oldukça geniş olup, sizlere en iyi hizmeti sunmayı kendine amaç edinmiştir. Alanında profesyonel ve uzman olan avukatlarla hukuki danışmanlık, dava takibi ve her türlü hukuki hizmet büromuz tarafından verilir ve yürütülür. Temel kıstasımız, etkili hukuk hizmetleri sunmaktır. Tabi ki etkili hukuk işlemlerinin yanı sıra sonuç etki odaklı ve hızlı hukuki hizmetler de sunulmaktadır. Şirketlere (yerli ya da yabancı fark etmez); Ticaret Hukuku, Borçlar Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, İdare Hukuku, Kentsel Dönüşüm ve İnşaat Hukuku, İmar Hukuku ve İş Hukuku başta olmak kaydıyla genel hukuki konularda dava ve iş takibi ile danışmanlık hizmeti eksiksiz bir şekilde sunulmaktadır.

Danışmanlık hizmetleri ülkemizdeki inşaat şirketlerine, yatırımcılara(gayrimenkul), enerji şirketlerine ve Türkiye'de yatırım yapan yabancı şirketlere uzman avukatlarla sağlanır. Danışmanlık yapılan şirket ve kuruluşlar için, gerekli olan sözleşme hazırlığı, hukuki konuları inceleme ve diğer pek çok iş avukatlar tarafından yapılmaktadır. İleride uyuşmazlık yaşamamak için ya da yaşanan uyuşmazlığı en alt seviyede tutmak için, işin en başında sözleşme düzenlenmelidir. Bu sebeple, arsa payı karşılığı inşaat sözleşmeleri, hâsılat paylaşımlı olan inşaat yapım sözleşmeleri, taşeron sözleşmeleri ve mimari proje sözleşmeleri her iş için özel olarak büromuz uzman avukatları tarafından ve deneyimli yapımızla hazırlanır. Sözleşmelerin hazırlanmasını uzman avukatlar veya üniversiteden akademisyenler yapmaktadır.

Uzman kadrosunda yer alan avukatların pek çok yetkinliği söz konusudur. Bu yetkinlik ile birlikte avukatlar pek çok sorunu çözüme kavuşturmaktadır.   İş hayatında da sosyal yaşantıda da ortaya çıkabilecek ya da çıkmış olan hak kayıpları ve mağduriyetler için bu mağduriyeti ve yaşanacak hak kaybını minimumda tutmak ya da bu olumsuzlukları hiç yaşamamak için uygun çözümleri sunarlar. Ayrıca birtakım kayıplar meydana gelmiştir. Bu kayıplara karşı olarak da zararları ortadan kaldıran hızlıca, pratik kullanımlı, bilimsel ve ekonomik çözümler sağlamaktadırlar.

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • Şirket Alacaklarının Tahsili - Yorum
  SEDA TANIŞIK -
  10 Ağustos 2016

  Şirket Alacaklarının Tahsili Bu dava için nasıl bir hazırlık aşaması vardır..Cevap verirseniz sevinirim..

  Cevapla
 • Şirket Alacaklarının Tahsili - Yorum
  ZEKİYE OZULU -
  12 Eylül 2016

  Şirket Alacaklarının Tahsili Acaba bu davayı avukatsız takip edebilirmiyim? Davanın dilekçe örneğini bulabilirmiyim..

  Cevapla
Yorum Bırak