Trafik Kazası Olduğunda Hangi Numarayı Ararız?

Trafik Kazası Olduğunda Hangi Numarayı Ararız?

Trafik Kazası Olduğunda Hangi Numarayı Ararız? Trafik kazası olduğunda aranması gereken numara 155’tir. Bir trafik kazası yaşanmasının ardından hangi numaranın aranması gerektiği iyi bilinmeli ve hızlı bir şekilde olayın çözüme kavuşturulması isteniyorsa da bu numara hemen aranmalıdır.

Trafik Kazası Olduğunda Hangi Numarayı Ararız?

155 hatlı numara emniyet genel müdürlüğüne ait olan bir numaradır. Trafik kazasının yaşanmasının ardından da bu numara ile iletişime geçilebilir. Eğer kazanın olduğu yer jandarmaya bağlı bir yerse bu durumda da 156 aranmalıdır.

156 kimin numarası sorusunun cevabı ise jandarma imdat telefon numarası olmasıdır.

Trafik Kazasında Polisi Aramak Şart Mı?

Trafik kazasına ölüm ya da yaralanmaların yaşanması, sürücülerden birisinin sürücü belgesinin olmaması, taraflarından tekinin akıl sağlığına ilişkin şüpheler olması ya da alkollü olunması gibi durumlarda polisin aranması şarttır.

Fakat böyle bir durum yoksa ve kazaya karışan sürücüler aralarında anlaşmaya varmışsa maddi hasarlı trafik sigortası tespit tutanağının hazırlanması yeterlidir. Anlaşmaya varılmışsa polisin aranması şart değildir.

Fakat yaralanmalar meydana gelmişse polisin yanı sıra ilk yardım numarası olan 112’de aranmalıdır.

Trafik Kazası Polis Telefon

Trafik kazası için polis numarası 155’tir. Trafik kazasının meydana gelmesinin ardından yapılması gereken şeylerden bir tanesi polisin aranmasıdır. Fakat kazada yaralanan varsa ilk olarak ambulans çağırılması gereklidir. Bunun için de 112 ilk yardım servisi aranmalıdır. Yaralanma yoksa kazada yalnızca maddi hasar oluşmuşsa taraftar aralarında anlaşmaya da gidebilir. Anlaşma sağlanmışsa polisin aranmasına da gerek kalmaz. Ancak maddi hasarlı trafik kazasında anlaşmazlık varsa polisin çağırılması ve tutanağın polisin tutması şarttır.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
İLETİŞİM: 0 312 229 25 05 CEP: 0 545 229 25 05 ADRES : Adres: Eti, Strazburg Cd. N:10/9, 06101 Çankaya/Ankara