Ankara Avukat Danışma

Ankara Avukat Danışma
Avukata Soru Sor Danışmanlık | Türleri ve Ücretleri Avukata Soru Sor Danışmanlık hizmeti alınacaksa, önceden soru ve danışmanlık alınacak konularda hazırlıklı olmakta fayda vardır. Avukata Soru Sormak istediğiniz takdirde, sorularınızı kısa ve öz olmalıdır. Sorularınız açık olmalı gereksiz konu dışına çıkılmamalıdır. Çünkü soru sorma tekniğine göre avukat...
Ankara Avukat Danışma ve Avukata Soru Sor Nasıl Olur? Ankara’da avukat danışmanlığı hizmeti veren İlkay Hukuk Bürosu, 2006 yılından bu yana müşterilerine;
 • Avukatlık ve danışmanlık,
 • Dava takibi
 • Ankara Avukat Danışma
Konusunda kurumsal hizmet sunmaktadır. Farlı hukuksal konularda branşlaşarak oluşturulan departmanlar aracılığıyla müvekkillerine profesyonel Ankara Avukat Danışma hizmeti veren İlkay Hukuk Bürosu, alanında uzman ve tecrübeli kadrosu ile iyi bir organizasyon gerçekleştirmektedir. Yaşanılan hukuki sorunların tümünde İlkay Hukuk Bürosu’na;
 • Hafta içi 09:00 – 18: 00
 • Cumartesi günleri 10:00 – 15:00
Saatleri içerisinde hukuki sorunların çözümü ve dava sürecinin doğru şekilde ilerlemesini içeren Ankara avukat danışma hizmeti almak için başvuruda bulunabilirsiniz.

Ankara Avukat Danışma Hizmetini Nasıl Alabilirim?

Hukuksal sorununuz hakkında Ankara Avukat Danışma hizmeti almak istediğiniz Ankara avukatlık bürosuna yüz yüze veya yazılı olarak başvuruda bulunabilirsiniz.
 • Yüz yüze danışmanlık hizmetinde iletişim kanallarımız aracılığıyla randevu almanız,
 • Yazılı olarak danışmanlık hizmeti almak istediğinizde dava ve incelenecek evrakları tarafımıza göndermeniz
Gereklidir. Danışma hizmetimiz ücretli olup yüz yüze danışmanlık hizmetimiz 200 TL, yazılı danışmanlık hizmetimiz 600 TL ile ücretlendirilmektedir.

Hangi Konularda Ankara Avukat Danışma Hizmetini Kullanabilirim?

İlkay Hukuk Bürosu olarak müşterilerimize kurumsal hizmet sunmak adına departmanlara ayrılarak hizmet verdiğimiz hukuksal konularda deneyimli ve nitelikli kadrolar oluşturduk. Avukata danışmak istiyorum talebiyle başvuruda bulunan müşterilerimize kurumsal ve profesyonel olarak;
 • Aile Hukuku ve Boşanma, Nafaka, Tazminat ve Velayet Davaları,
 • İş Hukuku ve İşçi Davaları Departmanı
 • Miras Hukuku ve Miras Davaları Departmanı
 • İcra Hukuku Departmanı
 • Borçlar Hukuku Departmanı
 • Sigorta Hukuku Departmanı
 • Ticaret Hukuku Departmanı
 • İdare Hukuku Departmanı
 • Tazminat Hukuku Departmanı
Alanlarında avukatlık hizmeti ile Ankara Avukat Danışma hizmeti vermekteyiz. Ayrıca İlkay Hukuk Bürosu olarak arabuluculuk hizmetimizi müşterilerimize sunarak anlaşmazlıkları hukuksal zemine aktarmadan önce tarafları anlaştırmak suretiyle arabuluculuk hizmetimizi yürütmekteyiz. [caption id="attachment_9713" align="alignnone" width="500"]Avukatlık Ücret Tarifesi 2019 Ankara Avukat Danışma[/caption]

Ankara Avukat Danışma Nedir 

Avukatlık ve Danışmanlık, vatandaşlarımızın yaşamış olduğu hukuki sorunlarının çözümünde faydalı olacak bilgileri işin uzmanından öğrenmesi. Dava sürecinin doğru ilerlemesi için ihtiyaç duyulan hukuki bilgi.

Danışmanlık Nasıl Yapılmalı

Hukuk alanında Avukatlık ve Danışmanlık hizmeti alınacaksa, önceden soru ve danışmanlık alınacak konularda hazırlıklı olmakta fayda vardır. Danışmanlık esnasında Avukata Soru Sormak istediğiniz takdirde, sorularınızı kısa ve öz olmalıdır. Sorularınız  açık olmalı gereksiz konu dışına çıkılmamalıdır. Çünkü soru sorma tekniğine göre avukat sorularınızı net anlaması durumunda sorularınıza daha net vereceklerdir. Sizin bilmediğiniz ve çok detaylı anlatmaya çalıştığınız konulara avukat konuya teknik ve hukuksal açıdan baktıkları için özellikle detaylar gereksiz kalır. Sizin için çok önemli konuları telefon, e-mail gibi iletişim araçları yerine, avukattan randevu alınarak büroda yüz yüze görüşmeyi tavsiye ediyoruz. İletişim araçlarında, sorunların çözümünde yüz yüze iletişim her zaman başarılı olmaktadır.

İlkay Hukuk Bürosu İletişim Ve Cep Numaraları

Hafta İçi        : 09.00 - 18.00 Cumartesi     :  10.00 - 15.00 Dini ve Resmi Bayram Tatil Günlerinde Çalışma yapılmamaktadır.

Yüz Yüze Ankara Avukat Danışma

Büroda randevu alınarak yapılan danışmanlık hizmeti Ankara Barosunun Belirlemiş Olduğu Ücrete Tabidir. Hukuk büromuzda tüm iletişim araçları ile randevu talebinde bulunabilirsiniz. Tüm iletişim araçları sürekli takip ve kontrol altındadır. Büromuzda randevu talebinde bulunurken mutlaka danışmak istediğiniz konuyu özellikle belirtilmesi gerekmektedir. Hukuk büromuzda, aile boşanma hukuku, iş hukuku, tazminat hukuku, icra hukuku, tüketici hukuku davalarında departmanlara ayrıldığından her konun sorumlu avukatları ayrı olduğundan müsaitlik durumları kontrol edilerek size randevu saati verilmektedir. Randevular gün içerisinde 12.00 ile 18.00 saatleri arasında verilmektedir. Büroda ödenen danışmanlık ücretleri daha sonra birlikte çalışmamız durumunda avukatlık ücretinden düşülmektedir. Hukuk Büromuz da randevulu danışma ücreti 200 TL'dir. Bu ücret davanın önemi harcanan zaman ve emeğe göre değişiklik gösterebilir. İş hukuku ve işçi tazminat davalarında bu ücret alınmaz.

İlkay Hukuk Bürosu Randevu 

Adres                      : Eti Mahallesi, Strazburg Cd. No:10 Daire:9- 10-11-12 Çankaya/Ankara Büro Telefonları  : (0312) 995 02 02    (0312) 229 25 05     (0312) 229 25 01     (0312) 229 25 03 Cep Telefonları    : (0554) 831 81 82    ( 545 ) 229 25 05 [caption id="attachment_12504" align="aligncenter" width="500"]Ankara Avukat Danışma Soru Sor Ankara Avukat Danışma[/caption]

Yazılı Danışmanlık - Avukata Soru Sor Danışmanlık

Hukuk büromuzda yazılı danışmanlık hizmeti ücrete tabidir. Yazılı danışmanlık alınması durumunda, dava veya incelenecek evrakların bize ulaştırılması gerekmektedir. Sözleşme hazırlanması durumunda özel şartlar özet olarak bize sözlü bildirilmelidir. Hukuk Büromuz da yazılı danışma ücreti 600 TL'dir. Bu ücret davanın önemi harcanan zaman ve emeğe göre değişiklik gösterebilir.

Akıllı Hukuk Bürosu Yönetim Programı

Teknolojik gelişmeleri yakından takip etmekte olup, Hukuk departmanlarımıza teknolojik altyapı ve yardımcı hukuk programlar ile teknik destek veren ekip ile çalışmaktadırlar. Büromuzun Ar-Ge ekibi tarafından hazırlanan Hukuk bürosu yönetimi akıllı program ile dava ve icra dosyalarının belli aralıklar ile kontrol edilmesi Adalet bakanlığınca Uygulamaya koyulan hedeflenen süre içerisinde davaların sonuçlandırılması projesinde yer alan bir davanın hedef süresi, hedef süresinde hangi işleri hangi süre içerisinde yapacağını avukatlara otomatik hatırlatma yapan kendi yazılımımızı kullanmaktayız.

Aile Hukuku Ankara Avukat Danışma

Aile hukuku ve boşanma davalarında, dava açmadan önce çevreden duyumla hareket etmek yerine avukatlık bürolarında danışmanlık hizmeti alınması, sizin ilerde haklarınızın korunmasında faydalı olacaktır. Boşanma Avukatı ile büroda yüz yüze danışmanlık durumunda, boşanmaya karar vermeye sebep olayların incelenmesi, boşanma davasında haklarınızın neler olacağı, boşanma davasında boşanmaya sebep örneğin aldatma, evi terk, darp gibi konularda delillerin neler olacağı, Boşanmaya sebep olayların nası ispat edileceği, boşanmanın sonuçlanması durumunda hangi haklara sahip olacağınızı öğrenebilirsiniz. BOŞANMA DAVASI AÇILMASI DURUMUNDA NAFAKA, TAZMİNAT, VELAYET VE  MAL PAYLAŞIM GİBİ SORUNLAR, ÇÖZÜME KAVUŞTURULMASI GEREKEN ÖNEMLİ KONULARDIR. Ayrıca boşanmaya sebep olaylardan dolayı duyduğunuz üzüntü için tazminat hakkınız detaylı anlatılacaktır. Ayrıca evlilik birliğinde edinilen mallardaki haklarınız neler olduğu size açıklanacaktır. Evlilik birliğinde çocuğunuz varsa, velayetin belirlenme kuralları, velayetin alınmasındaki kurallar ve haklar anlatılacaktır.Bunun yanı sıra siz ve çocuk için nafaka hakkınız, nafaka miktarı, tahmini olarak söylenebilmektedir. Evliliğinizde şiddet, tehdit, evden kovma gibi eylemlere karşı bir çok haklarınızın kullanılması size tavsiye edilecektir. Ayrıca, aile konutunun tarafınıza tahsisi, şiddet uygulayan eşin evden uzaklaştırılması ve size koruma kararı alınabileceği belirtilir.

İş Hukuku Ankara Avukat Danışma

İş hukuku davalarından kaynaklı davalarda hukuk büromuzda yapılacak yüz yüze görüşmelerde danışmanlık ücreti alınmamaktadır. İş hukuku ve işçi tazminat davalarında, işten ayrılma sebebi detaylı incelenerek, iş sözleşmesinin haklı veya haksız fesih konusunda bilgilendirme yapılacağı gibi, işçinin kıdemi ihbar tazminatı, yıllık izin ücreti ile fazla mesai ücret miktarları tahmini hesaplanmaktadır. [caption id="attachment_15566" align="aligncenter" width="500"]Ankara Avukat Danışma Ankara Avukat Danışma[/caption] İş mahkemesine dava açılması durumunda, hangi haklarının olduğu, başvurunun nasıl yapılacağı, iddialarını hangi delillere dayandırılarak hangi şekilde ispat edeceği anlatılmaktadır. Bunların yanı sıra işe iade istemeniz halinde dava şartlarının olup olmadığı, tazminat haklarınız ve sonuçları hakkında bilgilenmiş olacaksınız. Yine sigortasız çalıştırılmış iseniz yada SGK primleriniz eksik yatmış ise tespit davasının nasıl açılacağı ve sonuçlarının ne olacağı hakkında bilgi sahibi olmuş olacaksınız. İŞ HUKUKU AVUKAT ARABULUCU DANIŞMA İLE İŞ HUKUKU ALANINDA İŞÇİ ALACAKLARI VE İŞE İADE TALEBİNDE OCAK 2018 DEN İTİBAREN ARABULUCUYA BAŞVURU YAPACAĞINIZI. UZLAŞMA OLMADIĞINDA İŞÇİ ALACAKLARINIZ VE İŞE İADE İÇİN NASIL DAVA AÇABİLECEĞİNİZİ. İŞ KAZASI TAZMİNATINDA HAKLARINIZIN NELER OLDUĞU, TAZMİNATLARINIZIN NASIL HESAPLANACAĞI VE NE KADAR OLACAĞI HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLACAKSINIZ.

Miras Hukuku Ankara Avukat Danışma

Miras hukuku davaları karmaşık bir sistem içerisindedir. Avukata danışmanız durumunda sizin hak ettiğiniz haklarınız olacağını ve dava açmanız durumunda bu haklara sahip olunacağı belirtilebilir. Miras konusunda pay organlarınızın neler olduğu, saklı payınızın ne kadar olduğu, saklı paylarınızın ihlal edilip edilmediği, varsa miras bırakanın önceden yaptığı tasarruflarda haklarınızın olup olmadığı, [caption id="attachment_3813" align="aligncenter" width="500"]Boşanma Avukatı Ankara Sincan Ankara Avukat Danışma[/caption] Miras Davaları Ankara Danışma ile Vasiyetname nedir, vasiyet nasıl bırakılır, miras nasıl taksim edilir, miras mallarda kira hakkınızı nasıl alabileceğiniz, paylaşılmayan malların ortaklığın giderilmesi ne şekilde olacağı, borç durumunda mirasın reddi nereye ne şekilde yapılacağı, sonradan çıkan borçlar için mirasın reddi olup olmayacağı konularda bilgi sahibi olabilirsiniz. Mal kaçırma varsa ve haklarınız ihlal edilmiş ise, muvazaa nedeniyle tapunun iptal edilebileceği, çeşitli sözleşmeler ile vasiyet, ölünceye kadar bakma sözleşmesi v.b durumlarda, sözleşmelerin geçerli olup olmadığı, miras paylarınızın ihlali olup olmadığı, birçok konuda bilgi sahibi olmuş olacaksınız. Makalede Ankara Avukat Danışma konusuna yer verilmiştir. Diğer bilgilendirici makaleler için Ankara Avukat ve Tazminat Avukatı ve danışma konularında sayfaları ziyaret edebilirsiniz.

İlkay Hukuk Bürosu Ankara Avukat Danışma 

İlkay Hukuk Bürosu 2006 yılından beri Ankara ilinde Avukatlık ve Danışmanlık ve Dava takibi konusunda kurumsal hizmet sunmaktadır. Hukuk alanında avukat ve danışmanlık hizmetini, branşlaşmış olduğu konularda departmanlara ayrılarak organize olmuştur. İş hukuku, Aile Hukuku, Tazminat hukuku, Miras hukuku, İcra hukuku ve  Tüketici Hukuku departmanlarında görevli kıdemli avukat, avukat ve yardımcı personel ile çalışmaları sürdürmektedir.

İlkay Hukuk Bürosu Çalışma Saatleri

Hafta İçi        : 09.00 - 18.00 Cumartesi     :  10.00 - 15.00 Dini ve Resmi Bayram Tatil Günlerinde Çalışma yapılmamaktadır.

Ankara Avukat Danışma Sıkça Sorulan Sorular

İTİRAZIN İPTALİ DAVASI - TAKİP ASIL BORÇLUSU MİRASÇILARI İLE İPOTEK BORÇLUSU ARASINDA MECBURİ TAKİP VE DAVA ARKADAŞLIĞI OLDUĞU - TÜM BORÇLULAR ALEYHİNE İTİRAZIN İPTALİ DAVASI AÇILMASI LÜZUMU - BİRLİKTE DAVA AÇMA ŞARTININ GERÇEKLEŞMEDİĞİNİN KABULÜ GEREĞİ. ÖZET: Takip asıl borçlusu mirasçıları ile ipotek borçlusu arasında mecburi takip ve dava arkadaşlığı bulunmaktadır. Davacı banka, kredi asıl borçlusu mirasçıları ve ipotek borçlusu aleyhine birlikte takibe geçmiş ve tüm borçlular takibe itiraz etmişlerdir. Bu durumda tüm borçlular aleyhine itirazın iptali davası açılması gerekmektedir. Ancak davacı bankaca önce ipotek borçlusu ve mirasçı aleyhine itirazın iptali davası açılmış bozma ilamından sonra kredi asıl borçlusu aleyhine aynı takip dosyasına ilişkin olarak itirazın iptali davası açılmıştır. Ancak birleşen dosya davalısı hakkında açılan itirazın iptali davası, itiraz dilekçesinin takip alacaklısı, davacı banka vekiline tebliğ tarihinden itibaren bir yıl içinde açılmadığından dava şartı yokluğundan usulden reddi gerektiğinden, davalı hakkında açılan dava bakımından birlikte dava açılması ve görülmesi şartı gerçekleşmemiştir. Bu sebeple asıl davanın da reddi gerekirken, esastan kabulüne karar verilmesi doğru değildir.(Ankara Avukat Danışma) VASİ TAYİNİ DAVASI - GÜNCEL NÜFUS KAYITLARINA GÖRE KISITLI ADAYININ SAPTANAN İKAMET ADRESİ - UYUŞMAZLIĞIN GÜNCEL İKAMET YERİ SULH HUKUK MAHKEMESİNDE GÖRÜLÜP SONUÇLANDIRILMASI GEREĞİ. ÖZET: Kısıtlı adayının nüfus kayıtlarının incelenmesinde güncel nüfus kayıtlarına göre kısıtlı adayının saptanan ikamet adresine göre uyuşmazlığın güncel ikamet yeri Sulh Hukuk Mahkemesinde görülüp sonuçlandırılması gerekmektedir. Bu nedenle güncel ikamet yeri Sulh Hukuk Mahkemesinin yargı yeri olarak belirlenmesine karar verilmesi gerekir. SİGORTA PRİMİNE ESAS KAZANCININ TESPİTİ İSTEMİ - TANIKLA İSPAT SINIRI - DAVACININ İMZASINI İÇEREN ÜCRET BORDROLARI VEYA ÜCRET ALMA BELGELERİ VAR İSE GÖZETİLECEĞİ - BELGE BULUNMAMASI HALİNDE EMSAL ÜCRET ARAŞTIRMASI YAPILMASI GEREĞİ. ÖZET: Yapılacak iş, davalı işverene ait 1042447 sicil numaralı işyerinin ihtilaflı döneme ilişkin ücret bordrolarını davalı işverenden, dönem bordrolarını davalı Kurumdan istemek, davacının imzasını içeren ücret bordrolarının veya başkaca yazılı ücret alma belgelerinin varlığı halinde bunları göz önüne alarak, İmzalı ücret bordrolarının aksinin eşdeğerde yazılı belge ile ispatlanabileceğini dikkate alarak ücreti tespit etmek, aksi halde öncelikle davacının yaptığı işi somutlaştırıp netleştirmek, Benzer işi yapan işyerlerinden gerektiğinde ilgili meslek odasından emsal ücret araştırması yapmak, dönem bordrolarında ihtilaflı dönemin tamamında kayıtlı, tarafsız tanıklar saptanarak bunların bilgisine başvurmak, elde edilecek sonuca göre karar vermekten ibarettir. TAPU İPTALİ VE TESCİL DAVASI - DAVACILARIN MURİSİNİN DAVA KONUSU TAŞINMAZ HAKKINDA KESİNLEŞEN KADASTRO TESPİTİNDEN ÖNCE SATIŞ VAADİ SÖZLEŞMESİ YAPTIĞI - ON YILLIK HAK DÜŞÜRÜCÜ SÜRENİN GEÇTİĞİ. ÖZET: Dava konusu taşınmazın kadastro tespitinin 11.07.1979 tarihinde yapıldığı, dosyaya sunulan tapu kayıtlarına göre taşınmazın tespitinin 22.02.1980 tarihinde kesinleştiği, davacıların murisinin dava konusu taşınmaz hakkında kadastro tespitinden önce 25.11.1966 tarihinde satış vaadi sözleşmesi yaptığı anlaşılmaktadır. (Ankara Avukat Danışma) Mahkemece dava konusu satış vaadi sözleşmesinin kadastro tespitinden önce yapıldığı ve 10 yıllık hak düşürücü sürenin geçtiği göz önüne alınarak davanın reddine karar verilmesi gerekirken kabulü doğru görülmemiştir.(Ankara Avukat Danışma) MENFİ TESPİT VE İTİRAZIN İPTALİ DAVASI - DAVALI ÜRETİCİDEN DAVACI BAYİNİN SHOWROOMDA SERGİLEYEREK YIPRANMASINA SEBEP OLDUĞU ÜRÜNLERİ BAYİLİK SÖZLEŞMESİ GEREĞİNCE GERİ ALMASININ BEKLENEMEYECEĞİ. ÖZET: Taraflar arasındaki bayilik sözleşmesi gereğince davacı üreticinin, davalı bayinin satamadığı ürünleri geri alacağını öngörüyor ise de, bu maddenin ambalajı açılmamış ve hiçbir şekilde yıpranmamış malları kapsadığının kabulü gerekir. Davalı üreticiden, davacı bayinin showroomda sergilenerek yıpranmasına sebep olduğu ürünleri bu madde kapsamında iade alması beklenemez. Bu bağlamda davacı ankara avukat danışma işyeri ve deposunda konusunda uzman bir bilirkişi refakate alınıp keşif yapılıp davacının iade etmek istediği ürünler showroomda sergilenen ürünler mi yoksa ambalajı açılmamış ürünler mi olduğu saptanıp Orijinal ürünler varsa bunların bedelinin davacı borcundan düşülmesi gerektiği ve bu halde bu ürünlerin davalıya iade koşulu oluşacağı dikkate alınarak elde edilen sonuca göre bir karar verilmesi doğru görülmemiş mahkeme kararının bozulması gerekmiştir. Diğer konularda ankara avukat danışma (Ankara Avukat Danışma).

Bu haber toplam 589 defa okunmuştur
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
İLETİŞİM: 0 312 229 25 05 CEP: 0 545 229 25 05 ADRES : Adres: Eti, Strazburg Cd. N:10/9, 06101 Çankaya/Ankara