Ankara Avukat Danışma

İlkay Hukuk Bürosu Makaleler
İlkay Hukuk Bürosu > Avukatlık ve Danışmanlık  > Ankara Avukat Danışma

Ankara Avukat Danışma

Avukata Soru Sor Danışmanlık

Avukata Soru Sor – Ankara Avukat Danışma

Danışmanlık hizmeti alınacaksa, önceden soru ve danışmanlık alınacak konularda hazırlıklı olmakta fayda vardır. Avukata Soru Sormak istediğiniz takdirde, sorularınızı kısa ve öz olmalıdır. Sorularınız  açık olmalı gereksiz konu dışına çıkılmamalıdır. Çünkü soru sorma tekniğine göre avukat sorularınızı net anlaması durumunda sorularınıza daha net vereceklerdir.

 

Sizin bilmediğiniz ve çok detaylı anlatmaya çalıştığınız konulara avukatlar konuya teknik ve hukuksal açıdan baktıkları için özellikle detaylar gereksiz kalır. Sizin için çok önemli konuları telefon, e-mail gibi iletişim araçları yerine, avukattan randevu alınarak büroda yüz yüze görüşmeyi tavsiye ediyoruz. İletişim araçlarında, sorunların çözümünde yüz yüze iletişim her zaman başarılı olmaktadır.

Avukatlık Ücret Tarifesi 2019

Avukat Yorum ve Forumun Kullanılması

Avukata Soru Sor Danışmanlık | Bu makalemizin en son kısmında yorum ve  soru forumu doldurarak  sorularınıza cevap bulabilir veya yeni sorular sorabilirsiniz. Bu kısımda ki yorum formu hukuk büromuz sorumlu Avukatlarınca güncel incelenmekte, ortak sorulara cevap verilmekte dolayısıyla kısada olsa forum sayfasında bilgilendirme yapılmaktadır.

 

E-Mail ile Danışmanlık -Avukata Soru Sor

 

Avukata Soru Sor Danışmanlık | Avukat bürosundan randevu alarak görüşmek en doğru davranıştır. Çünkü sizin için önemli olan konu yüz yüze iletişim ile daha kolay ve hızlı çözülebilir. Sorunların daha iyi anlaşılması konusunda e-mail ile danışmak soru sormak faydalı yollardan biridir. Bize yollayacağınız tüm e-mailler okunmakta ve değerlendirilmektedir. (Ankara Avukat Danışma)

 

Ancak zaman zaman anlaşılmayan, yada çalışma alanımıza girmeyen, veya yoğun iş temposundan dolayı unutulması sebebiyle cevap verilmemiş olunabilir. Yurt dışı Boşanma tanıma tenfiz konularında ki sorulara daha titiz ve itina ile cevap verilmektedir. Çünkü davaların bizim tarafımızdan yürütülmesi sürecinde haberleşme e-mail olarak yazışma olacağından baştan doğru davranmayı kendimize ilke edindik.

Ankara Avukat Boşanma

Telefon ile Danışmanlık – Avukata Soru Sor

Avukata Soru Sor Danışmanlık | Hukuk büromuzun iletişim araçlarından telefonu çok etkin kullanmaktayız. Büromuzda sabit ve mobil olmak üzere 20 adet numara mevcuttur. Telefon ile yapılan danışmanlık ve soru sorma durumunda sorular kısa ve anlaşılır olmalıdır.Durumun müsait olmaması durumlarda kısa cevaplar verilebilir. (Ankara Avukat Danışma)

 

Büroda Yüz Yüze Danışmanlık – Avukata Soru Sor

 

Büroda randevu alınarak yapılan danışmanlık hizmeti Ankara Barosunun Belirlemiş Olduğu Ücrete Tabidir. Hukuk büromuzda tüm iletişim araçları ile randevu talebinde bulunabilirsiniz. Tüm iletişim araçları sürekli takip ve kontrol altındadır. Büromuzda randevu talebinde bulunurken mutlaka danışmak istediğiniz konuyu özellikle belirtilmesi gerekmektedir.

 

Hukuk büromuzda, aile boşanma hukuku, iş hukuku, tazminat hukuku, icra hukuku, tüketici hukuku davalarında departmanlara ayrıldığından her konun sorumlu avukatları ayrı olduğundan müsaitlik durumları kontrol edilerek size randevu saati verilmektedir.

 

Randevular gün içerisinde 12.00 ile 18.00 saatleri arasında verilmektedir. Büroda ödenen danışmanlık ücretleri daha sonra birlikte çalışmamız durumunda avukatlık ücretinden düşülmektedir. Hukuk Büromuz da randevulu danışma ücreti 200 TL‘dir. Bu ücret davanın önemi harcanan zaman ve emeğe göre değişiklik gösterebilir. İş hukuku ve işçi tazminat davaların bu ücret alınmaz.

 

İlkay Hukuk Bürosu Çalışma Saatleri

 

Hafta İçi        : 09.00 – 18.00

Cumartesi     :  10.00 – 15.00

Dini ve Resmi Bayram Tatil Günlerinde Çalışma yapılmamaktadır.

 

Yazılı Danışmanlık – Avukata Soru Sor Danışmanlık

 

Hukuk büromuzda yazılı danışmanlık hizmeti ücrete tabidir. Yazılı danışmanlık alınması durumunda, dava veya incelenecek evrakların bize ulaştırılması gerekmektedir. Sözleşme hazırlanması durumunda özel şartlar özet olarak bize sözlü bildirilmelidir.

Hukuk Büromuz da yazılı danışma ücreti 600 TL’dir. Bu ücret davanın önemi harcanan zaman ve emeğe göre değişiklik gösterebilir.

 

Aile Hukuku ve Boşanma Departmanında Boşanma Davaları Hakkında Avukat Danışmanlık

 

Aile hukuku ve boşanma davalarında, dava açmadan önce çevreden duyumla hareket etmek yerine avukatlık bürolarında danışmanlık hizmeti alınması, sizin ilerde haklarınızın korunmasında faydalı olacaktır. Boşanma Avukatı ile büroda yüz yüze danışmanlık durumunda, boşanmaya karar vermeye sebep olayların incelenmesi, boşanma davasında haklarınızın neler olacağı, boşanma davasında boşanmaya sebep örneğin aldatma, evi terk, darp gibi konularda delillerin neler olacağı,

 

Boşanmaya sebep olayların nası ispat edileceği, boşanmanın sonuçlanması durumunda hangi haklara sahip olacağınızı öğrenebilirsiniz.

 

BOŞANMA DAVASI AÇILMASI DURUMUNDA NAFAKA, TAZMİNAT, VELAYET VE  MAL PAYLAŞIM GİBİ SORUNLAR, ÇÖZÜME KAVUŞTURULMASI GEREKEN ÖNEMLİ KONULARDIR.

İş Hukuku Avukatları Ankara

Ayrıca boşanmaya sebep olaylardan dolayı duyduğunuz üzüntü için tazminat hakkınız detaylı anlatılacaktır. Ayrıca evlilik birliğinde edinilen mallardaki haklarınız neler olduğu size açıklanacaktır. Evlilik birliğinde çocuğunuz varsa, velayetin belirlenme kuralları, velayetin alınmasındaki kurallar ve haklar anlatılacaktır.

 

Bunun yanı sıra siz ve çocuk için nafaka hakkınız, nafaka miktarı, tahmini olarak söylenebilmektedir.

 

Evliliğinizde şiddet, tehdit, evden kovma gibi eylemlere karşı bir çok haklarınızın kullanılması size tavsiye edilecektir. Ayrıca, aile konutunun tarafınıza tahsisi, şiddet uygulayan eşin evden uzaklaştırılması ve size koruma kararı alınabileceği belirtilir.

 

İş Hukuku Departmanımızda İş Davalarında Avukat Danışmanlık

 

İş hukuku davalarından kaynaklı davalarda hukuk büromuzda yapılacak yüz yüze görüşmelerde danışmanlık ücreti alınmamaktadır. İş hukuku ve işçi tazminat davalarında, işten ayrılma sebebi detaylı incelenerek, iş sözleşmesinin haklı veya haksız fesih konusunda bilgilendirme yapılacağı gibi, işçinin kıdemi ihbar tazminatı, yıllık izin ücreti ile fazla mesai ücret miktarları tahmini hesaplanmaktadır.

 

İş mahkemesine dava açılması durumunda, hangi haklarının olduğu, başvurunun nasıl yapılacağı, iddialarını hangi delillere dayandırılarak hangi şekilde ispat edeceği anlatılmaktadır. Bunların yanı sıra işe iade istemeniz halinde dava şartlarının olup olmadığı, tazminat haklarınız ve sonuçları hakkında bilgilenmiş olacaksınız. Yine sigortasız çalıştırılmış iseniz yada SGK primleriniz eksik yatmış ise tespit davasının nasıl açılacağı ve sonuçlarının ne olacağı hakkında bilgi sahibi olmuş olacaksınız.

 

İŞ HUKUKU AVUKATI DANIŞMA İLE İŞ HUKUKU ALANINDA İŞÇİ ALACAKLARI VE İŞE İADE TALEBİNDE OCAK 2018 DEN İTİBAREN ARABULUCUYA BAŞVURU YAPACAĞINIZI, UZLAŞMA OLMADIĞINDA İŞÇİ ALACAKLARINIZ VE İŞE İADE İÇİN NASIL DAVA AÇABİLECEĞİNİZİ, İŞ KAZASI TAZMİNATINDA HAKLARINIZIN NELER OLDUĞU, TAZMİNATLARINIZIN NASIL HESAPLANACAĞI VE NE KADAR OLACAĞI HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLACAKSINIZ. (Ankara Avukat Danışma)

 

Miras Hukuku Departmanında Miras Davaları Hakkında Danışmanlık

 

Miras hukuku davaları karmaşık bir sistem içerisindedir. Avukata danışmanız durumunda sizin hak ettiğiniz haklarınız olacağını ve dava açmanız durumunda bu haklara sahip olunacağı belirtilebilir. Miras konusunda pay organlarınızın neler olduğu, saklı payınızın ne kadar olduğu, saklı paylarınızın ihlal edilip edilmediği, varsa miras bırakanın önceden yaptığı tasarruflarda haklarınızın olup olmadığı,

Boşanma Avukatı Ankara Sincan

 

Miras Avukatı Ankara Danışma ile Vasiyetname nedir, vasiyet nasıl bırakılır, miras nasıl taksim edilir, miras mallarda kira hakkınızı nasıl alabileceğiniz, paylaşılmayan malların ortaklığın giderilmesi ne şekilde olacağı, borç durumunda mirasın reddi nereye ne şekilde yapılacağı, sonradan çıkan borçlar için mirasın reddi olup olmayacağı konularda bilgi sahibi olabilirsiniz. (Ankara Avukat Danışma)

 

Mal kaçırma varsa ve haklarınız ihlal edilmiş ise, muvazaa nedeniyle tapunun iptal edilebileceği, çeşitli sözleşmeler ile vasiyet, ölünceye kadar bakma sözleşmesi v.b durumlarda, sözleşmelerin geçerli olup olmadığı, miras paylarınızın ihlali olup olmadığı, birçok konuda bilgi sahibi olmuş olacaksınız.

Avukata Soru Sor Danışmanlık | Sıkça Sorulan Sorular

İTİRAZIN İPTALİ DAVASI - TAKİP ASIL BORÇLUSU MİRASÇILARI İLE İPOTEK BORÇLUSU ARASINDA MECBURİ TAKİP VE DAVA ARKADAŞLIĞI OLDUĞU - TÜM BORÇLULAR ALEYHİNE İTİRAZIN İPTALİ DAVASI AÇILMASI LÜZUMU - BİRLİKTE DAVA AÇMA ŞARTININ GERÇEKLEŞMEDİĞİNİN KABULÜ GEREĞİ

ÖZET: Takip asıl borçlusu mirasçıları ile ipotek borçlusu arasında mecburi takip ve dava arkadaşlığı bulunmaktadır. Davacı banka, kredi asıl borçlusu mirasçıları ve ipotek borçlusu aleyhine birlikte takibe geçmiş ve tüm borçlular takibe itiraz etmişlerdir. (Ankara Avukat Danışma)

Bu durumda tüm borçlular aleyhine itirazın iptali davası açılması gerekmektedir. Ancak davacı bankaca önce ipotek borçlusu ve mirasçı aleyhine itirazın iptali davası açılmış bozma ilamından sonra kredi asıl borçlusu aleyhine aynı takip dosyasına ilişkin olarak itirazın iptali davası açılmıştır. (Ankara Avukat Danışma)

Ancak birleşen dosya davalısı hakkında açılan itirazın iptali davası, itiraz dilekçesinin takip alacaklısı, davacı banka vekiline tebliğ tarihinden itibaren bir yıl içinde açılmadığından dava şartı yokluğundan usulden reddi gerektiğinden, davalı hakkında açılan dava bakımından birlikte dava açılması ve görülmesi şartı gerçekleşmemiştir. Bu sebeple asıl davanın da reddi gerekirken, esastan kabulüne karar verilmesi doğru değildir.

VASİ TAYİNİ DAVASI - GÜNCEL NÜFUS KAYITLARINA GÖRE KISITLI ADAYININ SAPTANAN İKAMET ADRESİ - UYUŞMAZLIĞIN GÜNCEL İKAMET YERİ SULH HUKUK MAHKEMESİNDE GÖRÜLÜP SONUÇLANDIRILMASI GEREĞİ

ÖZET: Kısıtlı adayının nüfus kayıtlarının incelenmesinde güncel nüfus kayıtlarına göre kısıtlı adayının saptanan ikamet adresine göre uyuşmazlığın güncel ikamet yeri Sulh Hukuk Mahkemesinde görülüp sonuçlandırılması gerekmektedir. Bu nedenle güncel ikamet yeri Sulh Hukuk Mahkemesinin yargı yeri olarak belirlenmesine karar verilmesi gerekir.

SİGORTA PRİMİNE ESAS KAZANCININ TESPİTİ İSTEMİ - TANIKLA İSPAT SINIRI - DAVACININ İMZASINI İÇEREN ÜCRET BORDROLARI VEYA ÜCRET ALMA BELGELERİ VAR İSE GÖZETİLECEĞİ - BELGE BULUNMAMASI HALİNDE EMSAL ÜCRET ARAŞTIRMASI YAPILMASI GEREĞİ

ÖZET: Yapılacak iş, davalı işverene ait 1042447 sicil numaralı işyerinin ihtilaflı döneme ilişkin ücret bordrolarını davalı işverenden, dönem bordrolarını davalı Kurumdan istemek, davacının imzasını içeren ücret bordrolarının veya başkaca yazılı ücret alma belgelerinin varlığı halinde bunları göz önüne alarak,

İmzalı ücret bordrolarının aksinin eşdeğerde yazılı belge ile ispatlanabileceğini dikkate alarak ücreti tespit etmek, aksi halde öncelikle davacının yaptığı işi somutlaştırıp netleştirmek,

Benzer işi yapan işyerlerinden gerektiğinde ilgili meslek odasından emsal ücret araştırması yapmak, dönem bordrolarında ihtilaflı dönemin tamamında kayıtlı, tarafsız tanıklar saptanarak bunların bilgisine başvurmak, elde edilecek sonuca göre karar vermekten ibarettir.

TAPU İPTALİ VE TESCİL DAVASI - DAVACILARIN MURİSİNİN DAVA KONUSU TAŞINMAZ HAKKINDA KESİNLEŞEN KADASTRO TESPİTİNDEN ÖNCE SATIŞ VAADİ SÖZLEŞMESİ YAPTIĞI - ON YILLIK HAK DÜŞÜRÜCÜ SÜRENİN GEÇTİĞİ

ÖZET: Dava konusu taşınmazın kadastro tespitinin 11.07.1979 tarihinde yapıldığı, dosyaya sunulan tapu kayıtlarına göre taşınmazın tespitinin 22.02.1980 tarihinde kesinleştiği, davacıların murisinin dava konusu taşınmaz hakkında kadastro tespitinden önce 25.11.1966 tarihinde satış vaadi sözleşmesi yaptığı anlaşılmaktadır. (Ankara Avukat Danışma)

Mahkemece dava konusu satış vaadi sözleşmesinin kadastro tespitinden önce yapıldığı ve 10 yıllık hak düşürücü sürenin geçtiği göz önüne alınarak davanın reddine karar verilmesi gerekirken kabulü doğru görülmemiştir.

MENFİ TESPİT VE İTİRAZIN İPTALİ DAVASI - DAVALI ÜRETİCİDEN DAVACI BAYİNİN SHOWROOMDA SERGİLEYEREK YIPRANMASINA SEBEP OLDUĞU ÜRÜNLERİ BAYİLİK SÖZLEŞMESİ GEREĞİNCE GERİ ALMASININ BEKLENEMEYECEĞİ

ÖZET: Taraflar arasındaki bayilik sözleşmesi gereğince davacı üreticinin, davalı bayinin satamadığı ürünleri geri alacağını öngörüyor ise de, bu maddenin ambalajı açılmamış ve hiçbir şekilde yıpranmamış malları kapsadığının kabulü gerekir. Davalı üreticiden, davacı bayinin showroomda sergilenerek yıpranmasına sebep olduğu ürünleri bu madde kapsamında iade alması beklenemez.

Bu bağlamda davacı işyeri ve deposunda konusunda uzman bir bilirkişi refakate alınıp keşif yapılıp davacının iade etmek istediği ürünler showroomda sergilenen ürünler mi yoksa ambalajı açılmamış ürünler mi olduğu saptanıp Orijinal ürünler varsa bunların bedelinin davacı borcundan düşülmesi gerektiği ve bu halde bu ürünlerin davalıya iade koşulu oluşacağı dikkate alınarak elde edilen sonuca göre bir karar verilmesi doğru görülmemiş mahkeme kararının bozulması gerekmiştir. (Ankara Avukat Danışma)

1Yorum

  • Sinan Kaya
    Cevapla -

    İyi Çalışmalar Dilerim.
    Kiracı olarak oturduğum evin demirbaşı zaman içerisinde yıpranma nedeniyle bozulmuş ve kesinlikle kullanıcı hatasından olmamıştır buna rağmen ev sahibi masrafı karşılamayacağını ve benim yaptırmam gerektiğini söyledi bende sorunun parçadan kaynaklandığını ve kullanıcı hatası olmadığı için ev sahibi olarak senin karşılaman gerektiğini söyledim ve sözlü olarak kısa bi tartışma yaşadık.kira kontratım biteceği için bu tarihte evden çıkmamı istedi, kiramı düzenli ödediğimi evden çıkmayacağımı söyledim ne yapmalıyım?

Yorum Bırak