Atla

Boşanma Tazminat Ve Miras Davaları Avukat


Boşanma Tazminat Ve Miras Davaları Avukat

Boşanma Tazminat Ve Miras Davaları Avukat

Boşanma Tazminat Ve Miras Davaları Avukat Danışmanlık

İlkay Hukuk Bürosu faaliyet alanları içerisinde tüm hukuk ve ceza davaları bulunmaktadır. Çok yönlü olan hukuk ve ceza davaları, daha etkin ve kolay çözüm yoluna ulaşmak için büro içerisinde dava bölümleri departmanlara bölünmüştür.

Her departmanın sorumlu ve çalışma ekibi ayrılarak sadece o departmandaki davalara yoğunlaşmaları sağlanmıştır.

Aile Hukuku - Boşanma Davaları Avukat Danışmanlık

Aile hukuku geniş konu yelpazesini içinde barındırır. Son dönemde Aile hukukun boşanma, velayet, nafaka, babalık davaları gibi konularında sık sık gündemde olmaktadır. Hukuk büromuzda Aile hukuku konusu içerisine giren davalar ile yakında ilgilenmektedir.

Aile Hukuku konusunda en çok sorulan sorular da bahsedecek olursak; Anlaşmalı boşanma davası nasıl açılır, en hızlı olarak nasıl boşanırım, anlaşmalı boşanma davası ne kadar sürer.

Çekişmeli boşanma nedir, Çekişmeli boşanma davaları nasıl açılır, Aldatma nedeniyle boşanma davası nasıl açılır, Boşanma davasında maddi manevi tazminat nasıl alırım.

Velayet nedir, velayet nasıl alınır, velayet kime verilir, velayet değiştirilir mi. Nafaka davası nasıl açılır, nafaka ne kadar bağlanır, nafaka ödenmez ise ne yapmayalım gibi cevabı en çok merak edilen sorulardır.

İş Hukuku - İşçi Tazminat Davaları Avukat Danışmanlık

İş veren işçi ilişkilerini, çalışma hayatını düzenleyen içinde geniş konu başlıklar barındıran hukuk dalıdır. Hukuk büromuz İş hukuku içerisinde bulunan tün hukuk davaları ile yakında ilgilenmektedir.

İş hukuku departman bölümün uzun senelerin tecrübesi ve bilgi birikimi ile  işçilerin tazminat haklarını en kısa sürede alabilmesi için en yoğun şekilde çalışmalarını sürdürmektedir.

Ayrıca Avukat İlkay UYAR KABA iş ve işçi alacak davalarında ARABULUCU olarak görev yapmaktadır. İş hukuku alanında en çok açılan davalardan bahsedecek olursak; Kıdem ve ihbar tazminat davaları, işe iade yani işe geri dönüş davaları, sigortasız çalıştırılan işçilerin açmış olduğu hizmet tespit davaları, iş kazası nedeniyle açılan tazminat davaları olarak sıralayabiliriz.

Tazminat Hukuku - Tazminat Davaları Avukat Danışmanlık

Tazminat hukuku toplum düzeni içerisinde yaşanan olumsuz olaylara nedeniyle uğranılan zararların alınması için açılan hukuk davalarıdır. Bu davalardan bahsedecek olursak;

Trafik kazası nedeniyle tazminat davaları, destekten yoksun kalma tazminatları, iş kazası tazminat davaları, hakaret, darp nedeniyle tazminat davaları olarak sıralayabiliriz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

ÖZET: Kısa kararla gerekçeli kararın birbirinden farklı olması yargılamanın aleniyeti, kararların alenen tefhim olunmasına ilişkin emredici mevzuat hükümlerine aykırı bir durum yaratır.

Kısa kararla gerekçeli karar arasında çelişki yaratılmış olup, bu durum usul ve yasaya aykırıdır. Kararın bu nedenle bozulması gerekmiştir.


BİZE YAZIN

Av. İlkay Uyar Kaba
Av. İlkay Uyar Kaba

2006 yılında Ankara merkezli kurulan hukuk bürosunun kurucu Avukatı'dır. Hukuk alanında Başarının bir ekip işi olduğuna inanarak, personellerini belli alanlarda uzmanlaşmasını sağlamak için departmanlar kurularak branşlaşmaları sağlanmıştır.Hukuk Büromuz Aile hukuku ve Tazminat hukuku konularında, uzun yıllara dayanan dava çeşitliliği nedeniyle kararlardan oluşan geniş arşive sahip olup, bir çok davada almış olduğu önemli kararlar örnek içtihatlar olarak yayınlanmıştır.Hukuk departmanları olan icra, tazminat, iş kazası, genel dava, tüketici bölümlerinde oluşan her biri kendi alanında tecrübe edinmiş avukat ve yardımcı personeller görev yapmaktadır. Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Başarı ise karşınızda ki kişiye güven verir. Başarı ve güvenin olduğu yerde olursanız doğru yol almanız kolay olur. İ.K.

İLGİLİ KONULAR
YORUMLAR
 • Boşanma Tazminat Ve Miras Davaları Avukat - Yorum
  SAFİYE KURTÇA -
  7 Ağustos 2016

  Yurtdışında yaşadığım ülkede ki yasalarına göre 1 yıllık ayrılık sürecinin başındayız (ilk 3 hafta). Türkiye de eşimin annesine ait bizim eşyalarımızın olduğu ve daha once yaşadıgımız evde şahsıma ait kıymetli eşya (evlilik öncesi şahsıma ait gayrimenkul satışından elde adilen para ile aldığım kıymetli eşya) ve dügünde takılan ziynet eşyaları bulunmakta. Evin anahtarları eşimin ailesinde de var. Bu nedenle bunların tespiti ya da ne yapılması gerektiği konusunda görüş almak istedim.

  Cevapla
 • Boşanma Tazminat Ve Miras Davaları Avukat - Yorum
  NİHAL KALE -
  11 Ağustos 2016

  MerhabaKızkardeşim evini satın alalı 15 yıl oldu. Bu evi evli iken bizim maddi desteğimiz ile satın aldı. Ancak şu an eşine güvenmediği için, evini annemin üstüne geçirmek istiyor. Annem ile ilgili herhangi bir vefat durumu olursa ev otomatik olarak tekrar kızkardeşimin üzerine geçecek (Tapu müdürlüğünden verilen bilgi)Öğrenmek istediğimiz şey şudur. Kızkardeşim bu evi annemin üzerine geçirdiğinde ve eşi de bu durumu fark ederse dava açabilir mi? Eğer dava açabilirse durum ne olabilir?Teşekkür ederim

  Cevapla
Yorum Bırak