Aldatmada Anlaşmalı Boşanma

Aldatmada Anlaşmalı Boşanma
Aldatmada Anlaşmalı Boşanma konusundan önce Anlaşmalı boşanma konusuna değinmekte fayda vardır. Bilindiği üzere anlaşmalı boşanma en kısa sürede tek celse ile sonuçlanan boşanma sebebidir. Anlaşmalı boşanma davasında anlaşma protokolü düzenlenerek, boşanma, velayet, nafaka ve tazminat konularında görüş birliğine varılması sonucu aile mahkemesine dilekçe ve anlaşma protokolü ile başvuru yapılarak tek duruşmada sonuçlanmaktadır.
Aldatmada Anlaşmalı Boşanma ve Çekişmeli boşanma halinde haklar nelerdir? Aldatmada Anlaşmalı Boşanma konusundan önce Anlaşmalı boşanma konusuna değinmekte fayda vardır. Bilindiği üzere anlaşmalı boşanma en kısa sürede tek celse ile sonuçlanan boşanma sebebidir. Anlaşmalı boşanma davasında anlaşma protokolü düzenlenerek, boşanma, velayet, nafaka ve tazminat konularında görüş birliğine varılması sonucu aile mahkemesine dilekçe ve anlaşma protokolü ile başvuru yapılarak tek duruşmada sonuçlanmaktadır.

Aldatmada Anlaşmalı Boşanma

Anlaşmalı boşanmanın kabul edilmesi için belirli şartları bulunmaktadır. Bu şartlardan en önemli kural evliliğin en az bir yıl sürmüş olması gerekmektedir. Ayrıca eşler duruşma gününde duruşmaya birlikte katılması gerekmektedir. En son olarak ta yapılan anlaşma protokolündeki maddeleri baskı altında olmadan kabul ettiklerini sözlü olarak aile hakimine beyan etmeleri gerekmektedir. Anlaşmalı boşanmanın aile mahkemelerinde en çok başvurulan ve tercih edilen boşanma sebebinin olması kuşkusuz kısa sürede sonuçlanması, eşlerin boşanma sürecinde fazla üzüntü duymadan bitirilmesi amaçlanmaktadır. Son günler basına da yansıyan evliliklerde aldatma konusunda büyük artış olmaktadır. Görsel ve yazılı basında gördüğümüz aldatma sonucu yaşanan olaylar, kişilerin saygınlığını ve çevrenin bakış açısını değiştirmektedir. Bu nedenle bu tarz aldatmalı evliliklerin sonunda yukarıda anlatılan sebeplerden dolayı eşler tek celsede anlaşmalı boşanmayı tercih ettikleri görülmektedir. Aldatmada Anlaşmalı Boşanma Nedir? [caption id="attachment_22139" align="aligncenter" width="640"]boşanma davasında aldatma delilleri Aldatmada Anlaşmalı Boşanma[/caption]

Aldatmada Anlaşmalı Boşanma Mal Paylaşımı Nasıl Olur?

Aldatma sonucu Anlaşmalı Boşanma sebebine dayalı olarak boşanma davalarının açılmasında ki bir başka neden ise eşler arasında önceden hazırlanmış evlilik sözleşmesi de olabilir. Bilindiği üzere evlilik sözleşmesinin varlığında mal rejimi evlilik sözleşmesi gereği eşler kendi varlıklarına sahiptir.Mal paylaşmak istemeyen eşin mal paylaşımı, tazminat, velayet ve nafaka konusunda taviz vermesi suretiyle anlaşmaya varabilecekleri yada vardıkları gözlenmektedir. Aldatmada anlaşmalı boşanmaya karar verilmiş ise aldatma nedeni konu edilmeden anlaşmalı boşanma dilekçesi hazırlanarak evlilik birliğinin temelinden sarsılması sebebine dayandırılarak boşanma açılır.

Aldatmada Anlaşmalı Boşanma Tercih Sebebi Nedir?

Anlaşmalı boşanmada aldatmaya rağmen hazırlanan anlaşmalı boşanma protokollerinde fahiş derecede nafaka miktarının kabul edilmesi, yüksek miktarlarda tazminat ödenmesi boşanmanın kısa sürede sonuçlanmasını istenmesini sebep olarak gösterebiliriz. Aldatma sonucu anlaşmalı boşanmaya karar verilmesi halinde boşanma avukatı ile görüşülerek danışmanlık hizmeti ile bilgilenmesi faydalı olacaktır. Bunun yanında anlaşmalı boşanma protokolü doğru ve hakların korunarak hazırlanması aile mahkemesinin de protokol doğrultusunda karar vermesi sizin açınızdan önemli olacaktır. Aldatmada Anlaşmalı Boşanma Nedir?

Aldatılan Kadın Neden Boşanmaz?

Aldatılan kadının hala evli kalmasının altında birçok neden yatıyor olabilir. Eşini aldatmasına rağmen hala seviyor olması başlıca ihtimaldir. Özellikle evlilikten ortak çocukların olması, boşanma sürecinin ertelenmesine ve hatta hiçbir zaman boşanılmamasına neden olabilir. Yapılan araştırmalara göre birçok kadın, sırf çocuklarının daha iyi bir ortamda yetişmeleri için aldatılmış olmalarına rağmen evliliklerine hala devam ettiklerini ortaya koymuştur. Aldatılan Kadınlar Ekonomik Özgürlükleri Yoksa Affedici Oluyor Aldatılan kadınlar eğer bir işte çalışmıyor iseler, ellerinde diplomaları yoksa tabiri caizse kocalarının eline bakmak zorunda kalıyorlar. Bu nedenle kadınların ekonomik özgürleri olması önemlidir. Maddi sebeplerden dolayı boşanmayan kadınlar genellikle evliliklerinde mutsuz oluyorlar. Duygusal Bağ Yüzünden Aldatılan Kadın Boşanmıyor Olabilir Aldatılan kadın ne yapmalı sorusunun cevabı her kadın için farklıdır. Çünkü her kadının içinde bulunduğu durum biriciktir. Bazen ekonomik bağımsızlık olsa bile, aldatıldığını öğrenmiş olan kadınlar eşlerini boşamak istemeyebiliyorlar. Genellikle bu duruma aradaki duygusal bağ yani hisler neden oluyor. Bu hisler eşin ileride düzeleceğini vaat ediyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.