Boşanma Tazminat Miras Ankara Avukat | Ankara Avukat

Boşanma Tazminat Miras Ankara Avukat

Boşanma Tazminat Ve Miras Davaları Avukat

Boşanma Tazminat Miras Ankara Avukat Etiketi hakkında yazılan makale, araştırma, yargıtay ve istinaf mahkemesi kararlarını aşağıda ki konular içerisinde okuyabilirsiniz.

Aile Hukuku – Boşanma Ankara

Aile hukukunda özellikle de çekişmeli boşanma davaları, velayet davaları, nafaka davaları, babalık davaları gibi fazlasıyla karmaşık olabilen süreçlerde aile avukatlarının tecrübesi ve özellikle kendi alanındaki konulara hakimiyeti çok önemlidir.

Boşanma Davaların akıbetini, sonucunu ve dava süresini doğrudan etkileyebilen avukatların sahip olması gereken özelliklerden bazıları yaratıcılık, araştırma ve etkili konuşma yeteneği, iyi iletişim kurabilmesi olarak özetlenebilir. Bu özellikler aile hukukuna bakan avukatlarında sahip olması gereken, kısa en iyi aile avukatı olabilmek için gereklidir.

Miras Hukuku Ankara

Mirasçılar, Türk Medeni Kanununa göre,  yasal mirasçılar ve atanmış mirasçılar tanımlanmıştır. Yasal mirasçılar, miras bırakanın kan hısımları (çocukları, torunları, torunlarının torunları, büyük anne ve büyük babaları) olarak belirlenmiştir.

Yasal mirasçıların yanı sıra, Sıkça miras davaları konusu olan atanmış mirasçılar vardır. Kişinin yaşarken kendi tasarrufuyla hazırlanan vasiyetnameler atanmış mirasçıları belirler. Yani, kişi ölümünden önce mirasının kendi belirlediği kişilere intikal ettirilmesini sağlayabilir.

Miras davaları ile vasiyetnameler okunarak, bu kişilerin miras hakları ortaya çıkar. Vasiyetnamenin yazılı olarak bırakılmadığı yani sözlü vasiyetnameler de miras davaları konusu olabilir.

Boşanma Tazminat Miras Ankara Avukat

Aile hukuku geniş konu yelpazesini içinde barındırır. Son dönemde Aile hukukun boşanma, velayet, nafaka, babalık davaları gibi konularında sık sık gündemde olmaktadır. Hukuk büromuzda Aile hukuku konusu içerisine giren davalar ile yakında ilgilenmektedir.

Aile Hukuku konusunda en çok sorulan sorular da bahsedecek olursak; Anlaşmalı boşanma davası nasıl açılır, en hızlı olarak nasıl boşanırım, anlaşmalı boşanma davası ne kadar sürer.

Çekişmeli boşanma nedir, Çekişmeli boşanma davaları nasıl açılır, Aldatma nedeniyle boşanma davası nasıl açılır, Boşanma davasında maddi manevi tazminat nasıl alırım. Velayet nedir, velayet nasıl alınır, velayet kime verilir, velayet değiştirilir mi. Nafaka davası nasıl açılır, nafaka ne kadar bağlanır, nafaka ödenmez ise ne yapmayalım gibi cevabı en çok merak edilen sorulardır. Boşanma Tazminat Miras Ankara Avukat konularında sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

İş Hukuku – Boşanma Tazminat Miras Ankara Avukat

İş veren işçi ilişkilerini, çalışma hayatını düzenleyen içinde geniş konu başlıklar barındıran hukuk dalıdır. Hukuk büromuz İş hukuku içerisinde bulunan tün hukuk davaları ile yakında ilgilenmektedir.

İş hukuku departman bölümünün uzun senelerin tecrübesi ve bilgi birikimi ile  işçilerin tazminat haklarını en kısa sürede alabilmesi için en yoğun şekilde çalışmalarını sürdürmektedir.

Ayrıca Avukat İlkay UYAR KABA iş ve işçi alacak davalarında ARABULUCU olarak görev yapmaktadır. İş hukuku alanında en çok açılan davalardan bahsedecek olursak; Kıdem ve ihbar tazminat davaları, işe iade yani işe geri dönüş davaları, sigortasız çalıştırılan işçilerin açmış olduğu hizmet tespit davaları, iş kazası nedeniyle açılan tazminat davaları olarak sıralayabiliriz. Boşanma Tazminat Miras Ankara Avukat konularında sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

İlkay Hukuk Bürosu faaliyet alanları içerisinde tüm hukuk ve ceza davaları bulunmaktadır. Çok yönlü olan hukuk ve ceza davaları, daha etkin ve kolay çözüm yoluna ulaşmak için büro içerisinde dava bölümleri departmanlara bölünmüştür.

Her departmanın sorumlu ve çalışma ekibi ayrılarak sadece o departmandaki davalara yoğunlaşmaları sağlanmıştır.

Tazminat Hukuku – Boşanma Tazminat Miras Ankara Avukat

Tazminat hukuku toplum düzeni içerisinde yaşanan olumsuz olaylara nedeniyle uğranılan zararların alınması için açılan hukuk davalarıdır. Bu davalardan bahsedecek olursak;

Trafik kazası nedeniyle tazminat davaları, destekten yoksun kalma tazminatları, iş kazası tazminat davaları, hakaret, darp nedeniyle tazminat davaları olarak sıralayabiliriz.

Makalemizde Terekenin Tespiti Davası konusu yer almıştır. Diğer bilgilendirici makaleler için Ankara Avukat ve Boşanma Avukatı sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

BENZER YAZILAR

AV.İLKAY UYAR KABA

AV.İLKAY UYAR KABA

15 Görüntülenme

2 SORULAR

  1. SAFİYE KURTÇA dedi ki:

    Yurtdışında yaşadığım ülkede ki yasalarına göre 1 yıllık ayrılık sürecinin başındayız (ilk 3 hafta). Türkiye de eşimin annesine ait bizim eşyalarımızın olduğu ve daha once yaşadıgımız evde şahsıma ait kıymetli eşya (evlilik öncesi şahsıma ait gayrimenkul satışından elde adilen para ile aldığım kıymetli eşya) ve dügünde takılan ziynet eşyaları bulunmakta. Evin anahtarları eşimin ailesinde de var. Bu nedenle bunların tespiti ya da ne yapılması gerektiği konusunda görüş almak istedim.

  2. NİHAL KALE dedi ki:

    MerhabaKızkardeşim evini satın alalı 15 yıl oldu. Bu evi evli iken bizim maddi desteğimiz ile satın aldı. Ancak şu an eşine güvenmediği için, evini annemin üstüne geçirmek istiyor. Annem ile ilgili herhangi bir vefat durumu olursa ev otomatik olarak tekrar kızkardeşimin üzerine geçecek (Tapu müdürlüğünden verilen bilgi)Öğrenmek istediğimiz şey şudur. Kızkardeşim bu evi annemin üzerine geçirdiğinde ve eşi de bu durumu fark ederse dava açabilir mi? Eğer dava açabilirse durum ne olabilir?Teşekkür ederim

AVUKATA SORU SORUN

Bize Ulaşın
BİZE ULAŞIN

İletişim Bilgileri