Atla

Avukata Soru Sor Danışmanlık


Avukata Soru Sor Danışmanlık

Avukata Soru Sor Danışmanlık

Avukata Soru Sor - Danışma Türleri Ve Ücretleri

Avukata Soru Sor Danışmanlık hizmeti alınacaksa, önceden soru ve danışmanlık alınacak konularda hazırlıklı olmakta fayda vardır. Avukata Soru Sormak istediğiniz takdirde, sorularınızı kısa ve öz olmalıdır. Sorularınız  açık olmalı gereksiz konu dışına çıkılmamalıdır. Çünkü soru sorma tekniğine göre avukat sorularınızı net anlaması durumunda sorularınıza daha net vereceklerdir.

Sizin bilmediğiniz ve çok detaylı anlatmaya çalıştığınız konulara avukatlar konuya teknik ve hukuksal açıdan baktıkları için özellikle detaylar gereksiz kalır. Sizin için çok önemli konuları telefon, e-mail gibi iletişim araçları yerine, avukattan randevu alınarak büroda yüz yüze görüşmeyi tavsiye ediyoruz. İletişim araçlarında, sorunların çözümünde yüz yüze iletişim her zaman başarılı olmaktadır.

Avukat Yorum Ve Forumun Kullanılması

Bu makalemizin en son kısmında yorum ve  soru forumu doldurarak  sorularınıza cevap bulabilir veya yeni sorular sorabilirsiniz. Bu kısımda ki yorum formu hukuk büromuz sorumlu Avukatlarınca güncel incelenmekte, ortak sorulara cevap verilmekte dolayısıyla kısada olsa forum sayfasında bilgilendirme yapılmaktadır.

E-Mail ile Danışmanlık -Avukata Soru Sor 

Avukat bürosundan randevu alarak görüşmek en doğru davranıştır. Çünkü sizin için önemli olan konu yüz yüze iletişim ile daha kolay ve hızlı çözülebilir. Sorunların daha iyi anlaşılması konusunda e-mail ile danışmak soru sormak faydalı yollardan biridir. Bize yollayacağınız tüm e-mailler okunmakta ve değerlendirilmektedir.

Ancak zaman zaman anlaşılmayan, yada çalışma alanımıza girmeyen, veya yoğun iş temposundan dolayı unutulması sebebiyle cevap verilmemiş olunabilir.

Yurtdışı Boşanma tanıma tenfiz konularında ki sorulara daha titiz ve itina ile cevap verilmektedir. Çünkü davaların bizim tarafımızdan yürütülmesi sürecinde haberleşme e-mail olarak yazışma olacağından baştan doğru davranmayı kendimize ilke edindik.

Telefon ile Danışmanlık - Avukata Soru Sor

Hukuk büromuzun iletişim araçlarından telefonu çok etkin kullanmaktayız. Büromuzda sabit ve mobil olmak üzere 20 adet numara mevcuttur. Telefon ile yapılan danışmanlık ve soru sorma durumunda sorular kısa ve anlaşılır olmalıdır.Durumun müsait olmaması durumlarda kısa cevaplar verilebilir.

Büroda Yüz Yüze Danışmanlık - Avukata Soru Sor

Büroda randevu alınarak yapılan danışmanlık hizmeti Ankara Barosunun Belirlemiş Olduğu Ücrete Tabidir. Hukuk büromuzda tüm iletişim araçları ile randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Tüm iletişim araçları sürekli takip ve kontrol altındadır. Büromuzda randevu talebinde bulunurken mutlaka danışmak istediğiniz konuyu özellikle belirtilmesi gerekmektedir.

Hukuk büromuzda, aile boşanma hukuku, iş hukuku, tazminat hukuku, icra hukuku, tüketici hukuku davalarında departmanlara ayrıldığından her konun sorumlu avukatları ayrı olduğundan müsaitlik durumları kontrol edilerek size randevu saati verilmektedir.

Randevular gün içerisinde 12.00 ile 18.00 saatleri arasında verilmektedir. Büroda ödenen danışmanlık ücretleri daha sonra birlikte çalışmamız durumunda avukatlık ücretinden düşülmektedir.

Hukuk Büromuz da randevulu danışma ücreti 200 TL'dir. Bu ücret davanın önemi harcanan zaman ve emeğe göre değişiklik gösterebilir. İş hukuku ve işçi tazminat davaların bu ücret alınmaz.

İlkay Hukuk Bürosu Çalışma Saatleri

Hafta İçi        : 09.00 - 18.00 Cumartesi     :  10.00 - 15.00

Dini ve Resmi Bayram Tatil Günlerinde Çalışma yapılmamaktadır.

Yazılı Danışmanlık - Avukata Soru Sor Danışmanlık

Hukuk büromuzda yazılı danışmanlık hizmeti ücrete tabidir. Yazılı danışmanlık alınması durumunda, dava veya incelenecek evrakların bize ulaştırılması gerekmektedir. Sözleşme hazırlanması durumunda özel şartlar özet olarak bize sözlü bildirilmelidir.

Hukuk Büromuz da yazılı danışma ücreti 600 TL dir. Bu ücret davanın önemi harcanan zaman ve emeğe göre değişiklik gösterebilir.

Aile Hukuku Ve Boşanma Departmanında Boşanma Davaları Hakkında Avukat Danışmanlık

Aile hukuku ve boşanma davalarında, dava açmadan önce çevreden duyumla hareket etmek yerine avukatlık bürolarında danışmanlık hizmeti alınması, sizin ilerde haklarınızın korunmasında faydalı olacaktır.

Avukat ile büroda yüz yüze danışmanlık durumunda, boşanmaya karar vermeye sebep olayların incelenmesi, boşanma davasında haklarınızın neler olacağı, boşanma davasında boşanmaya sebep örneğin aldatma, evi terk, darp gibi konularda delillerin neler olacağı,

Boşanmaya sebep olayların nası ispat edileceği, boşanmanın sonuçlanması durumunda hangi haklara sahip olacağınızı öğrenebilirsiniz.

BOŞANMA DAVASI AÇILMASI DURUMUNDA NAFAKA, TAZMİNAT, VELAYET VE  MAL PAYLAŞIM GİBİ SORUNLAR, ÇÖZÜME KAVUŞTURULMASI GEREKMEKEN ÖNEMLİ KONULARDIR.

Ayrıca boşanmaya sebep olaylardan dolayı duyduğunuz üzüntü için tazminat hakkınız detaylı anlatılacaktır. Ayrıca evlilik birliğinde edinilen mallardaki haklarınız neler olduğu size açıklanacaktır.

Evlilik birliğinde çocuğunuz varsa, velayetin belirlenme kuralları, velayetin alınmasındaki kurallar ve haklar anlatılacaktır. Bunun yanı sıra siz ve çocuk için nafaka hakkınız, nafaka miktarı, tahmini olarak söylenebilmektedir.

Evliliğinizde şiddet, tehdit, evden kovma gibi eylemlere karşı bir çok haklarınızın kullanılması size tavsiye edilecektir. Ayrıca, aile konutunun tarafınıza tahsisisi, şiddet uygulayan eşin evden uzaklaştırılması ve size koruma kararı alınabileceği belirtilir.

İş Hukuku Departmanımızda İş Davalarında Avukat Danışmanlık

İş hukuku davalarından kaynaklı davalarda hukuk büromuzda yapılacak yüz yüze görüşmelerde danışmanlık ücreti alınmamaktadır. İş hukuku ve işçi tazminat davalarında, iştenten ayrılma sebebi detaylı incelenerek, iş sözleşmesinin haklı veya haksız fesih konusunda bilgilendirme yapılacağı gibi, işçinin kıdemi ihbar tazminatı, yıllık izin ücreti ile fazla mesai ücret miktarları tahmini hesaplanmaktadır.

İş mahkemesine dava açılması durumunda, hangi haklarının olduğu, başvurunun nasıl yapılacağı, iddialarını hangi delillere dayandırılarak hangi şekilde ispat edeceği anlatılmaktadır. Bunların yanı sıra işe iade istemeniz halinde dava şartlarının olup olmadığı, tazminat haklarınız ve sonuçları hakkında bilgilenmiş olacaksınız.

Yine sigortasız çalıştırılmış iseniz yada SGK primleriniz eksik yatmış ise tespit davasının nasıl açılacağı ve sonuçlarının ne olacağı hakkında bilgi sahibi olmuş olacaksınız.

DANIŞMA İLE İŞ HUKUKU ALANINDA İŞÇİ ALACAKLARI VE İŞE İADE TALEBİNDE OCAK 2018 DEN İTİBAREN ARABULUCUYA BAŞVURU YAPACAĞINIZI, UZLAŞMA OLMADIĞINDA İŞÇİ ALACAKLARINIZ VE İŞE İADE İÇİN NASIL DAVA AÇABİLECEĞİNİZİ, İŞ KAZASI TAZMİNATINDA HAKLARINIZIN NELER OLDUĞU, TAZMİNATLARINIZIN NASIL HESAPLANACAĞI VE NE KADAR OLACAĞI HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLACAKSINIZ.

 

Miras Hukuku Departmanında Miras Davaları Hakkında Danışmanlık

Miras hukuku davaları karmaşık bir sistem içerisindedir. Avukata danışmanız durumunda sizin hak ettiğiniz haklarınız olacağını ve dava açmanız durumunda bu haklara sahip olunacağı belirtilebilir. Miras konusunda pay organlarınızın neler olduğu, saklı payınızın ne kadar olduğu, saklı paylarınızın ihlal edilip edilmediği, varsa miras bırakanın önceden yaptığı tasarruflarda haklarınızın olup olmadığı,

 Danışma ile Vasiyetname nedir, vasiyet nasıl bırakılır, miras nasıl taksim edilir, miras mallarda kira hakkınızı nasıl alabileceğiniz, paylaşılmayan malların ortaklığın giderilmesi ne şekilde olacağı, borç durumunda mirasın reddi nereye ne şekilde yapılacağı, sonradan çıkan borçlar için mirasın reddi olup olmayacağı konularda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Mal kaçırma varsa ve haklarınız ihlal edilmiş ise, muvazaa nedeniyle tapunun iptal edilebileceği, çeşitli sözleşmeler ile vasiyet, ölünceye kadar bakma sözleşmesi v.b durumlarda, sözleşmelerin geçerli olup olmadığı, miras paylarınızın ihlali olup olmadığı, birçok konuda bilgi sahibi olmuş olacaksınız.


 

SIKÇA SORULAN SORULAR

BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • ŞÜKRÜ YOZGAT -
  7 Ağustos 2016

  Davamla ilgili bilgi verirseniz ona göre bir yol izlemek isterim teşekkür ederim iyi çalışmalar.

  Cevapla
 • MELİHA ZENGİNDEMİR -
  15 Ağustos 2016

  Avukata Soru Sor Davada zaman aşımı süresi var mı? Dava zaman aşımı süresini belirtirseniz sevinirim..

  Cevapla
 • MELİHA ZENGİNDEMİR -
  15 Ağustos 2016

  İleti Konusu: İsim değişikliği Mesaj: Merhaba ben dini inançlarıma uymadığı için ilk ismimi değiştirmek istiyorum.Dava süresi ne kadar sürer ,dava masrafları ve avukatlık ücreti toplam ne kadar masraf olur ve dava ve devamındaki ilanı, kesinleşmesi, nüfusa gönderilmesi ve devlet ve banka sistemine işletilmesi süreçlerini de siz yürütüyor musunuz ?Son olarak davanın başarısızlık ihtimali var mıdır? Teşekkürler.

  Cevapla
 • -
  22 Kasım 2016

  benim 2 sorum olacaktı. 2 adet senetim vardı ödeyemedim. karşı taraf icraya vermiş. senette imzaları olmamasına rağmen aileme tebliğat yapılmış ve borçlu onlarda gözükmekteler. fakat ben ailemden ayrı yaşıyorum. diğer sorum ise diğer senet yüzünden eşimin maaşına haciz yazısı gelmiş. ben bunlara itiraz edip düşüttürmek istiyorum. eğer bir çözüm yolu bulabilirseniz sizinle çalışmak isterim. birde ücret ne kadar alıyorsunuz. saygılarımla

  Cevapla
 • Eda -
  10 Şubat 2017

  kağıt üzerinde yaklaşık 2 yıldır evliyiz yani 1 yıl birbirimizden uzakta nikahlı yaşadık ben nikahtan düğüne kadar olan sürede farklı nedenlerden dolayi yaklaşık 5 kez boşanmak istediğimi soyledim ama ailem düğünden sonra düzeleceğini öne sürüp her defasinda orta yolu buldu. Düğünden sonraki ilk bir ay toplamda 10 kez bile ilişkiye girmedik ben elimden gelen herşeyi yaptım ama yine istemiyordu sözde gerekçesi erken boşalmaydi fakat ben bunun bi sorun bile olmadığını kendisiyle konuştum defalarca şans verdim ama düzelmedi. 8 aydır da ayrı yatiyoruz ben yatak odasında yatmıyorum ve artık boyle bir hayata katlanmak istemiyorum. Tek celsede boşanabilir mıyım? Hangi yolları izlemeliyim?

  Cevapla
 • mustafa ertürkmen -
  18 Şubat 2017

  Ben 25 gün önce satın almış olduğum fard focus 2011 model aracın alımından 20 gün sonra kırmızı ışıkta beklerken stop etti servis benden aracın arızayı kaç defa yaptığını sordu ben ilk deyince bana birkaç kez arıza vermeden bulunmaz dedi.Bir kaç gün sonra aynı arızayı verince tekrar servise gittim. Araç iyice incelenip birkaç gün serviste kaldı servis bu aracın beyni değişmiş farklı bir araç beyni takmışlar ve araç arıza göstermesin diye arıza ışığına (gösterge panelinde) siyah bant yapıştırmışlar o yüzden arıza olduğunu göremiyorsun dedi . satıcı ile görüşmemde satıcı ben de o şekilde satın aldım ödeme yapmam dedi. Bu durumda hukuki olarak olumlu sonuç alırmıyım .

  Cevapla
 • Ö.Yılmaz -
  31 Mart 2017

  25 yıl oncesı mahkemece kesılen tazmınat cezasını tanıdığım kısı almamıs. bugunlerde dava acıp alabilirmıyız. Mahkemenın verdıgı karar belgesı elımızdedır

  Cevapla
 • murat ankara -
  14 Nisan 2017

  Mrb ben bir araba aldım aracı bana hasar kayıtsız değişen yok diye sattılar .Sonra ekpertize götürdüm Sigorta ciya sordum ve hepside onların adamiymis onlarda temiz diyince arabayı aldım araba ağır hasar kayıtlı çıktı şimdi ne yapabilirim

  Cevapla
 • Anonim -
  23 Nisan 2017

  Merhabalar Yurtdışında iş ayarlayacağı vadiyle birinin hesabına 3000 euro para yatırdım. Açıklama kısmına hibe yaz dedi bende hibe yazdım. Parayı yatırdıktan sonra kendisinden haber alamadım. Mahkemeye başvursam sebepsiz zenginleşme, dolandırıcılık yada herhangi başka bir şekilde dava açıp paramı geri alabilir miyim? Ne yapmam gerekiyor lütfen yardım edin. iban numarası ve parayı yatırdığıma dair dekont elimde. Tr hesabi . Türk bankası olduğü icin parami geri alabilir miyim?

  Cevapla
 • Kira -
  24 Nisan 2017

  Merhaba Yurtdışında yaşıyorum,2 yıl önce bir daire satıp alıp dayayıp döşedim , en yakın arkadaşımı da kiracı olarak yerleştirdim,kontratı arkadaşımla yaptık,ben İsviçre'ye döndüm ve eşi bahane bularak evi terketti,Boşanma aşamasındalar. Benim sorum şu : kiramı alamadım,alabilecek miyim? Yani Eşiyle 2 Yıldır ayrı yaşıyorlar bu kirayı kim Ödeyecek, kontratı bayan arkadaşımla yaptık beyefendi Borçlu sayılmaz mı ? Hala boşanmadılar,ben ondan talepte bulunamaz mıyım ? Dava açabilir miyim böyle bir hakkım var mı ? Yardımcı olursanız sevinirim Saygılarımla Suna

  Cevapla
 • N.C -
  28 Nisan 2017

  Selam ben 9 yıldır aynı iş yerinde çalışıyorum.Yıllık izin ve ücretini,mesai ücretini alamıyorum işçi haklı fesih yaparak ayrılmak istiyorum bana yardımcı olurmusunuz ne yapmam gerekir

  Cevapla
  İlkay Uyar Kaba -
  27 Mayıs 2017

  Güzel günler dileyerek sizin sorunuza cevap vermeye çalışacağım. Öncelikle iş hukuku kanununda iş sözleşmesinin fesih nedenleri ayrıntılı olarak belirtilmiştir. İşçinin maaşının ödenmemesi, yıllık izinlerinin kullandırılmaması veya ücretinin ödenmemesi, fazla mesai için işçinin yazılı olurunu almadan çalıştırılması, çalıştırılan fazla mesailerin ödenmemesi, işçinin ücretinin SGK'ya düşük maaş gösterilerek primlerin eksik ödenmesi, işçiye mobbing uygulanması gibi nedenlerden dolayı işçi haklı olarak iş sözleşmesini fesih edebilir. Bu durumda da işçi tüm haklarını işverenden talep edebilir. Size cevabımız haksız durumunuzu ilerde ispat edeceğinizi düşünüyorsanız iş sözleşmenizi haklı olarak sonlandırabilirsiniz. Avukat "İŞVERENİN İŞ SÖZLEŞMESİNİ FESİH HAKKI OLDUĞU GİBİ İŞÇİNİN DE BELLİ DURUMLARDA İŞ SÖZLEŞMESİNİ FESİH ETME HAKKI VARDIR"

  Cevapla
 • -
  9 Mayıs 2017

  Merhaba ben eşimden 2 yıl bilen oluyor ayrildim çocukları bana göstermiyor maddi açıdan durumunda yok ne yapabilirim nutfen bana yardımcı olursanız çok sevinirim

  Cevapla
  İlkay Uyar Kaba -
  27 Mayıs 2017

  Merhabalar bu belirtmiş olduğunuz konu boşanan eşler arasında çokça yaşanan bir durum. Velayet hakkının kötü kullanılması ve çocuğu bu durumda öç alma olarak kullanıldığı bilinmektedir. Eğer aile mahkemesi çocukla şahsi ilişki kurmuş ise bunu velayeti alan eş engelleyemez. Sizin yapmanız gereken çocuğun teslimi ve şahsi ilişki kurmak için icra müdürlüğüne müracaat edebilirsiniz. Bu durum ile çocuğunuzu görebilirsiniz. Ayrıca çocuk ile şahsi ilişkinin engellenmesi ve gösterilmemesi nedeniyle şikayet hakkını kullanmanız durumunda karşı eşe altı aya kadar tazyik hapsine karar verilebilir. Ayrıca bu durumlarda yargıtay vermiş olduğu örnek kararlara göre velayetin değiştirilmesini isteyebilirsiniz. Çocuğunuz ile mutlu huzurlu günler dilerim.

  Cevapla
 • Rüzgar -
  21 Mayıs 2017

  5237 sayılı TCK'nın 44. Maddesi delaletiyle, aynı kanunun 191/1, 297/1-1, 297/1-2., 62/1-son, 53/1,58/6-7,maddeleri uyarınca, 2 yıl 6 ay hapis cezası, belli hakları kullanmaktan yoksun bırakılma,mükerrirlere özgü infaz rejimi ve cezanın infazından sonra infazından sonra denetimli serbestlik tedbiri uygulanmasına, ne anlama gelmektedir ne kadar ceza evinde kalması gerekiyor

  Cevapla
 • Anonim -
  29 Mayıs 2017

  çekle araç sattım araç kaydını vermiş bulundum araç 1 ay içerisinde bilinçi olarak 4-5 el değiştirilip aracı geri alınması imkansız hale getirildi.Çekim tabiki karşılıksız çıktı savcılığa yalvar yakar ederek aracıma satılamaz şeri konuldu trafik sicil kaydı iptali için dilekçe hazırlayıp savcılığa başvuracam aracımı geri almam için bundan sonra nasıl yol izlemem lazım aracımı geri almam umudu varmı kanunda benden aracı alan kışı daha öncede böyle suçlara karışmış dolandırıldım.

  Cevapla
 • Anonim -
  18 Haziran 2017

  merhaba biz esimle tartistik ama esim beni dovmedi bana kizdi duvara bardak firlatti bana parcasi sicradi ama ben yuzume atti sandim darp raporu aldim o an anlayamadim hic sucu yokmus olay kamu davasina donmus sikayetci olmadigim halde mahkememiz var ben bunlari ordada anlatacagim esimin memur olma durumu var bizim bu olayimizin sonu ne olur esim sucsuz bana dokunmadi aslinda siciline islermi

  Cevapla
 • Huseyın -
  22 Haziran 2017

  Ben esimden bosandım esim benden tazminat kazandı ben ailemin yanında ikamet ediyorum benim Üstüme hic bir mal varlığım yok esim ailemin malına haciz kormu

  Cevapla
 • Anonim -
  3 Temmuz 2017

  Darp nedeniyle Şikayette bulundum fakat biliyorum ki aldığı ceza özgürlüğünü kısıtlamayacak ve yaptığından pişmanlık duymayacak. O nedenle tazminat davası da açmayı düşünüyorum ne kadar maddi, ne kadar manevi tazminat talep etmeliyim. Bana yardımcı olursanız sevinirim. Kolaylıklar diliyorum.

  Cevapla
 • Mrt -
  4 Temmuz 2017

  Merhabalar 8 aylık evliyim. 6 aylıkken evden ikimizde ayrıldık. Fakat boşanma davasını ben açtım kusur delil ispat açısından bir çok delilim ve şahidim var fakat karşı taraf 4200.000 tazminat açacağını söyledi 8 aylık evlilikte bu kadar tazminatın çıkma ihtimali var mı ? Birde bu tazminatı neye göre yazıyolar ? Fakat üzerime hiç bişey yok bir tek hisseli tapu var aileden kalan miras evlilik birliğinden önce olan miras onda da bütün kardeşlerin adı var ? Yardımcı olur musunuz ?

  Cevapla
  İlkay Uyar Kaba -
  5 Temmuz 2017

  Merhabalar, öncelikle tazminat konusunda uçuk rakam yazılmış. Tazminat evliliğin bitirilmesinde kusurlu tarafdan boşanma nedeniyle uğradığı ve duyduğu üzüntüye karşılık maddi manevi tazminat istenmektedir. Maddi ve manevi tazminatın en beliryici özelliğide tarafları mali ve sosyal durumlarıdır. Boşanmaya sebep olayda siz kusurlu görünmeniz durumunda bu tazminatlara karar verilir. İcra takibi yapılması durumunda miras nedeniyle size düşen paylı eve payınız oranında haciz konabilir.

  Cevapla
 • Anonim -
  13 Temmuz 2017

  Ben hemcinsim bir bayandan telefonla bazı hakaret ve tehdit içerikli mesajlar alıyorum. Telefonumda engelledim bu kezde resim olarak mesajlar göndermeye başladı. iş yerimi arıyor. Evime ve işyerime gelip rezillik çıkartmakla beni tehdit ediyor. Bununla ilgili ne yapabilirim. Direk karakola gidip şikayetçi mi olmam gerekir avukat mı tutmalıyım. süreç nasıl işler. Bana yardımcı olun lütfen.

  Cevapla
  İlkay Uyar Kaba -
  17 Temmuz 2017

  Şikayetinizi polis karakoluna yapacağınız gibi, direk olarak bir dilekçe yazarak c.savcılığınada şikayette bulunabilirsiniz. Anlatımlarınızda sadece yazılı olanmesajları delil olarak kullanabilirsiniz. Telefon ile yapılan hakaretleri tanıkla ispat ediniz. Ayrıca ceza sonucu tazminat davası açabilirsiniz.

  Cevapla
  -
  18 Temmuz 2017

  Teşekkür ederim.

  Cevapla
 • neslihan -
  17 Temmuz 2017

  merhaba bı ev almaya karar verdık kredı başvursunda bulunduk exper geldı ve 1 hafta önceden emlakçıyla sozleşme yaptık ,vazgeçme durumunda senet ımzaladık ev sahıbı satmaktan vazgectı ve 1 bın tl vereyım konu kapansın biz evi satmıyoruz der bu durumda napmak gerekır tazmınat davası acabılırmıyız elımzdekı senet ve sozlesme ıle senet 5 .000 tl olarak belıtrdı konu ıle ılgılı yardımınzıı rıca edrım

  Cevapla
  İlkay Uyar Kaba -
  17 Temmuz 2017

  Merhabalar Neslihan Hanım Yapmış olduğunuz sözleşme nedeniyle 5.000 Tl olan cezai şartı alabilirsiniz. Ayrıca ödenmiş exsper ve diğer masraflar varsa bunlarıda talep edebilirsiniz. Geçmiş olsun..

  Cevapla
 • anonim -
  21 Temmuz 2017

  merhabalar ben 4 yıllık evlıyım ve evlılığım ilk yıllarından berı sahsıma yapılan hakaretleri gormezden geldım eşimi seviyorum ama ailesi ve yaşam kalitesi yonunden beni cok kısıtlıyor. eşimin ailesinde deger görmüyorum ve her zaman eşimde dahıl kendıme olan saygımı ve kadınlık grurumu hıce sayıp agırlaflara maruz kaldım ...bir cocugum var ve annelıgım de dahılolmak uzere agır elestırıler yapılıyor esimin beni telefon uzerınde aldattıgına dair mesajlar gordum ama cocugum için gormezden geldım ..eşime defalarca anlasalım madem mutsuzsun gogugun velayetıbende olsun karsılıklı anlasalım onun babası sen annesı benım ikimizede ihtiyacı var dedim ama eşim bosanma konusunda cırkef cocugum ıcınde olsaevlılıgı dha fazla yurutmek ıstemıyorum ...bır devlet kurumunda calısıyorum bebegımın velayetini alabilir miyim ?

  Cevapla
  İlkay Uyar Kaba -
  23 Temmuz 2017

  Merhabalar öncelikle sorunuzda ki yorumu okurken üzüldüm. Bize boşanma konusunda yapılan başvurularda eşlere yaptığımız ilk tavsiye boşanma konusunda eminmisiniz. Çünkü boşanma anlık, düşünmeden verilecek bir karar değil. Kaldı ki bu karar sadece eşlerin değil ortak çocuklarında hayatını büyük ölçüde değiştirmektedir. Bu durumda ilerki yaşamlarda büyük kapanmaz yaralara yol açmaktadır. Eşlere diğer bir konuda yapmış olduğumuz tavsiye, birbirlerini kırmadan, üzmeden ve saygınlığı bozmadan ayrılmalarıdır. Bunun nedeni ise hernekadar boşanma ile hukuken eşler boşanmış olsalar dahi çocukların hukukundan ve toplumsal olgudan dolayı sıksık biraraya gelmek ve birlikte çocuk için ortak karar vermek zorunda kalmaktadırlar. Bu açıklamanın ardından, sorunuzu cevaplayacak olursak evlilik yılınızdan dolayı çocuğun yaşının küçük olduğunu tahmin ederek, boşanma davasında çocuğun anne sevgi ve şefkatine ihtiyacı olması durumunda anneye verilmektedir. Memur olsanız dahi çocuk için mutlaka nafaka talep ediniz. Şuanda nafaka istemezseniz bile çocuk için 18 yaşına kadar herzaman nafaka isteyebilirsiniz. Kadın saygınlık kazandıkça, toplumun daha güçleneceğini unutmayalım.

  Cevapla
 • Yasemin -
  25 Temmuz 2017

  Merhaba,biz 4 kardeşiz ağabeyim babamdan kalan malların gelirlerini bize vermiyor ben de artik almak istiyorum tarladaki ürün 1 ay sonra toplanacak ben bu üründen payımı nasil alabilirim..(tarla yarıciya verildi)tapu kaydinds üzerime duşen yerler metrekare olarak belli nasil bir yol izlemeliyim yardimcı olursanız sevinirim teşekkürler.

  Cevapla
 • Anononim -
  28 Temmuz 2017

  Sevgilim 15 temmuz 2000 dogumlu biz kactik kactigimiz zaman babasi sikayetci olmadi fakat bi miktar para istedi yani baslik parasi gibi bisey bu parayi vermek istemiyoruz parayi vermedigimiz zaman ileride sikayet etse bi siminti falan cikarmi yardimci olun

  Cevapla
 • Yashar -
  30 Temmuz 2017

  Merhaba Yabanci ogrenciyim ve bir ay sonra Turkiye`ye gelecegim. Ev kiralamak istiyorum ve bazi ilanlarda kira suresi zorunlulugu olmadigi belirtiliyor (ornegin 1 yil - 6ay). Bu konuda daha sonra evi bosaltmak istedigimde herhangi bir sorun yasamamak icin kira kontrati nasil yapilmasi gerekiyor? Mesela X aydan once belirtme sartiyla bosaltabilri gibi ibare yer alabilir mi? alabiliyorsa nerede yer alir? Daha iyi bir yol yada yontemi varmidir? Magdur olmamam icin yardimci olursaniz sevinirim.

  Cevapla
 • can yılmaz -
  11 Eylül 2017

  Kardeşim gözaltında şu an polis aradı vandan istanbuldaki savcılığa onun için uçak bileti al dedi Polisin bilet aldırması doğru mu Bileti kardaşim adına ben alırsam tarafıma geri ödeme olur mu Olursa nasıl olur

  Cevapla
 • Anonim3 -
  18 Eylül 2017

  iyi günler. babamın kefilliği yüzünden babamın adına alınan ve ödemelerinin devam ettiği ve taksitlerini annemin ödediği aracımıza haciz kondu.şimdi annem boşanmak istiyor.bu durumda krediyi tamamen annemin ödediği ispatlanması durumunda mahkeme aracı anneme veriyor mu?iyi çalışmalar.

  Cevapla
 • -
  21 Eylül 2017

  Merhabalar,

  Cevapla
 • Soru - ANKARA
  28 Aralık 2017

  Merhaba tehditten 2 ay hapis cezası aldım yeni ayrıca eski ertelenmiş cezam vardı 2013 te kesinleşmiş denetimli serbestlik 5 yıl süreyle yeni cezada davacı 7 gün geçmeden şikayeti temyizden geri çekerse eski dosyam yinede patlar mı acaba

  Cevapla
 • daniell.vic - MALATYA
  13 Şubat 2018

  SORU2- Bu davayı kazanırsam yapmış olduğum avukat masraflarını karşı taraftan alabilir miyim ? SORU3-Bu ev KATKI PAYI davası açtığı için ayrıca EDİNİLMİŞ MAL PAYLAŞIMI davası açabilir mi ! açarsa nasıl sonuçlanır? SORU4-ALTIN davası ayrı bir dava mıdır EDİNİLMİŞ MAL PAYLAŞIMI davasıyla birlikte mi açılır?

  Cevapla
Yorum Bırak