Ankara Gölbaşı boşanma avukatları

Ankara Gölbaşı boşanma avukatları
Ankara Gölbaşı Boşanma Avukatı | İlkay Hukuk Bürosu olarak 2006 yılından beri aşağıda detayları anlatılan hukuk dalları ile yoğun bir şekilde takip etmiş ve tecrübe kazanmıştır. Her olayda detay arayan araştırmacı genç ve dinamik bir ekip ile müvekkillerin haklarını korumayayı amaç edinmiştir. Uzun yıllardan beri yoğun dava takibi nedeniyle bir çok davada...
Ankara Gölbaşı Boşanma Avukatı ve danışmanlık konuları nelerdir? Hukuk bürolarına yapılan başvurular için de en çok karşılaşılan sorunlar boşanmak isteyen kişilerin yaşadığı sorunlar olmaktadır. https://www.youtube.com/watch?v=OlOpOGtph0c Boşanmanın beraberinde pek çok yasal sonuca sebep olması nedeniyle kişiler uzman bir avukattan yardım alarak süreci yönetmek istiyor. İçerisinde tazminat, nafaka, mal paylaşımı hakları gibi maddi ve velayet hakkı gibi manevi hakları bulunduran bu davalarda kişiler sürecin doğru takibi ve bilinçli olunması amacıyla avukat ve danışmanlık hizmetleri ile ilerlemesinde fayda vardır. Aile Mahkemelerine başvurarak davanızı açmanız gerekmektedir. Ancak yargılama usulünü, hak ve sorumluluklarınızı bilmemeniz, davanızda haksız görülmenize ya da maddi manevi kayıplara uğramanıza sebep olabilir. Boşanma davanız ister anlaşmalı ister çekişmeli olsun bu süreçte yasalarla belirlenen hak ve görevlerinizi kendiniz takip etmeniz oldukça zor olacaktır. Bu nedenle, kesin olarak kararınızı verdikten sonra boşanma işlemlerinizi yürütmek ve haklarınızı yasalar doğrultusunda korumak amacıyla boşanma avukat ve danışmanlık sizin menfaatiniz için en doğru seçim olacaktır. Boşanma kararı almanız hemen boşanabileceğiniz anlamına gelmemektedir. Boşanabilmeniz için geren bazı şartlar ve yükümlülükler bulunmaktadır. Bu şartlar ve yükümlülükler boşanma sebebine göre değişmektedir. Eğer eşinizle anlaşmalı olarak boşanmak istiyorsanız bunun için en az bir yıl evli kalmanız gerekmektedir. Ayrıca bazı protokollerin yerine getirilmesi mal ve çocuk durumlarının sağlıklı bir iletişimle ele alınması gerekmektedir. Çekişmeli Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Boşanma davalarında sürecin doğru başlatılması gerek boşanma öncesi gerekse boşanma sonrası ortaya çıkacak uyuşmazlıklara karşıda tedbir alınmış olacaktır. Aile mahkemesine açılan boşanma davası boşanma ile sonuçlanması için doğru boşanma sebebinin bildirilmesi ve ispat edilmesi gerekmektedir.

Boşanma sebebi boşanma için yeterli olması ve karşı eşinde bu olayda kusurlu olduğunu ispat etmeniz gerekmektedir. Bu gelişmeler ışığında doğru ilerleyen boşanma davanızda artık talepleriniz olan nafaka, velayet ve tazminat haklarınızda haklılığınıza göre doğru ilerlemiş davada sonuca ulaşabilirsiniz.

Ankara Boşanma Davaları Gölbaşı

Yasal olarak evliliğin sona erdirilmesi için boşanma davaları, Aile Mahkemelerinde ya da aile mahkemeleri olmadığı durumlarda Asliye Hukuk Mahkemelerinde görülen davalardır. Boşanmak isteyen eşlerin birlikte ya da taraflardan birisinin kendi başına vereceği boşanma dilekçesi ile dava açılması mümkündür. Kişiler başvuru dilekçesi hazırlanması ve mahkemeye sunulması, davanın takibi ve sonuçlara itiraz, temyiz gibi aşamaları kendisi de yürütebilir. Ancak hukuki prosedürlerin atlanmaması, tarafların haklarının hukuka uygun bir biçimde talep edilmesi ve savunulabilmesi için boşanma avukatları ile çalışmak çok daha doğru olacaktır. Boşanma davası avukatları ile başlatılan boşanma davalarında, başvuru aşamasında ve dava sürecinde doğru hamleler doğru zamanda yapılacağı için zaman kaybı riski de ortadan kalkacaktır. Boşanma Davasında Mal Paylaşımı

Boşanma davaları, tazminat, nafaka, velayet, mal rejiminin tasfiyesi gibi her biri çok karmaşık ve hakların çok iyi savunulması gereken hukuki süreçler barındırabilir.

Tüm bu süreçler boşanma davası avukatı danışmanlığı ve yönlendirmesi olmadan, kişilerin kendi başlarına yönetilebilecek süreçler değildir.

Boşanma davası avukatları, müvekkilleri ile birlikte boşanma sürecini planlayarak, atılacak adımlar ve uygulanacak yöntemleri kurgular.

Tazminat Hukuku - Tazminat Davaları Avukat ve Danışmanlık | Ankara Gölbaşı Boşanma Avukatı

Hukukun ilgilendiği en temel konulardan biri de sözleşmelerden doğan borçlar ile ilgili ortaya çıkan zararların iadesinin sağlanması ve hakların korunması olmaktadır. Kişileri maddi açıdan büyük zararlara ittiği için Borçlar Hukuku kuralları gereği nitelikli çalışmaların yapılması gerekmektedir. (Ankara Gölbaşı Boşanma Avukatı )

İş Hukuku - İşçi Tazminat Davaları Arabuluculuk ve Avukatlık

Çalışma hayatının çok akışkan bir yapıya sahip olması ve insanın en fazla bulunduğu hukuk dalı olması sebebiyle sürekli olarak davaların açılması gerekçelerinden dolayı İş hukuku en fazla dava açılan hukuk dalı olmaktadır. İşverenlerin kendi çıkarları doğrultusunda işçileri zarara uğratmakla sonuçlanan kararlar almaları sonrasında işçiler haklı taleplerini iletmek üzere mahkemelere başvurabiliyorlar. Kıdem ve ihbar tazminatları, izin ücretleri, fazla mesai ücretleri gibi çalışma süresinde karşılanmamış olan ya da işçinin hak etmiş olduğu her türlü ücretin alınması bu noktada mümkün olmaktadır. İşveren ile işçi arasındaki çalışma şartlarının belirlendiği en temel kuralların yazılı olduğu sözleşmeler başta olmak üzere çok çeşitli nedenlerden dolayı açılan İş davalarında kişilerin az ya da çok bilgili olması söz konusu olabiliyor. Ancak her türlü zararlı sonuçtan korunmak adına mutlaka profesyonel bir yardım alarak süreci yönetmek gerekmektedir. İlk-Ay hukuk bürosu olarak bu noktada işveren ve işçilerin yaşamış oldukları zararı en aza indirmek ve bu zararları ortadan kaldırarak hakları korumak adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. (Ankara Gölbaşı Boşanma Avukatı )

Miras Davası Nasıl Açılır?

İcra Hukuku - İcra Mahkemesi Davaları Avukat ve Danışmanlık

Kendine has kuralları ve öğrenilmesi zaman alan usulleri sebebiyle kişilerin hakkında bilgi sahibi olmaması sebebiyle hukuki açıdan en çok sorun yaşadığı meselelerden biri de icra hukukunun alanına giren sorunlar olmaktadır. İcra ve İflas Kanunu ile düzenleme altına alınmış olan tüm olaylarla ilgili olarak uyuşmazlıkların çözülmesi noktasında yasalara başvurarak süreci yönetmek gerekmektedir. Özellikle günümüzdeki iş hayatında ve ticari ilişkilerde kişilerin karşılarındaki kişilerin haklarını göz ardı etmesinin ardından icra hukuku alanına daha çok ihtiyaç duyulmaktadır. İlk-Ay hukuk bürosu olarak sadece bu alanda deneyimli avukatlarımızla değil aynı zamanda icra takip memurlarımız ve diğer personelimizle de etkili bir çalışma ortaya koyabiliyoruz. İcra Hukuku alanına giren kambiyo senetleri, alacakların icra ve iflas yoluyla takip edilmesi, tahliye süreçleri, itirazların yapılması ve bunların kaldırılması, icra ve iflasa ilişkin erteleme taleplerine bulunulması, rehin ve ipotek işlemleri gibi pek çok konuda hukuk büromuz hizmet verebilmektedir. (Ankara Gölbaşı Boşanma Avukatı )

Ceza Hukuku - Ceza Mahkemesi Davaları Avukatlık ve Danışmanlık

Kanunlar dahilinde bir suç işlediği tespit edilen ya da suç şüphesi ile güvenlik güçleri tarafından alınan kişilerin hukuki süreçlere dahil edilmesi söz konusu olabiliyor. Kovuşturma ve soruşturma süreçlerinde mağdur, müşteki, şüpheli ya da sanık sıfatına sahip olan kişilere karşı hakların korunması adına çalışmalar yapılması mümkün olmaktadır. Hukuk büromuz bu alanda da özellikle en çok ihtiyaç duyulan dosya takip süreçlerine sıkı sıkıya bağlı kalmaktadır. Fikri sınai haklar, çocuk ağır ceza mahkemelerini ilgilendiren suçlar, bilişim suçları gibi CMK'da belirtilmiş olan suçlar karşısında ceza hukuku alanında çalışma yapılması söz konusu olabiliyor. | Ankara Gölbaşı Boşanma Avukatı
  • Sulh ceza davaları
  • Asliye ceza davaları
  • Ağır ceza davaları
  • Askeri ceza davaları
  • İcra Ceza Davaları
İlkay Hukuk Bürosu olarak 2006 yılından beri aşağıda detayları anlatılan hukuk dalları ile yoğun bir şekilde takip etmiş ve tecrübe kazanmıştır. Her olayda detay arayan araştırmacı genç ve dinamik bir ekip ile müvekkillerin haklarını korumayı amaç edinmiştir.

Bu haber toplam 259 defa okunmuştur
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
İLETİŞİM: 0 312 229 25 05 CEP: 0 545 229 25 05 ADRES : Adres: Eti, Strazburg Cd. N:10/9, 06101 Çankaya/Ankara