Emsal Karar! Evde Olmayan Memura 3 Bin 150 Lira Ceza

Emsal Karar! Evde Olmayan Memura 3 Bin 150 Lira Ceza

Emsal Karar! Evde Olmayan Memura 3 Bin 150 Lira Ceza. Koronavirüs salgının Türkiye’de her geçen gün etkilerinin artarak devam etmesi ve geniş kitlelere yayılmaya başlamasının ardından kamu ve özel sektör çalışanı binlerce kişi evlerinden çalışmaya başladı. Bazı sektörler tamamen faaliyetlerini durdururken bazı kamu ve özel sektörde ise esnek çalışma kapsamında birçok personel evlerinden çalışmalarına devam ediyor.

Gaziantep Valisi Davut Gül tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan bir açıklama ise binlerce memuru ilgilendiren emsal bir karar niteliğinde. Vali Gül tarafından yapılan açıklamada esnek çalışmadaki memur, evde değilse bu kişiler için 3 bin 150 TL para cezası uygulanacağını duyurdu. Alınan bu kararın benzer durumla için emsal teşkil ettiği ifade ediyor.

Kamu Personeli Çalışma Saatleri İçinde Evde Olmalı

Yeni tip Koronavirüs salgını kapsamında esnek çalışma uygulaması Türkiye genelinde birçok sektörde uygulanmaya başladı. Bu kapsam doğrultusunda evde çalışan kamu personelleri hakkında alınan bir karar herkesi yakından ilgilendiriyor. Gaziantep Valisi Davut Gül, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada, esnek çalışma uygulaması kapsamında evlerinden çalışmaya başlayan kamu personellerinin mesai saatleri için evlerinde bulunmasının zorunlu olduğuna dikkat çekti.

Yapılan açıklama kapsamında çalışma saatleri için evinde olmayan bu kişilerin söz konusu kurala uymadıklarının tespit edilmesi halinde 3 bin 150 TL idari para cezası ve disiplin cezalarının uygulanacağını ifade etti. Salgın tehdidi kapsamında en kritik döneme girilmişken alınan bu emsal karar birçok kişiyi yakından ilgilendiriyor.

Vali Gül’ün Kararı Emsal Teşkil Etti

Gaziantep Valisi Davut Gül tarafından geçtiğimiz günlerde alınan emsal niteliğinde bir karar birçok yer için örnek teşkil ediyor. Salgının etkilerinin giderek arttığı son günlerde çok daha sıkı önlemlerin alınmaya başlaması tedirginlik yaratırken, esnek çalışma kapsamında evlerinde olması gereken kamu personelinin ilgili saatler içinde evinde olmaması halinde disiplin ve idari para cezası uygulanacağı bildirildi.

Koronavirüs salgınında vaka ve can kaybı sayısının hızlı bir şekilde artmaya başlamasının ardından salgınla mücadeleye karşı yeni tedbirler de İçişleri Bakanlığı genelgesi kapsamında mahalli idareler tarafından uygulanmaya başladı. 

Bu haber toplam 191 defa okunmuştur
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
İLETİŞİM: 0 312 229 25 05 CEP: 0 545 229 25 05 ADRES : Adres: Eti, Strazburg Cd. N:10/9, 06101 Çankaya/Ankara