Ankara Avukat | Ankara Avukat - Boşanma Avukatı Ankara

Konu: Ankara Avukat

Ankara Avukat Arıyorum

Ankara Avukat Arıyorum

Ankara Avukat Danışma, Ankara Avukat Arıyorum, Ankara avukat danışma hattı üzerinden veya doğrudan hukuk bürolarına randevu alarak gelerek yaşadığınız hukuki sorunların çözümü hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Herhangi bir konuda uyuşmazlığın yaşanmasının ardından kanunen size tanınmış haklarınızı kullanarak yargı yoluna gitmeniz mümkündür. Bu tip sorunların çözümü için doğru mercilerden başvuru yapmak ve dava sürecini kısaltmak için ilgili hukuk dalında avukat ve danışmanlık hizmeti almanız oldukça önemlidir. Dava takibi, dava süreçleri, dava açma süreci ve daha birçok farklı konuda avukatlarımızdan destek alarak yaşadığınız tüm uyuşmazlıklarınızı kısa sürede bir sonuca bağlamanız mümkündür. Uzman avukatlardan bu tür hizmetler alınmadığı takdirde birçok sorunla karşılaşmanız mümkündür….

Yargıtay’dan Söz Verdiği Halde Düğün Yapmayan Eş Hakkında Emsal Karar

Yargıtay'dan Söz Verdiği Halde Düğün Yapmayan Eş Hakkında Emsal Karar

Yargıtay’dan Söz Verdiği Halde Düğün Yapmayan Eş Hakkında Emsal Karar. Yargıtay Hukuk Genel Kurulu tarafından verilen kararda; evlilikten önce damadın eşine söz verdiği düğünü yapmaması sebebiyle davacı olan kadının ailesine ve çevresine karşı küçük düştüğü gerekçesiyle kişilik haklarının zarara uğradığı belirtildi. Yüksek Mahkeme verdiği emsal niteliğindeki kararında geline “düğün yapma” sözü verdiği halde düğün yapmayan damadı kusurlu buldu. Düğün merasiminin tarifine de değinen mahkeme, nikahtan önce ya da sonra söz verilmesine rağmen düğün yapmamayı boşanma sebebi saydı. Yargıtay Hukuk Genel Kurulu’nun bağlayıcı kararına göre söz verip düğün yapmamak “evlilik birliğinin temelinden sarsılması” kusuru olarak kabul edilecek. Düğün Yapma Sözünü Tutmayan…

Hukuk Danışmanlık Bürosu Ankara – İlkay Hukuk Danışmanlık

ilkay hukuk danışmanlık

Avukat ve Danışmanlık ve Hukuk Danışmanlık Bürosu Ankara – İlkay Hukuk Danışmanlık Avukat ve danışmanlık hizmetleri ulusal ve uluslararası hukuk kurallarına ilişkin çeşitli alt hukuk dallarında kişilere karşılaştıkları sorunların çözümünde en etkili sonuçların oluşturulmasını sağlayan uygulamalardır. Avukat ve danışmanlık, hem yerel hukuk kurallarımız hem de uluslararası hukuk kuralları göz önünde bulundurulduğunda önem teşkil eden hizmetler olarak öne çıkmaktadır. Hukuk Danışmanlık Bürosu Ankara – İlkay Hukuk Danışmanlık Genel anlamda avukatlık ve danışmanlık hizmetlerinin tanımını yapmak gerekirse olaya günlük yaşam üzerinden bakmakta fayda bulunmaktadır. Zira içinde bulunduğumuz çağ itibarıyla kişiler başta olmak üzere tüzel kişiler olarak nitelendirilen şirketler ve kurumlar, pek çok…

İlkay Hukuk Bürosu Avukat

İlkay Hukuk Bürosu Tazminat Hukuku Departmanı

İlkay Hukuk Bürosu Tazminat Hukuku Departmanı olarak 2006 yılından beri, departman olarak ayrılmış, kadro olarak 2 avukat 1 yardımcı personel ile hizmet sunmaktadır.Tazminat Hukuku Departmanı aşağıda sıralayacağımız konu başlıkları olmak üzere, bağlantılı tüm tazminat davaların açılması, sigorta şirketlerine başvuru, takibi, sonuçlandırılması, ve zarar gören müvekkillere ödenmesi ve dosyanın sonlandırılması işlemleri yapmaktadır.

Ankara Avukat İletişim

Ankara Avukat

Ankara Avukat | Çağdaş yaşamın bir gerekliliği olarak insanlar hayatını belirli kurallarla, sorumluluk ve yükümlülüklerle geçirir. Yaşantımızdaki kurallar, kanunlar ile düzenlenmiştir ve hukuksal olarak yaşadığımız sorunların çözümlenmesi sürecinde avukatlardan destek alırız.  Yaşadığınız şehirdeki bir avukatlar sizi ihtiyacınız olan her türlü da temsil edebilir. Örneğin Ankara, avukat sayısı bakımından Türkiye’nin en önemli şehirleri arasındandır.

AVUKATA SORU SORUN

Bize Ulaşın
BİZE ULAŞIN

İletişim Bilgileri