İlkay Hukuk Bürosu Avukat

İlkay Hukuk Bürosu Avukat
İlkay Hukuk Bürosu Tazminat Hukuku Departmanı olarak 2006 yılından beri, departman olarak ayrılmış, kadro olarak 2 avukat 1 yardımcı personel ile hizmet sunmaktadır.Tazminat Hukuku Departmanı aşağıda sıralayacağımız konu başlıkları olmak üzere, bağlantılı tüm tazminat davaların açılması, sigorta şirketlerine başvuru, takibi, sonuçlandırılması, ve zarar gören müvekkillere ödenmesi ve dosyanın sonlandırılması işlemleri yapmaktadır.
İlkay Hukuk Bürosu Tazminat Hukuku Departmanı olarak 2006 yılından beri, departman olarak ayrılmış, kadro olarak 2 avukat 1 yardımcı personel ile hizmet sunmaktadır. Tazminat Hukuku Departmanı aşağıda sıralayacağımız konu başlıkları olmak üzere, bağlantılı tüm tazminat davaların açılması, sigorta şirketlerine başvuru, takibi, sonuçlandırılması, ve zarar gören müvekkillere ödenmesi ve dosyanın sonlandırılması işlemleri yapmaktadır. Aile Hukuku Departmanı - İş Hukuku Departmanı - Tazminat Hukuku Departmanı - İcra Hukuku Departmanı - Tüketici Hukuku Departmanı - Miras Hukuku Departmanı, Avukat Kadrosu.

İlkay Hukuk Tazminat Departmanı Avukatları

İlkay hukuk bürosu tazminat departmanı

İlkay Hukuk Tazminat Departmanı Çalışma Konuları

  1. İş Kazası tazminatları
  2. Trafik kazası tazminatları
  3. Sağlık hukuku tazminatları
  4. Kişilik haklarına yapılan saldırı nedeniyle tazminatları
  5. Marka ve tescile yapılan saldırı nedeniyle tazminatları
  6. Boşanma davası Tazminatları

Trafik Kazası Tazminat 

Meydana gelen trafik kazaları sonucunda yaralanma, maluliyet ya da ölüm durumlarında kişilerin kaza nedeniyle tazminatı davası açma sigortaya başvuru hakları vardır. Kaza nedeniyle tazminatı, yaralanan kişide meydana gelen çeşitli şekillerde maluliyeti çalışma hayatında yaratacağı iş gücü de dolayısıyla gelir olası gelir kaybı yaşaması maddi tazminat; kaza nedeniyle yaşanabilecek acı, keder ve üzüntü gibi gerekçeler ise manevi kaza nedeniyle tazminat talep etmesini haklı kılar.

İş Kazası Tazminat

Yanında SGK ile işçi çalıştıranın, işçiyi koruma kollama ve gözetme borcu vardır. Çalışan işçinin iş kanunda belirtilen şartlar doğrultusunda meydana gelen kazada vefat etmesi ve yaralanması nedeniyle tazminat talep etmek hakkına sahiptir.

Sağlık Hukuku Tazminat

Sağlık hukuku uygulamalarında, temel unsur hekimlerdir. Sağlık hukukunda, hekimlerin, doktorların ve diğer sağlık çalışanlarının tıbbi uygulamalarında hastaların sağlık risklerini en aza indirme adına yanlış teşhis koymama, doğru tedaviyi uygulama gibi yükümlülükleri, hastaların da bunları talep etme hakları vardır Bireylerin estetik ameliyat davalarına konu olmamaları için operasyonları uygulayan hekimlerin ya da sağlık personelinin yetkileri, Sağlık Bakanlığı tarafından izin verilen ekipmanların ve ilaçların kullanıldığından emin olmaları gereklidir. Ayrıca yapılan operasyonları belirli bir sözleşme ile kayıt altına alınması, estetik ameliyat davaları için ispat bakımından dikkat edilmesi gereken çok önemi hususlardır.

İlkay Hukuk Tazminat Departmanı Çalışma Aşamaları

Tazminat davalarında il görüşme, avukatlık sözleşmesinin hazırlanması, olayın analizi zarar görenin tazminat talepleri ve miktarların belirlenmesi ve talimatların alınması aşaması. Tazminat davaları ve sigorta şirketlerine başvuru dilekçelerinin yazılması ve başvurunun yapılması aşaması, İş kazası nedeniyle SGK'ya başvuru yapılarak, kusur ve iş göremezlik raporunun alınması, sağlık kuruluna başvurulması aşaması. Trafik kazalarında, tedavi sürelerinin tamamlanması, sağlık kurulu raporları ve adli tıp kurumuna başvuru yapılması aşaması. Tazminata esas olan sağlık kurulu raporu, iş göremezlik oranı ile kusur oranlarında düşüklük olması durumunda itirazların yapılması aşaması. Toplanan deliller, sağlık raporu, kusur oranı ve diğer etkenler dikkate alınarak tazminat miktarının hesaplanması aşaması. Dava ve tahkim başvurularına karşı yapılan itirazların incelenmesi, bilirkişi raporlarının incelenmesi ve itiraz edilmesi aşaması, Davanın ıslah edilmesi karar verilmesi ve İstinaf ile Yargıtay itiraz aşamalarının takibi şeklindedir.

Bu haber toplam 542 defa okunmuştur
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
İLETİŞİM: 0 312 229 25 05 CEP: 0 545 229 25 05 ADRES : Adres: Eti, Strazburg Cd. N:10/9, 06101 Çankaya/Ankara