Trafik Kazası Tazminat ve Hasar Danışmanlığı

Trafik Kazası Tazminat ve Hasar Danışmanlığı
Trafik Kazası Tazminat Ve Hasar Danışmanlığı Trafik kazasının meydana gelmesi halinde hukuksal boyutların varlığı, profesyonel desteğin alınmasın ihtiyaç duyulmaktadır. Hukuksal profesyonel desteği kanunlarımızda ancak avukatlar vermektedir. Trafik kazası ile ortaya çıkan hukuksal boyutu incelediğimizde, ceza boyutu, tazminat boyutu ve hasarın tazmini olarak...
Trafik Kazası Tazminat Ve Hasar Danışmanlığı Trafik kazasının meydana gelmesi halinde hukuksal boyutların varlığı, profesyonel desteğin alınmasın ihtiyaç duyulmaktadır. Hukuksal profesyonel desteği kanunlarımızda ancak avukatlar vermektedir. Trafik kazası ile ortaya çıkan hukuksal boyutu incelediğimizde, ceza boyutu, tazminat boyutu ve hasarın tazmini olarak sıralayabiliriz. Trafik kazası Avukat ve Danışmanlık konusunun en önemli boyutu ise ceza hukuku alanında ihtiyaç duyulmaktadır. Çünkü ceza davasında ortaya çıkacak, kusur durumu hem alınacak cezayı hem de ödenecek tazminatı etkilemektedir. Tazminat kısmını takip eden “danışmanlık şirketleri” ceza davalarında sınıfta kalmakta ve kaza mağdurlarının haklarını büyük ölçüde zedelemektedirler. https://youtu.be/I4NiuhsaRLY

Trafik Kazasında Tazminat Nedeniyle Sigorta Şirketine Başvuru Ve Danışmanlık

Ülkemizde yaşam standartların artması ve aile bireylerinin farklı alanlarda ihtiyaçlarının olması, araç sayısını büyük ölçüde artırmıştır. Trafiğe çıkan aracın fazlalaşması,  trafik kurallarına yeterince dikkat edilmemesi, stresli yaşam, dikkat bozukluğu ve cezaların yetersizliği birçok trafik kazasına davetiye çıkarmaktadır. Bu üzücü kazalar, yaralanmaya hatta ölümle sonuçlana bilmektedir. Üzücü olaylara bağlı olarak kazaya uğrayan mağdurların, geçici ya da kalıcı sakatlanmaları olabilmektedir. Trafik kazası nedeniyle kaza geçiren vatandaşlarımızın hukuksal boyut olması nedeniyle Avukatlık ve Danışmanlık hizmetleri almak için Avukata ulaşarak ceza hukuku, tazminat hukuku alanlarında izleyecekleri yol hakkında detaylı ve aydınlatıcı avukatlık ve danışmanlık hizmeti alabilirler.

Trafik Kazası Nedeniyle Sakat Kalan Kaza Mağdurlarının Hakları Avukatlık Ve Danışmanlık Konuları

Trafik kazası nedeniyle sakat kalınması durumunda, ortaya çıkan zararların talep maddi ve manevi tazminat olarak talep edeceği Türk Borçlar kanunumuzda belirtilmiştir. Bu kanun maddesi dayanak yapılarak, kaza nedeniyle tedavi giderler, kazanç kayıpları, çalışma gücünün azalması veya kaybedilmesi nedeniyle oluşacak maddi zararları kazaya sebep olan, şoför ile araç sahibinden veya sigorta şirketinden talep edebilirler.

Trafik Kazasında Tazminat Alınması Şartları Hakkında Avukatlık Ve Danışmanlık

Trafik kazasında tazminat talep edilmesi hakkının olmasına rağmen,  bu tazminatların alınmasında belirli şartlar ve izlenmesi gereken hukuksal boyutlar bulunmaktadır. [caption id="attachment_13998" align="aligncenter" width="500"]Trafik Kazası Tazminat ve Hasar Trafik Kazası Tazminat ve Hasar Danışmanlığı[/caption] Tazminat talebi edilirken dava açılmadan önce Sigorta şirketine başvuru yapılma zorunluluğu bulunmaktadır. Sigorta şirketleri ise tazminatı öderken belirlenen evrakların başvuru yapılırken tamamlanmış olması gerekmektedir. Sigorta şirketi başvuruyu değerlendirmede kusur durumu ve sağlık kurulundan alınan iş göremezlik oranın tespit edilmesi ile mümkün olmaktadır. Bu aşamalarda kusurun tespiti ve iş göremezlik sağlık kurulu raporu alınmasında avukat ve danışmanlık hizmeti ile sürecin doğru ilerlemesinde alınacak desteğin önemi büyük olacaktır.

Vefat Halinde Destekten Yoksun Kalma Tazminatı Hakkında Avukatlık Ve Danışmanlık

Ölümle sonuçlanan trafik kazalarında yukarıda da belirtiğimiz gibi, ceza boyutu, maddi ve manevi tazminat boyutu bulunmaktadır. Vefat eden kişinin geride eşi çocukları, bekar ise anne ve baba destekleri var ise bu kişiler destekten yoksun kalmaları sebebiyle tazminat talep edebilme hakkına sahiptir. Bunun yanında vefat edenin eş ve çocukları, anne, baba ya da kardeşleri manevi tazminat davası ile manevi tazminat talep edebilmektedirler. Manevi tazminat konusunda sigorta şirketleri sorumlu olmadığı için kazaya sebep olan kişilerden dava yoluyla talep edilmektedir. Bu alanda da danışmanlık şirketi değil de Avukatlık hizmetleri ile destek alabilirsiniz.

Hasar ve Araç değer Kaybı Hakkında Trafik Kazası Tazminat ve Hasar Danışmanlığı

Trafik kazası nedeniyle aracın hasar meydana gelmiş olmasında karşı tarafın sigortası olmaması durumunda aracın tamiri ve hasar giderlerin tanzimi için yine dava açmak suretiyle talep edilmektedir. Bu konu dışında araç tamir edilmiş olsa dahi kaza nedeniyle oluşan değer kaybı da sigorta şirketine Avukat aracılığı ile başvuru yapılarak istene bilmektedir.

Sigorta Şirketi Tazminat Ödemesi Ve Sakatlığın Artması Durumunda Avukatlık Ve Danışmanlık

Trafik kazasında trafik sigortası başvuru yapılarak tazminat tarafınıza ödenmiş olsa dahi, eğer tedaviniz bitmemiş ve sakatlık oranınız artmış ise, yeniden alınan iş göremezlik raporu ile yeniden tazminat talebinde bulunabilirsiniz.

Sigorta Şirketinin Yanlış Hesaplama Ve Eksik Ödemesi Halinde Avukatlık Ve Danışmanlık

Trafik sigortasına başvuru yapmışsınız ve ödeme almışsınız. Ancak alınan ödemenin yanlış ve az hesaplandığını düşünüyorsanız, paranın alındığı tarihten itibaren 2 yıl içinde tekrar sigorta şirketine başvuru yaparak eksik yapılan tazminatın yeniden hesaplanarak ödenmesini isteyebilirsiniz. [caption id="attachment_13999" align="aligncenter" width="500"]Trafik Kazası Tazminat Trafik Kazası Tazminat ve Hasar Danışmanlığı[/caption]

Sigorta Tahkim Kuruluna Başvuru Ve İtiraz Halinde Avukatlık Ve Danışmanlık

Sigorta şirketine yapılan başvuruya rağmen sigorta şirketi bazı durumlarda kaza mağdurunun haklı olmasına rağmen kanunda bulunan açıklar sebebiyle tazminat taleplerini ret etmekte veya hak edilen miktarın altında ödeme yapmaktadır. Bu durumda Tazminat talebinin Sigorta Tahkim kurulunda incelenmesi talebiyle başvuru yapılır. Bu başvuru ile talepler incelenir, kusur tespiti yapılır, eksik sağlık raporu varsa tamamlanarak yeniden tazminat hakkında karar verilir.

İstinaf Ve Yargıtay Temyiz Hakkında Avukatlık Ve Danışmanlık

Tahkim Kurulu Kararları İstinaf Mahkemesine itiraz edilebilmektedir. İstinaf mahkemesinin vermiş olduğu kararlarda Yargıtaya temyiz edilmektedir.

Trafik Kazalarında Avukat Ve Danışmanlığın Önemi

Yukarıda anlatılan tüm hususlar ve sonuca gidilmesi bunun sonucunda tazminat haklarının alınması tamamen kanunlarda belirlenen hukuksal boyutları olan zincirdir. Bu zincirleri Hukuk bilgisi olmayan, kanunda da temsil yetkisi bulunmayan danışmanlık şirketlerinin sunması ve bu sunduğu hizmetlerin yasal olup olmadığı da tartışılmaktadır. Avukatlık ve Danışmanlık hizmeti sunulması durumunda noter tarafında alınan vekalet ile temsil etmektedir. Bu temsil yetkisini kullanırken aksaklık ve müvekkilin zarara uğraması halinde mesleki sorumluluğu olduğunun bilincindedirler. Avukatlar, bu süreci mesleki sorumluluk içerisinde daha ciddi ve hukuk çerçevesinde yürütmektedir. [caption id="attachment_14000" align="aligncenter" width="500"]Trafik Kazası ve Hasar Tazminatı Trafik Kazası Tazminat ve Hasar Danışmanlığı[/caption] Avukatlar sundukları tüm hizmetleri müvekkili ile arasında yapmış olduğu avukatlık sözleşme çerçevesinde sunmaktadır. Avukatlık sözleşmesine göre Bağlı bulunduğu baronun belirlediği ücret ve oranların dışında fazla ücret talep etmeyeceğini bilmekte,  belirlenen bu kurallar çerçevesinde hizmetlerini sunmakla yükümlüdür. Trafik kazası hasar danışmanlığı veya trafik hasar danışmanlık hizmetlerinin neler olduğunu hukuksal boyutunu belirtmiş bulunmaktayız. Hasar danışmanlık nedir, hasar danışmanlık eğitimi ile hasar danışmanlığı nasıl yapılır konusunda alınan eğitim, kanun ve yönetmeliklerin güncel takip edilmesi gerektiği vurgulanmıştır. Hasar danışmanlık şirketleri ile Avukatlık ve Danışmanlık hizmetlerinin karşılaştırılması yapılmış olup bu konuda kazazedelerin daha duyarlı olması gerektiği vurgulanmıştır.

Bu haber toplam 1342 defa okunmuştur
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
İLETİŞİM: 0 312 229 25 05 CEP: 0 545 229 25 05 ADRES : Adres: Eti, Strazburg Cd. N:10/9, 06101 Çankaya/Ankara