Aile Boşanma Davası Avukatları

Aile Boşanma Davası Avukatları
Aile Boşanma Davası Avukatları | Türk hukuk sistemi içerisinde davalı ve davacı sıfatıyla mahkemelere katılan kişilerin en merak ettiği konulardan biri de davalarda avukat bulundurma zorunluluğunun bulunup bulunmaması olmaktadır. Özellikle kişilerin çok fazla masraf yapmadan kararların mahkeme tarafından verilmesini istedikleri boşanma davaları söz konusu...
Aile Boşanma Davası Avukatları ile Aile hukuku alanında meydana gelen uyuşmazlık konularında çözüm yardım ve danışmanlığına ihtiyaç halinde ortaya çıkmaktadır. Aile hukuku medeni kanunumuzda en önemli hususların yer aldığı, sadece boşanma konusu değil, aile yapısının içerisinde yer alan tüm uyuşmazlıkları kapsamaktadır. Örneğin velayet davaları, nafaka davaları, babalık davaları ve evlat edinme davaları olarak bir çok davayı sıralayabiliriz. https://youtu.be/rtMQWuo_mOU

Aile Hukuku Boşanma Davaları

Aile hukukunda en geniş yer alan boşanma davalarıdır. Boşanma hususu eşlerin evliliklerinde ortaya çıkan Geçimsizlik Ve Çekilmezlik olgusunun boşanma sebebine konu olması sonucu ortaya çıkmaktadır. Boşanma davaları Medeni kanunumuzda aileye verilen önem nedeniyle aile hukuku uyuşmazlıklarında özel yetkili Aile mahkemeleri tarafında yargılaması yapılarak karara bağlanmaktadır. Aile hukuku boşanma sebepleri olarak da zina nedeniyle boşanma, terk sebebiyle boşanma, anlaşmalı boşanma gibi konular ön plana çıkmaktadır. Boşanma nedenleri hakkında geniş bilgi için sayfayı ziyaret ediniz. Boşanma davaları genel anlamda Çekişmeli Boşanma ve Anlaşmalı Boşanma olarak görülmekte ve bilinmektedir. [caption id="attachment_13978" align="aligncenter" width="500"]Aile Hukuku Avukatları Ankara Aile Boşanma Davası Avukatları[/caption] Çekişmeli boşanma aile mahkemelerinde uyuşmazlıkların çözümü için yargılama yapılması sebebiyle uzun süren davalardır. Anlaşmalı boşanma ise eşlerin kendi aralarında anlaşmaları sebebiyle, yargılama yapılmadan tek duruşma ile sonuçlanan davalardır. Yargıda hedef süre belirlenerek boşanma davalarında davanın sonuçlanma süresini hızlandırma ve uzun süren yargılamalara son verilmeyi amaçlanmıştır. Boşanma davaları ne kadar sürede sonuçlanır konusunu okumak için sayfayı ziyaret ediniz.

Aile Hukuku Velayet Davaları

Aile hukukunun en önemli konusudur velayet. Önemi nedeniyle de Medeni hukukumuzda Aile hakimlerinin velayet konusunda kamu adına araştırma ve karar vermek hakkı tanınmıştır. Velayet davası boşanma öncesi ve sonrası davalara konu olmaktadır. Boşanma davası ile velayetin tedbiren ve kararda da velayetin alınmasına konu olmaktadır. Velayet boşanma sonrasında da velayetin değiştirilmesi, velayetin anlaşmalı diğer eşe verilmesi ve velayetin kaldırılması uyuşmazlıkları davaya konu olmaktadır. Velayet boşanma davası sürerken velayet kararı, boşanma sonrası ise velayetin değiştirilmesinde en önemli husus "çocuğun üstün yararı" ilkesidir. Velayet davası hakkında geniş bilgi almak için geniş bilgi alabilirsiniz.

Aile Hukuku Nafaka Davaları

Aile hukukunda nafaka hususları boşanma davasında ve sonrasında eşler arasında uyuşmazlık olarak ortaya çıkan ve hep tartışma konusu olan husustur. Her ne kadar nafakalar eşlere süresiz bağlanmış olsa da, eş ve çocukların hayatlarına devam etmesi için en önemli destektir. Nafaka davaları olarak, boşanma davası devam ederken tedbir nafakası ile hayatınıza girecek, iştirak nafakası ile boşanma sonrasında ödenen nafaka olarak devam edecektir. Yardım nafakası ise, yoksulluğa düşen anne, baba, kardeş ile 18 yaş üstü çocukların talep edeceği nafaka olmaktadır. Nafaka davası nasıl açılır ve nafaka konusunda bilgi almak için sayfayı ziyaret edebilirsiniz. [caption id="attachment_13976" align="aligncenter" width="500"]Aile Avukatı Ankara Aile Boşanma Davası Avukatları[/caption]

Aile Hukuku Babalık Davaları ve Soybağı Davaları

Son zamanlarda açılan ve aile mahkemelerinde sıklıkla görülen davalardandır. Evliliğin son bulması tarihi üzerinden 300 gün geçmesi halinde, dünyaya gelen çocuklar, mevcut eşlerin olduğu kabul edilerek nüfuslarına kayıt olmaktadır. Burada ortay çıkan uyuşmazlık, gerçek babanın dava açabileceği gibi, anne ve çocuk da gerçek babasının tespitini isteyebilmektedir. Bunun yanı sıra kendi nüfusuna yazılan babanın soy bağının reddi talepli dava açarak genetik olarak kendisinden olmayan çocuğun nüfusundan çıkarılmasını isteyebilmektedir. Babalık davası nasıl açılır, soybağı davaları nedir soruları için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Aile Hukuku Evlat Edinme Davaları

Evlat edinme konusu, çocukları sağlık sorunları nedeniyle olmaması evlat edinme kanun yollarına yönelmelerine sebep olmaktadır. Evlat edinme davasında evlat edinecek kişi bekar ise kendisi, evli ise eşiyle beraber dava açmak durumundadırlar.  Evlat edinme davasında evlat edinilecek kişi 18 yaşından büyükse kendisine, 18 yaşında küçük ise küçüğün anne ve babasına karşı dava açılmaktadır. Evlat edinme davasında evlat edinecek çocuk 18 yaşında küçük ise, eşlerin, bu çocuğa 1 yıldır bakılmış ve eğitilmiş olma şartı aranmaktadır. Evlat edinme davaları konusunda geniş bilgi almak için sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Aile Boşanma Davası Avukatları ve Danışma

Türk hukuk sistemi içerisinde davalı ve davacı sıfatıyla mahkemelere katılan kişilerin en merak ettiği konulardan biri de davalarda avukat bulundurma zorunluluğunun bulunup bulunmaması olmaktadır. Özellikle kişilerin çok fazla masraf yapmadan kararların mahkeme tarafından verilmesini istedikleri boşanma davaları söz konusu olduğunda avukatsız bir şekilde boşanma talepleri oluyor. Boşanma davaları ile ilgili bu hususları değerlendirirken mutlaka anlaşmalı ve çekişmeli boşanma olmak üzere iki farklı şekilde davaların gerçekleştiğine dikkat etmek gerekmektedir. Boşanma davalarını ele alan aile hukuku da dahil olmak üzere tüm davalar için kişilerin avukat bulundurma zorunluluğu bulunmamaktadır. Ancak tarafların birbirleriyle tüm hak ve sorumluluklar konusunda protokol imzalayarak anlaşmaya vardığı anlaşmalı boşanma davalarında dahi sürecin en kısa sürede işletilmesi adına  avukat ve danışmanlık  alınması gerekmektedir. [caption id="attachment_13977" align="aligncenter" width="500"]Aile Avukatları Ankara Aile Boşanma Davası Avukatları[/caption] Özellikle aile hukuku alanında uzman bir Aile Boşanma Davası Avukatları yardım alınması davaların en kısa sürede kararlarının çıkması noktasında etkili olmaktadır. Çoğu zaman çiftlerin kendi başlarına anlaşma sağlayarak mahkemeden kararların çıkmasını sağlaması mümkün olurken mahkeme sonrasındaki süreçlerde yaşadıkları zorlukların kısa sürede sona erdirilmesi de gerekmektedir. Bu konuda kişilerin nüfus müdürlüklerinde kayıt işlemlerinin gerçekleştirilmesi, mahkeme kararlarının kesinleştirilmesi ve temyiz süreçleri gibi konularda avukatların bu işlemleri yürütmesi her zaman avantajlı olacaktır. Konu çekişmeli boşanma davaları olduğunda ise avukatların mutlaka boşanma gerekçeleri, tarafların bulundurması gereken deliller, boşanma sonrası doğacak olan haklar konusunda etkili bir çalışma yapması gerekmektedir.

Aile Hukukunda Anlaşmalı Boşanma  ve Aile Avukatları Ve Danışmanlık

Kısa sürede boşanma süreçlerinin tamamlanmasını ve mahkemeden istenilen kararların çıkmasını talep eden kişiler anlaşmalı boşanma yoluna başvurabiliyorlar. Boşanma dilekçesinde açıkça belirtilmiş olan taraflar boşanma taleplerinin yanı sıra üzerilerinde anlaşma sağlamış oldukları tüm hakları da davaya dahil edebilmektedirler. Davaları tek bir eşin açması ve diğer eşin de davayı kabul etmesi davanın mahkemeye taşınmasında yeterli sayılmaktadır. Kişilerin evliliklerinin bir seneden daha fazla süredir devam ettiği durumlarda bu davaları açmak mümkün oluyor. Evlilik birliğinin temelinde sarsılması gerekçesiyle açılan bu davalarda hakim tarafından üzerinde tarafların anlaşma sağlamış olduğu konularda bazı düzenlemelerle birlikte de kararların verilmesi tarafların onayı ile mümkün olmaktadır.

Evlilik Birliğinin Temelinden Sarsılması - Aile Boşanma Davası Avukatları

Aile Boşanma Davası Avukatları | Aile hukuku hakimlerin kararlarının dava sonuçlarına en büyük ölçüde etki ettiği hukuk dallarından olmaktadır. Boşanma sebebi açık bir şekilde taraflar açısından kabul ediliyorsa bu durumda hakimin de benzer yönde bir karar vermesi mümkün olacaktır.

Bu haber toplam 376 defa okunmuştur
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
İLETİŞİM: 0 312 229 25 05 CEP: 0 545 229 25 05 ADRES : Adres: Eti, Strazburg Cd. N:10/9, 06101 Çankaya/Ankara